Autor Téma: Skærbæk Fan Weekend (každoročne)  (Prečítané 6970 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Skærbæk Fan Weekend (každoročne) Nové
« : 07. Október 2019, 10:17:56 »
V danskom meste Skærbæk sa kazdorocne kona celosvetove vikendove stretnutie fanklubov. Fankluby tam pokecaju medzi sebou, pokecaju so zamestnancami TLG, managermi, dizajnermi a prezentuju svoje MOCy. Tu je par fotiek z tohtorocneho stretka. Vsetky nase susedne krajiny tam maju zastupenie, len my zatial nie. Je to hanba, ale beriem to hlavne na seba, kedze ako ambasador som v tomto smere nebol aktivny. Toto moje nekonanie ma ale tiez svoje dovody. KTO BY TAM SIEL? Zodpoviem si par otazok:

Mame co prezentovat na takomto fore?
Myslim si, ze ano.

Su v danom case ludia ochotni odist na 3 dni do Danska?
Myslim si, ze nie.

Siel by niekto prezentovat svoje diela a zastupovat TatraLUG na vlastne naklady?
Myslim si, ze nie.

Ovladaju nasi clenovia (ktori by sli) anglictinu na komunikativnej urovni?
Myslim si, ze nie (cest vynimkam).

Takto som to vyhodnotil ja, a preto som nevyvyjal iniciativu. My - slovenski AFOLovia - sme strasne uzavreti do seba. Kazdy sa tu vyhovara, ze nema cas stavat, nema cas cestovat, lebo je to daleko, lebo ma deti, lebo ma vela prace v robote, atd. Z toho mi vychadza, ze v okolitych krajinach sa prepravuju vsade letecky, nemaju deti a su nezamestnani. No ak to je tak, tak vsetka cest vzhladom na to co predvadzaju! A my slovenske chudiatka, co nam je vsetko daleko, musime sa starat o deti a mame kopec roboty v praci, radsej nic nerobme a ostanme uzavreti vo svojich bytoch do seba. Znova - cest vynimkam.
« Posledná zmena: 24. Február 2024, 22:17:28 od papluh »

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #1 : 07. Október 2019, 12:40:02 »
Mame co prezentovat na takomto fore?
Samozrejme. Otázka je čo sa dá dopraviť, čo vedia majitelia poskytnúť či sprevádzať na a hlavne čo si organizátor vyberie.
Čo sa týka dostupnosti, akcia je posledný septembrový víkend (26-27.10.) a to tu už je naplnánovaná Nová Baňa (od 15.9. - aj keď si myslím, že pri dobe trvania by sa to dalo posunúť ak by sa donieslo dosť zahraničím preverených exponátov ??)
Za organizátorov sa nedá hovoriť, ale tipujem že ako prví Slováci pod slovenskou vlajkou by šance boli dosť slušné.

Su v danom case ludia ochotni odist na 3 dni do Danska?
V závislosti od programu to vie byť aj viac ako 3 dni - samotná výstava je piatok (inštalácia), sobota+nedeľa (výstava). Ale býva doprovodný program, na 2020 potvrdený až pri registráciach na jar, a to štvrtok LEGO House a pondelok návšteva zamestnaneckého obchodu. Tipujem že väčšina ľudí nezažila ani jedno a rada by sa pridala.
Realisticky by sa teda muselo vyrážať v stredu, návrat v utorok. Optimalizácia by závisela od dostatku nočných šoférov.

ľudia by sa dali rozdeliť do 3 kategórii
- mám MOCy a chcem ísť - ideálne základ výpravy
- viem a chcem poskytnúť MOC, ale nemôžem ísť - ak sa nemýlim každý MOC musí byť spárovaný takže bude treba nájsť zodpovedného človeka
- nemám MOC, chcem ísť - musím si to nejak odrobiť (rozkladanie MOCov, dozor, preklady, šoférovanie, nosenie kávy,... ) - toto by mala byť doplnková skupina a je otázne ako je to s nahlasovaním u organizátorov

