Autor Téma: Technic  (Prečítané 221153 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #105 : 27. Január 2015, 23:06:29 »
42043 Mercedes Arocs a 42042 Crawler Crane


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #106 : 28. Január 2015, 02:31:28 »
a v pozadí ako sa hrá so žeriavom je vidieť aj lietadlo, za mňa je to 3/3 za druhý polrok :)

Inak je pekne vidieť nové pneumatické dielu na tom Mercedese.
« Posledná zmena: 28. Január 2015, 02:33:04 od papluh »

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Technic
« Odpoveď #107 : 28. Január 2015, 06:00:37 »
vrchná časť nie je otočná na podvozku :(.
Ako vidiet vo videu,nemal som pravdu a to som rád :D.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #108 : 28. Január 2015, 09:09:19 »
a v pozadí ako sa hrá so žeriavom je vidieť aj lietadlo, za mňa je to 3/3 za druhý polrok :)

Inak je pekne vidieť nové pneumatické dielu na tom Mercedese.

pripajam sa.. aj u mna su vsetky tri "must have" :-)))
aj ked ten crawler ma oslovil okamzite ..ale od toho bieleho trucku som ocakaval trosku viac... ale nazivo ma urcite dostane :-))
« Posledná zmena: 28. Január 2015, 09:15:44 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #109 : 28. Január 2015, 09:21:48 »
Tak toto bude drahe leto, kua....

Crawler - jednoducho WOW! Howgh...

Mercedes - nepaci sa mi ta predna maska, toto by Paliansen zvladol kusisko lepsie... ostatne vyzera dobre, podvozok komplet odpruzeny, system natacania prednych kolies je netradicny, inak kopa techniky, a co potesi mna, ale urcite hlavne Reneho - prekopali pneu-system.... no neviem sa dockat....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #110 : 28. Január 2015, 09:22:29 »
Žeriav vyzerá super!

Aj ten Mercedes pekne vyzerá, je to sice podobné jak bola Scania 8258, ale už to má korbu, a dokonca aj odpružené nápravy vidim...  (y)
a konečne ich napadlo dať na zadné nápravy dvojmontáže!!!  :)
Z čoho som ale dost zarazený, je to dvojité zatáčanie predných kolies: to je dosť fušerina! Druhá náprava zatáča ovela skôr ako prvá, proste nejdú synchronizovane! Neni moc dobre vidiet ten mechanizmus, ale neni to dobre vymyslené...má to strašne velké vôle.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #111 : 28. Január 2015, 09:25:47 »
...a všimol som si že vrchná časť nie je otočná na podvozku :(.

Kukni video - a predsa sa toci  >:D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #112 : 28. Január 2015, 09:36:21 »

Mercedes - nepaci sa mi ta predna maska, toto by Paliansen zvladol kusisko lepsie...

ano, spravil by som ju  lepšie  ;) ,len treba brať do úvahy, že toto je len čisto z techniku a nie z creatoru jak robievam ja. Tu kabinu vystihli celkom dobre, akurát tie svetlá sa mi zdajú také velké lopúchy.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #113 : 28. Január 2015, 09:41:49 »
Zboznujem, ked sa zhodneme....   (y) (y)
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #114 : 28. Január 2015, 10:06:38 »
Žeriav vyzerá super!

Aj ten Mercedes pekne vyzerá, je to sice podobné jak bola Scania 8258, ale už to má korbu, a dokonca aj odpružené nápravy vidim...  (y)
a konečne ich napadlo dať na zadné nápravy dvojmontáže!!!  :)
Z čoho som ale dost zarazený, je to dvojité zatáčanie predných kolies: to je dosť fušerina! Druhá náprava zatáča ovela skôr ako prvá, proste nejdú synchronizovane! Neni moc dobre vidiet ten mechanizmus, ale neni to dobre vymyslené...má to strašne velké vôle.

