Autor Téma: Všeobecné informácie o novinkách  (Prečítané 244646 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #975 : 06. December 2020, 22:01:57 »
Hovadin pozehnane. Ale okrem Architecture zmizla aj seria Speed Champions (co sa noviniek tyka). Sranda je, ze zarezali jedine dve serie, ktore som zbieral. Ako viem to pochopit u tych SC - nik okrem mna to nekupoval a to rozsirenie na 8-wide bol uz len klinec do rakvy. Ale Achitecture??? :o Papluh, mozes sa prosim Ta spytat na LANe, aky bol dovod zarezania tychto dvoch serii?

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #976 : 07. December 2020, 08:14:24 »
Niečo mi hovorí, že ten katalóg nie je komplet. Alebo myslíte, že by hneď po uvedení zarezali aj Colloseum, alebo Lego Art?

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #977 : 07. December 2020, 08:20:38 »
tiez si myslim, moznoze bude nejaky druhy cierny ADULT katalog, teraz trochu zacinaju rozlisovat tieto dva svety a architektura je v tom dospelackom + vsetko mega drahe v ciernej krabici  ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #978 : 07. December 2020, 09:49:04 »
Je to NovoZélandská verzia, zdá sa že Architecture tam nemali ani tento rok
A Speed Champions mali len nové (1 strana) zatiaľ čo napr Nemci aj 6 studové (2 strany)

https://catalogs.lego.com/BrandCatalog/1hy2020/nz/
https://catalogs.lego.com/BrandCatalog/2hy2020/bc-2hy-2020-nz/?page=2

asi trhové rozdiely. Ono je aj o niečo kratší ako napr ten nemecký alebo aj ich minuloročné. Asi šetria (digitálnym) papierom  >:D ten online býva 1:1 k tým tlačeným.

Papluh, mozes sa prosim Ta spytat na LANe, aky bol dovod zarezania tychto dvoch serii?
Ako môžem, ale vieš že k neohláseným veciam (tj skoro všetko na 2021) sa nemôžu vyjadrovať, ani vrátane toho čo na aký trh príde/nepríde.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #979 : 07. December 2020, 10:02:37 »
Je pravda, ze tam chyba dost veci - velke Technic modely, nove CITY sety, atd. Zrejme na NZ nemaju cele portfolio, alebo to je nekompletny katalog. OK, pockajme do oficialneho vydania katalogu LEGOm a potom im napis, preco zarezali, co zarezali. :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #980 : 07. December 2020, 10:06:42 »
no je to divny katalog... velke technik auta ako bugati a lambo su bezne v katalogoch + beznych hrackarstvach ako dracik, a napriek tomu tam oba chybaju (pricom minimalne lambo urcite nekonci). Architecture mozno preradili do 18+, ale speed championy by tam mali byt...
nepochopim toto vydelovanie exkluzivov mimo bezne katalogy a mimo bezne siete, kopu deciek by to zaujalo, keby to videli v katalogu, a casto o tom ludia nevedia...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #981 : 07. December 2020, 12:20:43 »
Ono si si na to aj sám odpovedal "mimo bezne katalogy a mimo bezne siete"  ono je to aj obchodnicky vztah medzi nimi (TLG zastúpenie) a ich retailermi. A je to vysoko lokálny vzťah podľa toho ako sú jednotlivé regionálne zastúpenia.
Rozmýšlam ako by sa k tomu staval obchod ak by mal mať vystavené katalógy kde by bolo pri produktoch napísané "zakúpite na lego.com a u vybraných partnerov" a zrovna oni by to nedostávali

Teda niežeby u nás tie katalógy boli v každom obchode kde je LEGO   >:D  (skôr ma napadá len jedna sieť)

V DE/AT tuším mali pre obchody ktoré mali exkluzívy aj takú vkladanú sekciu práve s nimi. Ale tiež som to dlho nevidel. A možno to bolo len v LEGO Store. Už si nepamätám.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #982 : 08. December 2020, 13:45:28 »
A nezarezali SC uz tento rok? Posledne novinky boli tie 8w pred rokom - cize v H1 2020. V H2 nebolo nic. No uvidime, mne sa prave tie 8w zacali pacit ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #983 : 08. December 2020, 13:53:52 »
SC vychadzali len 1x rocne.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #984 : 08. December 2020, 14:27:39 »
jop, zmiatlo ma par vynimiek, ktore vysli mimo hlavnu nadielku.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #985 : 08. December 2020, 14:41:31 »
Tak dvaja LEGO dizajnéri sa pochválili fotkami zamestnaneckého darčeka na 2020
Téma je LEGO Education, dielňa má 4 moduly a každý je rozpohybovaný inou metódou (ozubené kolá, vačky, kardany, pás)






Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #986 : 10. December 2020, 17:25:27 »
Na promobricks.de je zoznam polybagov na 2021 (alebo aj instagram atď, atď)
A je tam aj jeden Speed Champions, tak očakávam že sa v 2021 objaví aj minifigová verzia.
A po cca 20 rokoch aj Technic polybag.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #988 : 02. Január 2021, 20:38:17 »
Tak zatiaľ toľko z hudobnej témy Vidiyo, obrázok priamo z lego.com  >:D



Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #989 : 02. Január 2021, 20:56:03 »
WTF?