Autor Téma: Vozidlá MHD  (Prečítané 15118 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #30 : 25. Máj 2019, 16:01:51 »
Pred 4 rokmi som zacal tuto temu elektrickou typu ČKD Tatra K2. Ta bola velmi narychlo postavena pre vystavu v Dopr. muzeu. Aj preto som sa nevenoval detailom. Po vystave bola rozobrata a z jej dielov vznikla klasicka kratka elektricka typu ČKD Tatra T3. Ta tu uz ale oficialne odprezentovana nebola (bola tiez v "prototypovom" prevedeni), ale obehala zopar vystav. ;) Tuto jar som ale elektricku T3 dal do (snad) definitivnej podoby a nanovo som postavil aj klbovu elektricku K2. Tentokrat uz ale v podobe zodpovedajucej viac realnej predlohe. Obe elektricky stoja na rozchode LEGO kolajnic, co zodpoveda klasickemu rozchodu kolajnic v reale (Kosice, Brno, Praha...). Maju ale lahko vymenitelne podvozky na uzke LEGO kolajnice, co zodpoveda uzkemu rozchodu v reale (Bratislava, Liberec,...). Ak by ste mali nejake pripomienky alebo otazky, smelo piste! ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

A porovnanie povodnej verzie K2 spred 4. rokov a aktualnej verzie.

ila_rendered

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #31 : 27. Máj 2019, 17:32:22 »
Nová je lepšia  (y) V týchto mierkach niektoré detaily skratka nedá nik  ;) Niesu na to dieliky .

Odhlásený Matthias

  • Príspevkov: 8
  • Carpe diem
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #32 : 12. Apríl 2021, 20:58:09 »
Perfektná práca, KLF!  (y) (y)

Pri pohľade na toho vlnitoplechového káčera ma zahrialo u srdca  :)
Aj krátka T3 verzia, špica.  ^-^

V rámci pripomienok (takmer dva roky po funuse  :))), možno bych pouvažoval či by sa nedali pravé a ľavé ramená zberača nejako prepojiť.
Bo keď nie sú zdvihnuté do presne zarovnanej výšky, ten vrch vyzerá rozčesnuto alebo jak s dvoma šmýkadlami.

Aj nálepky ozdobných líšt sú super, dodávajú tomu takú reálnosť.
PS: Frajerka ma pristihla ako si to tu prezerám a hneď sa rozžiarila: "Jeeeeee, touto električkou som sa kedysi vozila!"
Bez toho aby poznala kontext.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #33 : 13. Apríl 2021, 10:19:49 »
Dik Matthias. ;) Hej, no... ten zberac nie je ideal. S Budom sme dali dokopy tento (vid priloha). Mne sa nepaci ani celo - spodna cast by mala mat sklon, len v tejto mierke fakt neviem ako to elegantne spravit.

Odhlásený Matthias

  • Príspevkov: 8
  • Carpe diem
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #34 : 15. Apríl 2021, 17:51:11 »
Podľa mňa táto verzia vyzerá výrazne lepšie než tá červená s rozčesnutým vrchom.

Priznám sa, že neviem aký sklon Ti vadí.
Na obrázku to nevidím.
Vidím geometriu <i>  jak má byť.  :D
Týka sa to dĺžky ramien?

Keby som chcel byť strašne detailný, možno by som nahradil tie spodné modified plates nejakým autentickejšie pôsobiacim tyčovým úchytom (tak jak si robil stredné kĺby medzi hornými a spodnými ramenami), prípadne aspoň dal tie plates v žltej namiesto sivej.

Ešte rozmýšľam nad tým šmýkadlom hore... či by sa to nedalo nejako spraviť ako dve lišty a ideálne nie čierne... hm.
Aj keď riešenie na obrázku je funkčné a účel spĺňa.

Btw, v čom to kreslíš?



Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #35 : 15. Apríl 2021, 19:32:43 »
Priznám sa, že neviem aký sklon Ti vadí.

Trochu nejasne som to napisal - sklon predneho cela elektricky som myslel. ;)  Mam ho rovne, ale ma byt inverzne sklopene.

Btw, v čom to kreslíš?

Toto som v ML-CAD.

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Vozidlá MHD
« Odpoveď #36 : 18. Apríl 2021, 08:39:45 »
Je to krasa KLF  (y)