Autor Téma: SPU v Nitre  (Prečítané 3242 krát)

Odhlásený PCSK9

  • Príspevkov: 3
SPU v Nitre
« : 01. September 2021, 13:49:32 »
Ahojte,

ako môj prvý príspevok do fóra som vybral tento mikromodel Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Mám rozrobené aj ďalšie známe diela slovenskej architektúry 20.storočia, tak snáď čoskoro pridám aj niečo daľšie (v takýchto mierkach človek narazí na často úplne nečakané problémy, prevažne čo sa týka offsetov)

Je to len render, zásadným problémom je dish 10x10, ktorý neexistuje v bielej farbe, alternatíva by bol celý model v light bluish gray, čo by ale dosť zmenilo celkový dojem.

Druhým úskalím je stabilita, bočná časť s balkónmi je pripojená iba na jednom stude zhora. Ak by niekto vedel poradiť, ako to spraviť lepšie (alebo hocijaké iné pripomienky k modelu), budem rád.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SPU v Nitre
« Odpoveď #1 : 01. September 2021, 15:28:16 »
Nebran sa striekaniu! >:D  Inak samozrejme pekne dielo, len skoda ze si ho nespravil v trochu vacsej mierke - zapadlo by nam do MicroCITY projektu. ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: SPU v Nitre
« Odpoveď #2 : 01. September 2021, 19:21:09 »
Model je super !
Striekaniu sa nebráň ,keď nastriekaš potom ten diel spravia , podľa zákonu schválnosti  :D


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: SPU v Nitre
« Odpoveď #3 : 02. September 2021, 08:45:55 »
 (y)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: SPU v Nitre
« Odpoveď #4 : 02. September 2021, 15:14:11 »
Veľmi pekne vystihnuté  (y) (y) (y) Mierka pekná, zapadá do Architecture.

MicroCITY mierka by mohla byť pekný upgrade, ale nie nutne  8)

Odhlásený PCSK9

  • Príspevkov: 3
Re: SPU v Nitre
« Odpoveď #5 : 02. September 2021, 18:56:31 »
Ďakujem za reakcie, pozrel som do vlákna MicroCity, veľmi pekný projekt...ja som toto uvažoval do takej malej série skôr toho typu ako je Architecture, ona tá mierka sa vlastne sama ponúkla tým dishom 10x10. A trochu som sa snažil pozerať aj na cenovku, ak by som sa to niekedy pokúsil postaviť (aj keď po sume čo mi vypľulo studio ma prešla chuť  ;D)
Každopádne však nevylučujem, že vyskúšam niečo aj v tej microcity mierke  :)

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: SPU v Nitre
« Odpoveď #6 : 02. September 2021, 20:48:56 »
Super model, tesime sa ked bude aj v reale.

Ako sa poznam ja by som skoncil pri mierke 1:100 :D

Ked budes hladat dlhsie, tak to kupis za polovicu.
« Posledná zmena: 02. September 2021, 20:50:46 od astronomix »