Siel by niekto prezentovat svoje diela a zastupovat TatraLUG na vlastne naklady?
Ubytovanie - v závislosti tlaku na cenu a kvalitu sa dá optimalizovať, pár km odiaľ je dovolenkový ostrov (s mostom) a hlavná sezóna už nieje.
Cesta - záleží od množstva ľudí a MOCov a nutnosti nájmu vozidla či nie.
Jedlo - Vystavovatelia majú možnosť objednať jedlo v centre, cca 15 Eur obed či večera. Samozrejme nie povinne, ale

Ak by sa za jednoduchý začiatok zobrala dieslová osobná dodávka a 5-6 ľudí, tak rozpočet by mal byť pod tisícku. Nejakých 350E na palivo (závislé skôr od vozidla, od počtu osôb až po prekročení kapacity). Do 400 Eur pri ubytovaní do 6 osôb na mieste na 5 nocí, pri menšom počte klesá cena a stúpa výber, pri rozdelní ubytovania popri ceste cena stúpa.

Samozrejme ak by sa šlo len na otočku tak je to iné rozhodovanie ako pri dodatkovom programe. Nejaká časť nákladov klesne (ubytovanie), iná zostane (cesta). Osobne si myslím že tie benefity prevážia.

Ovladaju nasi clenovia (ktori by sli) anglictinu na komunikativnej urovni?
Myslím, že stačí aby na place boli 1-2 ľudia počas celej doby a tí si to odkecajú/odprekladajú. To nieje nereálne.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #2 : 08. Október 2019, 11:05:43 »
V danskom meste Skærbæk sa kazdorocne kona celosvetove vikendove stretnutie fanklubov. Fankluby tam pokecaju medzi sebou, pokecaju so zamestnancami TLG, managermi, dizajnermi a prezentuju svoje MOCy. Tu je par fotiek z tohtorocneho stretka. Vsetky nase susedne krajiny tam maju zastupenie, len my zatial nie. Je to hanba, ale beriem to hlavne na seba, kedze ako ambasador som v tomto smere nebol aktivny. Toto moje nekonanie ma ale tiez svoje dovody. KTO BY TAM SIEL?

"Ja nie, prepáč. Mám deti, mám kopu roboty v práci, nemám čas cestovať a hlavne je to daleko. Keby to bolo v Beckove tak idem!!!!!!!!!!!"

Teraz vážne:
Ísť sa tam ukázať aspoň raz, že aj my sme schopní niečo rozumné postaviť, by sme skôr či neskôr mali. To súhlasím.

Mame co prezentovat na takomto fore?
Neviem aké prísne tie kritéria na kvalitu a velkosť MOCov majú. Tak od toho sa to celé bude odvíjať, čo by vybrali z toho, čo im ponúkneme. Napr. ja by som ponúkol na výber zo všetkých MOCov čo mám.

Su v danom case ludia ochotni odist na 3 dni do Danska?
to určite treba rátať minimálne 5, samotná cesta bude trvať, 1200km nieje za rohom. A nerátam tie vylety niekam...to už Papluh rozpísal.

Siel by niekto prezentovat svoje diela a zastupovat TatraLUG na vlastne naklady?
Papluh to už predbežne rozrátal na menšiu skupinku. To výchádza rozumne. Len sám (alebo dvaja) by tam asi nikto nešiel. Najdoležitejšie teda je, či sa tu nazbierame vôbec tí piati?  ;D

Ovladaju nasi clenovia (ktori by sli) anglictinu na komunikativnej urovni?
Tak nejakými jednoduchými vetami bych vedel reagovať: Čo čumíš! Odpál! Nechytaj to! Tak sa poser! ... Na rozumnejšie vety by bolo treba angličtinára-diplomata, to je jasné. S nemčinou tam nepochodím?


Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #4 : 20. Máj 2020, 22:23:20 »
Či korona, či nie, registroval som sa :D
Už sú tam nejaké akcie beznádejne zaplnené, ale tak snáď sa dočítam na fóre, či sa dá nejako inak pridať, keď naň dostanem prístup.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #5 : 24. September 2022, 14:40:14 »
Premiérová účasť - Inst a ja.
Diela : Inst (krab, pochodujúci hrad), Buďo (bytovky), MikeL (Popradská Galéria), liondee (Model team)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #6 : 26. September 2022, 11:19:26 »
Dobre bolo.
Veľa zaujímavých ľudí, aktivít a hlavne MOCov. Dve plné haly MOCov, aby som bol presnejší.
Buďové budovy aj zdielala stránka Tips and Bricks na Instagrame.
Ja som spokojný s mojim hradom, ktorý som dokončil večer pred odletom :D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #7 : 26. September 2022, 17:13:21 »
Ďakujem ,za vystavenie , prevoz a všetko ostatne čo to obnášalo   (y)
Koľkokrát žeriav padol ? Je to najháklivejšia časť , no nemal som to srdce ho zlepiť  ;)


Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #8 : 27. September 2022, 08:18:37 »
Práveže vôbec sa s ním nič nestalo  :)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #9 : 27. September 2022, 17:47:49 »
Ďakujem za vystavenie mojich chudobných Model Team modelov  ;D ;D ;D ;D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #10 : 29. September 2022, 12:23:37 »
Pekne, zišlo by sa aj viac a kvalitnejších fotiek. V tejto skupine sú nejaké fotky, asi treba aj prístup na FB - https://www.facebook.com/groups/360443807309991/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=5687169301304055
Je tam aj krab a bytovky  (y)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #11 : 30. September 2022, 10:06:38 »
Nestiham dobiehat týždeň mimo  >:D

Tu je video prehľad z prvej haly, časom pribudne aj druhá a vitríny (tam je buďove a 2. Instove)
Model team 16:40, Galeria 19:40 (a pochvala za stromy - neničiť budú do mesta  >:D ), 28:40 je krab

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #12 : 02. Október 2022, 16:29:41 »
video aj z druhej haly, Buďove bytovky cca 20:22. Z našich chýba už len Inst-ove dielo čo bolo vo vitrínach pri recepcii.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #13 : 05. Apríl 2023, 11:28:12 »
Pred pár dňami otvorili zápis na ročník 2023 (termín viď nižšie)
https://www.fanweekend.dk/register.php

Tak už je to plné  ani ja som nestihol  :-X
Tentoraz je mierne obmedzenie počtu účastníkov. Prihlásiť sa dá aj bez MOCu tuším. Lepšie teraz a potom načas zrušiť ako zmeškať  ;) 

Ešte také resumé za minulým ročníkom, dole je video kde okolo 2:10 padá pre kamery komín Mikel-ovej Popradskej galérie (bola to jej derniéra)

A tiez som spravil náklady z minulého ročníka
- cesta tam-lokálne na ubytovanie-2xBillund a naspäť(Legoland a Lego aktivity)-cesta domov - cca do 600 Eur pri dodávkovej spotrebe 9,9 l/100km a priemernej cene diesla 1,96 Eur
- ubytovanie cca 10 min cesty od miesta v domčeku pri kaviarni - 2 izby po 2 postele - 86 Eur na noc (skrz booking.com s garanciou) a potom 60 Eur noc extra bez bookingu
- plus dialničná CZ 13 Eur
- dodávka podľa toho kto čo zoženie, díky danny01  ;D

Tj pri 4 luďoch a bez extra aktivít to vychádza cca od necelých 200 Eur na osobu, záleží aj od vozidla (vlastné-požičovné), extra aktivít (LEGOLAND, LEGO House,...) a spôsobu stravovania.

Išiel by niekto aj tento rok ?


Citovať
June, 30. 2023
Event Registration will be closed

Somewhere inbetween, 2023
Program will be published: awesome workshops & presentations
Urgently check the forum and the member-center!

August, 1. 2023
moc Registration will be closed

September, Thursday 21. 2023
LEGO House AFOL day 10:00 to 17:00

September, Friday 22. 2023
Setup time is from 8:00 to 22:00

September, Saturday 23. 2023
Skærbæk Fan Weekend!

September, Sunday 24. 2023
Skærbæk Fan Weekend!
16:15 Start of packing chaos!

September, Monday 25. 2023
Monday program! Refer forum for details.
« Posledná zmena: 06. Apríl 2023, 09:33:09 od papluh »

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Skærbæk Fan Weekend
« Odpoveď #14 : 23. September 2023, 18:00:51 »
Nikde žádní Slováci, tak aspoň jeden Čech v tatralugských barvách😁