Autor Téma: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu  (Prečítané 10139 krát)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #15 : 02. August 2016, 17:04:55 »
kategorie ma zmysel vytvorit ked ludia ZACNU STAVAT !
bye

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #16 : 02. August 2016, 20:11:30 »
kategorie ma zmysel vytvorit ked ludia ZACNU STAVAT !

Nech sa paci, pokial viem nikto ti nebrani  :D ;)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #17 : 04. August 2016, 16:25:27 »
ja som za aby to bolo vsetko spolu .. a ak druha kategoria tak pre novacikov nejaky mensi set ako inspiracia a potom budud mat vsetci do jedneho sancu bojovat o to najelspie!! :) Kto by a ako dokazal rozlisit podla rozrobenych veci na fore kto ma aky skill ? Zrovna moze niekto kto Sem dal pokusy nahodit do nizsej Kategorie dielo na ktorom robil ro ka ktore nam rozbije chapanie :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #18 : 16. August 2016, 09:30:07 »
Dost dobre si neviem predstavit, na zaklade coho by boli rozdelene kategorie. Jedine ake-take rozdelenie vie byt na zaklade velkosti, pripadne temy, pretoze posudit, kto je top stavitel a kto nie je prilis subjektivne. (pri tej velkosti je zas otazka, ako ju zadefinovat, ci rozmermi, alebo poctom dielikov - to je dost problematicke)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #19 : 16. August 2016, 09:33:22 »
Tak polopate - ak by sutaz prebiehala ako doteraz, tak koncom roka tu daju svoje modely Budo, Bedo, Paliason, jz77, pripadne chalani z Ciech a je po sutazi. Ostatni utru huby a tomu sme sa chceli vyhnut. Ale tak vy si povedzte ako to chcete.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #20 : 16. August 2016, 09:58:03 »
Nevravim, ze nedelit, len ako zadefinovat "profikov". Podla velkosti by to bolo jednoduchsie a vedeli by byt povedzme tri kategorie podla kubickych studov. Ak bude nieco krpate, tak je jedno, kto to bude stavat, zmysel sutaze bude naplneny (porovnat skill) a nestane sa, ze bude v jednom vreci 8 studova Tatra a Trenciansky Hrad na pol izby. Osobne som sa zucastnil sutaze, kde boli zadefinovane max. rozmery a malo to celkom dobru vypovednu hodnotu. Ak by sme vramci podobneho principu rozdelili sutaz na tri velkostne kategorie, kazdy by si mohol prist na svoje a dopredu by bolo jasne, ktory MOC kam patri. Povedzme takto:

1.ktegoria - do 2000 studov - priklady 10x10x20, 8x15x15, 8x8x30

2.kategoria - nad 2000 do 15000 studov - priklady 20x20x35, 32x16x25, 32x32x14

3.kategoria - nad 15000 studov

(tie rozsahy som dal len ako priklad, na rozdeleni by sa dalo dohodnut)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #21 : 16. August 2016, 10:11:03 »
Lenze velkost modelu nedefinuje kvalitu stavitela ;) Taky Budo dokaze aj z 10 dielov postavit nieco, co predci diela s vyrazne vacsim poctom dielov. A takych modelov uz spominany clen dokaze za vecer vychrlit tolko, ze zvysok postavi do role statistov.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #22 : 16. August 2016, 10:21:02 »
A o com ma byt potom sutaz, ked nie o kvalite? Podla mna ide aj o to, kto ako dokaze pracovat s urcitymi obmedzeniami. Ak by bolo vsetko v jednej kategorii, tak ludia s mensim mnozstvom Lega by nemali sancu oproti niektorym epickym stavbam, takto sa vedia porovnat aj so skusenejsimi stavitelmi bez hendikepu a maju moznost vidiet, aky rozdiel vie urobit samotny skill a skusenosti. A mozno sa vdaka tomu budu vediet posunut dalej.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #23 : 16. August 2016, 10:25:16 »
No to je krasna teoria, bohuzial prax ukazuje, ze neustale vitazstva tych ictych ludi zvysok skor demotivuje ako motivuje k zlepseniu.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #24 : 16. August 2016, 10:47:48 »
Schvalne som pozrel tie Budove mensie veci, a hoci lokomotivy ma paradne, vacsinou su tam aj non LEGO diely(kolesa), co podla mna automaticky dany MOC vyraduje zo sutaze. Kamiony, autobusy etc. su niektore podarenejsie, niektore su taky bezny standard, nevidim tam nic take, koli comu by sa mali ostatni vyhybat stavaniu. Este raz, neviem, na zaklade coho by ste chceli rozdelit ludi na profikov a neprofikov, ked predpokladam nikto z tu pritomnych nema stavanie ako zdroj obzivy. Pochybujem, ze je je mozne toto nejako spravodlivo rozdelit na zaklade toho, kolko kto ma dielikov, rokov skusenosti, casu na stavanie a neviem coho este. Jedina moznost, ako to realne rozdelit je na zaklade meratelnych veci - velkost, pocet dielov, tema...(a aj tam je dolezite to nejako jednoznacne zadefinovat)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #25 : 16. August 2016, 11:10:00 »
Tiez si nemyslim, ze tie Budove 6-studove auticka by nejak zamiesali poradim v sutazi, ale ked sem chalani prasknu svoje diela co pripravuju pre vystavu v TN + pripadne chalani z Ciech sem prihlasia svoje diela, tak osobne si myslim, ze je v sutazi vymalovane. Ale mozno sa mylim...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #26 : 16. August 2016, 11:24:34 »
Ja som len dal napad, ako to meratelne rozdelit. Ak ma byt pointa v tom, aby nevyhravali znova ti isti, treba postavit nieco lepsie, alebo dat ban na sutazenie pre minulorocnych vitazov ;)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #27 : 16. August 2016, 12:08:35 »
súhlasím s nápadom dve kategórie 1. a 2. liga. Kvalita sa podľa mňa nedá jednoducho určiť od veľkosti a počtu dielov, rozdelenie by si urobil usporiadateľ a objektivita by sa riešila individuálne ak by sa niekto cítil naozaj ukrivdený. Môj predpoklad je, že sa to ani nestane, lebo vlastne tie kategórie by ani neboli o tom kto je lepší staviteľ a kto horší, iba by sa oddelili diela medzi ktorými je jasne zretelný skok a nedá sa im konkurovať, a teda v prvej lige by bolo tých 7 - 10 mega vecí. A zbytok v druhej, môj názor.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #28 : 16. August 2016, 12:49:57 »
Staci sa pozriet na minulorocne vysledky, jediny mensi MOC, ktory dostal nad 10 hlasov, bola bana vo flasi, inak to dostavali iba velke, alebo obrovske MOCy. Male MOCy si ani neskrtli, pritom si nemyslim, ze u nich chybala kvalita, napriklad to LKT bolo velmi pekne spracovane, len bohuzial bolo male...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #29 : 16. August 2016, 13:07:53 »
A čo keby platilo, že víťaz sa do súťaže môže zapojiť najbližšie dva roky len nesúťažne? V celkovom poradí by síce bol možno prvý, ale cena sa automaticky posúva, bolo by to motivujúce, lebo by ľudia by vedeli, že minuloročný víťaz síce bude stavať,  ale nemôže vyhrať :-)
Deliť na profi a amatérov, je nemerateľné a podľa počtu dielikov... tak ja netuším z koľkých dielikov je napríklad moja modulárna stavba a podľa zastavaného priestoru, to je tiež komplikované, dám na modulárnom dome dole antény a sa zmestí do menšej kategórie, kde bude top stavba, alebo pridám stromček a už bude  v inej kategórii..  Môj názor je že aby bolo všetko spolu - skrátka toto členovia fanklubu za rok postavili a hotovo. Nech si zvolia čo sa im najviac páči.