Autor Téma: Technic  (Prečítané 147185 krát)

Odhlásený muffin

• Príspevkov: 589
Re: Technic
« Odpoveď #1005 : 12. Október 2021, 08:54:46 »
A si si vedomý, že ani tie, čo máš na tej fotke, nie sú všetky v jednej mierke?

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 5431
    • Moja zbierka
« Odpoveď #1006 : 12. Október 2021, 09:07:37 »
Muffin, ale to uz je cisty trolling. ;D Dobre, ta Creator motorka tam nesedi, ale ostatne su +- v rovnakej mierke a opticky k sebe sadnu. To potom ani Technic superauta niesu v jednej mierke. :) Ale je rozdiel Porsche 911 vedla v trochu inej mierke Lamba a trochu inej Bugatti a Porsche vedla Sennu, ci Corvette v o 2 triedy mensej mierke .

Odhlásený muffin

« Odpoveď #1007 : 12. Október 2021, 09:37:19 »
Nesedí tam toho viac, ani tie dve modré vpravo dole, ale nech nežerem - tu by som ešte prižmúril oko. Ale ten zelený chopper uprostred je úplne mimo, celkovo z tej fotky by som bral ako sériu v jednej mierke možno polovicu.
Ja to beriem tak, že LEGO nie je Matchbox ani Burago, aby som potreboval zbierku xy modelov v rovnakej mierke a dopĺňal ju stále o nové kúsky. Tá mierka skôr prirodzene vychádza z použiteľných dielov, v tomto prípade kolesá. Ja mám tiež na trojkolke klasické motorkové koleso vpredu, ale určite by som si nedovolil tvrdiť, že mi to mierkou pasuje k Ducati, alebo BMW.

Odhlásený j.dodo

• Príspevkov: 489
  • ...zbieram, co sa mi paci..
« Odpoveď #1008 : 12. Október 2021, 09:54:21 »
Nesedí tam toho viac, ani tie dve modré vpravo dole, ale nech nežerem - tu by som ešte prižmúril oko. Ale ten zelený chopper uprostred je úplne mimo, celkovo z tej fotky by som bral ako sériu v jednej mierke možno polovicu.
Ja to beriem tak, že LEGO nie je Matchbox ani Burago, aby som potreboval zbierku xy modelov v rovnakej mierke a dopĺňal ju stále o nové kúsky. Tá mierka skôr prirodzene vychádza z použiteľných dielov, v tomto prípade kolesá. Ja mám tiež na trojkolke klasické motorkové koleso vpredu, ale určite by som si nedovolil tvrdiť, že mi to mierkou pasuje k Ducati, alebo BMW.

Ano nie je to uplne rovnaka mierka ale +- rovnake to je... ked k tomu polozim Harley 10269, alebo teraz tu co vyjde tak ten rozdiel bude markantny... viem ten harley je model na vystavenie a nie na hranie... takze cele je to asi len o tom, ze Lego sa uz sustreduje prevazne na dospelych a ti si to vystavia niekde v kancelarii na policku a hotovo.. tam nie je podstatna funkcnost ale pekny vzhlad
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený muffin

« Odpoveď #1009 : 12. Október 2021, 10:13:49 »
Ten Harley je Creator, tam vždy išlo hlavne o vzhľad, nie funkčnosť. Ja som len chcel povedať, že LEGO nebolo nikdy zamerané na zberateľstvo, že ho začali ľudia zbierať je už druhá vec.

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #1010 : 12. Október 2021, 10:16:26 »
Nemas tak celkom pravdu muffin. Mozno v 80. rokoch zamerane na zberatelstvo nebolo, ale dnes rozhodne JE a CHCE BYT! Ci chces povedat ze UCS modely, Titanic, rastliny su urcene na hranie? Idu ciste po zberateloch a velmi dobre vedia co robia! ;)

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 3766
« Odpoveď #1011 : 12. Október 2021, 10:48:14 »
Nemas tak celkom pravdu muffin. Mozno v 80. rokoch zamerane na zberatelstvo nebolo, ale dnes rozhodne JE a CHCE BYT! Ci chces povedat ze UCS modely, Titanic, rastliny su urcene na hranie? Idu ciste po zberateloch a velmi dobre vedia co robia! ;)
Bez masoviek typu City, Friends, Ninjago,... ale aj Technic či Superheroes či Star Wars bežných veľkostí by nebolo ako vyrábať zberaťelské sety (aspoň nie v tomto objeme, veľkosti, cene a dostupnosti).