to zatacanie je fakt dost nedoriesene a uz na tom ich propagacnom videu to bije do oci...ale inak keby som prirobil na 8258 taku korbu, tak som na veelmi podobnom modely.. ako som uz raz pisal.. mali by vymysliet nieco ine... stale sa opakuju velmi podobne modely. .. sanitka, alebo ponorka...proste nieco co ta oslovi okamzite
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #115 : 28. Január 2015, 10:54:03 »
Tu je pár uložných obrázkov z toho videa http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=552442
Tie dlhé ozubené liftarmy vyzeraju celkom použiteľne

Keby to bolo dokonalé už v krabici, tak by bola škoda Ultimate verzií  :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #116 : 28. Január 2015, 10:59:45 »
Tak teda par detailov, ktore by mali aj dizajneri TLG pri licencovanom sete dodrzat, bez ohladu na to, ze je to "ïba LEGO".

1) Zadna naprava ste kde videli, ze je odpruzena? Je tam aspon kyvna naprava (aku zrejme vzadu Arocs ma) ?
2) Proporcne je ten model mimo realitu. Zadna naprava je az priliz vzadu a medzera medzi prednymi napravami a zadnymi je vacsia ako by m ala byt. Je to sposobene tym, ze tam napchali vysuvne stlpiky (neznasam, ked cast je elektricka a cast musim ovladat manualne!), ktore mali byt hned za kabinou - medzi 1. a 2. napravou. Je mi jasne, ze tam nemali miesto, kedze tam je to hovadske rameno, ale pri licencovanom sete to mali vyriesit.

ila_rendered ila_rendered

3) Kabina je podla mna na hranici odflaknutia. Zo sucastnych Technic dielov sa to dalo spravit lepsie, ale OK. Co ma stve je, ze svetla su totalne mimo misu a mali byt take, ako su na obrazku dole. Tiez blatniky v reale vyrazne vycnievaju do bokov, kym na tomto modeli licuju s kabinou. Znova - na licencovany model je to nedostatocne.

ila_rendered

Toto su detaily, ktore nevyzadovali nejake super riesenia, len si lepsie nastudovat predlohu. Mne sa zda, ze TLG dizajneri si pozru realne vozidlo a potom z pamati stavaju, co videli. Podobne chyby boli uz na Volve (ktore sa mi zatial z licencovanych Technic modelov paci najviac) a zabili to uplne KAPITALNOU chybou na B-modeli Volva, kde bolo jasne vidiet, ze dizajner nevie co stavia - ma len obrazok pred sebou.
Samozrejme tento Mercedes budem chciet mat v zbierke, ale pychou nebude.
« Posledná zmena: 28. Január 2015, 11:03:18 od KLF »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #117 : 28. Január 2015, 13:00:05 »
ad zadná náprava - všimni si cca od 1:30 na videu, že sú tam šikmé liftarmy, ak by bola pevná tak nemajú význam http://youtu.be/YktZUMiAPa4?t=1m28s
A navyše keď pracuje so stabilizátormi tak je vidieť, že nadstavba má vôlu oproti nápravám, nie moc ale je to viac ako keby boli napevno.

To stymi svetlami je zaujímavé. Inak tebou navrhovaný diel zmizol z LeMansu oproti predprodukčným obrázkom, takže to nieje o tom, že dizajnéri by ho nevedeli využiť ale o niečom inom.

Inak toto osočovanie dizajnérov mi príde nesprávne. Keby boli taký zlí, že každý druhý MOCista im to natre, tak tam nepracujú. Len samotné návrhy prechádzajú viacerými kolami vyraďovania a ďalšími kde do toho "kecajú" ľudia z produktového manažmentu, marketingu, bezpečnosti, výroby, manuálov, riadenia, atď. Napríklad viem, že s predprodukčným VOLVOm boli priamo vo fabrike kde sa vyrába ... takže žiadne "z obrázka" Treba to brať tak, že LEGO je korporácia kde niektoré veci a postupy čo prechádzali v 90tych rokoch už nikdy neprejdú...  (PS nieje to len o LEGO produktoch, stačí pozreť kam pokročila idiotizácia "v záujme dobra" u normálnych áut)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #118 : 28. