Autor Téma: Hrad Modrý kameň  (Prečítané 5028 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Hrad Modrý kameň
« : 02. Máj 2018, 21:59:10 »
Ahojte

Pred začatím tohto projektu , bola veľká dilema či sa doň vôbec pustiť . Dôvod je prostý , Trenčiansky hrad stále stojí a v ňom je viazané množstvo dielov. Ako je samozrejme jasné na realizáciu predsa len došlo a tá začala už v decembri 2017. Však ako inak . Výnimočná príležitosť ako vystavovať  na hrade sa nemusí už zopakovať  ;) Hrad som i  v januári 2018 bol i pozrieť nech mam lepšiu predstavu . Podklady som čerpal z fotiek  a hlavne mi pomohli videá z dronov na you tube.

Parametre:

-počet dielov                 65 000 cca
-doba stavania              4 mesiace
-rozmery                      200 cm x 125 cm x 50 cm
-terén rozdelený na       7 blokov

Projekt podporili: (y) (y) (y)

-Tatralug        zapožičanie modrých a zelených brickov
-KLF              zapožičanie  bielych brickov a lbg plejtov
-Duro duro     zohnanie krabíc na prevoz exponátu

Ďakujem za pomoc a podporu !! 

 

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #1 : 02. Máj 2018, 22:03:17 »
Podla mna Tvoje najkrajsie dielo! Jedine co mi tam vadi su tie rovne zelene plochy. Je mi jasne ze tam asi je travnik, ale rozbil by som to aspon nejakymi Platami, burinou...
 (y) (y) (y) (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #2 : 02. Máj 2018, 22:27:12 »
Aktuálne prebieha rekonštrukcia hradieb a archeologický výskum ,nepovolili mi tam pristup. Niekoľko rokov dozadu bol celý priestor ("rovných plôch") komplet zarastený lesom. Nakoniec som sa priklonil k tejto verzii .

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #3 : 03. Máj 2018, 05:28:33 »
Veľkolepá stavba, opäť nové techniky, pre mňa je to niečo do čoho by som sa bál ísť, keďže vystihnúť terén a zapasovať do seba aby všetko sedelo je umenie... Nehovoriac o množstve dielov, potrebnom čase a priestore na tak veľký model... Všetká česť majstro Buďo...  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #4 : 03. Máj 2018, 08:14:57 »
Paradne to vyzera, ale suhlasim s KLF, ze ten travnik vyzera dost umelo. Mozno by tam stacilo rozhodit par tiles 1x1, 1x2, 1x4, 2x2 a trochu to opticky rozbit.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #5 : 03. Máj 2018, 11:18:29 »
Jednoznačne môj najobdivovanejší set čo tu niekto postavil, doteraz mala u mňa prvenstvo - Elektráreň od Miekla, ale toto je fakt TOP!!!  (y)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #6 : 03. Máj 2018, 18:35:22 »
Model je prekrásny! Zelených plôch tam je fakt dosť, tú prostrednú by som napustila vodou a pustila tam loďky :)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #7 : 03. Máj 2018, 19:10:57 »
Nádhera Buďo! Ďalší neskutočný kolos z Tvojej dielne. Mal som možnosť vidieť aj naživo a fotografie sa ani nechytajú na celú tú atmosféru okolo reálneho modelu. Fakt  (y) (y) (y)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #8 : 03. Máj 2018, 19:22:35 »
Ci Trenciansky hrad, ci Modry Kamen - fotky povedia malo, toto treba vidiet nazivo... kolosalne... Budo - uz som ti povedal, ze si blazon?  >:D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #9 : 03. Máj 2018, 22:54:00 »
Paradne to vyzera, ale suhlasim s KLF, ze ten travnik vyzera dost umelo. Mozno by tam stacilo rozhodit par tiles 1x1, 1x2, 1x4, 2x2 a trochu to opticky rozbit.

Áno toto som zvažoval , už nebol materiál (taký drobný a vhodný)a čas . MK hrad som dokončil dva dni pred inštaláciou .Doplniť  viem  stále a uvidím ako to ukáže.  ;)

Ci Trenciansky hrad, ci Modry Kamen - fotky povedia malo, toto treba vidiet nazivo... kolosalne... Budo - uz som ti povedal, ze si blazon?  >:D

Áno , potom ako si zistil že stále Trenčiansky hrad stojí a ja som postavil Modrý kameň  :)  A to si netušil (netušíš ) že pred hradom som stihol postaviť , muzeum Andreja Kmeťa a polyfunkčný objekt . Ktoré sú tiež vystavené v Modrom Kameni  >:D

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #10 : 04. Máj 2018, 08:47:33 »
opat ako original....bravurne prevedenie....obdivujem tvoju trpezlivost a zmysel pre detail  (y)  (y)  (y)

ine nez famozne sa neda povedat.....tolko casu, tolko driny, tolko dielikov, tolko detailov.....opakujem sa ale presne ako original  (y)

budo  (y)

opovaz sa to rozobrat Budo....ludia zakazte mu to rozobrat i ten Trencin...toto sa musi opatrovat ako Lenin >:D a balzamovat neustale  >:D

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #11 : 05. Máj 2018, 09:37:28 »
Opäť nemám slov! Užasne (y) Naozaj máš nato talent. ;) Škoda že som to ešte nevidel na živo!
Obdivujem ta za taký krátky čas postaviť toľko Moc-OV, musíš mat inú zásobu dielov. :) >:D

Ináč taká otázka na teba. Nemal byt hotový aj ten spoločný vojensky projekt??

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #12 : 06. Máj 2018, 11:02:50 »
Ďalší masterpiece z tvojej tvorby  ;D (y) znova som v úžase.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #13 : 15. Júl 2019, 17:57:35 »
Ahojte .

Ako bolo už spomenuté:

Paradne to vyzera, ale suhlasim s KLF, ze ten travnik vyzera dost umelo. Mozno by tam stacilo rozhodit par tiles 1x1, 1x2, 1x4, 2x2 a trochu to opticky rozbit.

Pri inštalácii v Leviciach došlo k vylepšeniu ,no pozabudli sme nafotiť  ;)
Podarilo sa až keď sme došli opraviť mesto po zemetrasení a tornáde  :D
Nuž posúďte sami  ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Hrad Modrý kameň
« Odpoveď #14 : 28. Júl 2019, 14:22:36 »
Chválim, trávnik vyzerá teraz živšie a realistickejšie. Predtým bol ako normované futbalové ihrisko, ale teraz je omnoho prirodzenejší.