A asi ťažko možno hovoriť že ide "čisto" po zberateľoch keď väčšina produkcie je pre deti a stále bude pre deti. Stále sa bavíme niekde u 10-15% dospelých kupujúcich a to nie sú len zberatelia. A to tom sú ľudia čo si pozrú niekde na YT, instagrame či dokonca v TV že LEGO skladá Beckham, Legolas či Frodo a povedia si však si môžem kúpiť aj ja. A je im u .... či motorka alebo auto bude väčšej či menšej mierky. Toto je základ nárastu dospelých kupujúcich, nie "klubisti" a hard-core zberatelia. Je to úplne jasne vidieť kam sú reklamne smerované tieto sety.

Jo a začína to byť offtopic v Technicu...

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #1012 : 12. Október 2021, 10:55:30 »
papluh, ale teraz trepes uz nezmysly. ;) Inokedy beriem, ze Tvoj nazor moze mat iste racio, ale toto je uz mimo. :D Niekto z TLG vo videu povedal (preriekol sa?), ze sa snazia cielit stale viac na dospelych a ma to ekonomicky dovod. A je to aj logicke! A samozrejme, ze sa to snazia tahat do linie zberatelstva - inak by nevydavali tie supersporty, Speed Championsy (TAM DOSLOVA DIZAJNER POVEDAL ZE NIE SU URCENE NA HRANIE, ALE NA POLICKU PRE ZBERATELOV!!!) a pod. Takze aby som sa vratil k teme - ano, touto obrovskou motorkou rozbiju zberatelom seriu motoriek a bude to zas WOW premakany model do kancelarie managerovi firmy, predajcovi motoriek BMW a mne. ;)

Odhlásený smirec1

• Príspevkov: 107
« Odpoveď #1013 : 12. Október 2021, 14:32:44 »
ale je pravda, ze vsetko je otazka ponuky a dopytu.... ked bude TLG predavat 1000dielnu stavebnicu za 400€ a najdu sa taki co to kupia tak preco nie...tiez by som to tak robil. Ludia si zafrflu a aj tak to kupia. To, ze my tu mame smiesne platy nikoho nezaujima a uz TLG  vobec nie!

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 3766
« Odpoveď #1014 : 12. Október 2021, 15:30:46 »
papluh, ale teraz trepes uz nezmysly. ;) Inokedy beriem, ze Tvoj nazor moze mat iste racio, ale toto je uz mimo. :D Niekto z TLG vo videu povedal (preriekol sa?), ze sa snazia cielit stale viac na dospelych a ma to ekonomicky dovod. A je to aj logicke! A samozrejme, ze sa to snazia tahat do linie zberatelstva - inak by nevydavali tie supersporty, Speed Championsy (TAM DOSLOVA DIZAJNER POVEDAL ZE NIE SU URCENE NA HRANIE, ALE NA POLICKU PRE ZBERATELOV!!!) a pod. Takze aby som sa vratil k teme - ano, touto obrovskou motorkou rozbiju zberatelom seriu motoriek a bude to zas WOW premakany model do kancelarie managerovi firmy, predajcovi motoriek BMW a mne. ;)

Až raz LEGO vyklidí regály hračkárskych oddelení a otvorí exkluzívne butiky s čisto 18+ setmi vedľa módy tak ti priznám že bola pravda o tom že sa " sústreďuje prevažne na dospelých" a idú "čiste po zberateloch" . Lenže to tak vôbez nevyzerá a myslím že sa  v tomto živote toho nedočkám >:D
A dovtedy si môžu hádzať vzletné PR vyhlásenia a rozhovory a prípadne rozdávať odmeny za market share. Však aj keby predaje dospelým vzrástli z 10 na 20 percentuálnych bodov, stále tu bude 80% pre deti a to je  ... ťažká väčšina.

A čo sa týka SC, tak vlastnosti (postavaného modelu) sú plus-mínus zhodné s napr bburago 1:43 za našich čias. Boli chalani čo to mali na destruction derby, ale bolo nás dosť čo to mali ako zbierku na poličke. A to nám bolo snáď 8 a nie 18, takže zbierka nemusí znamenať len dospelák.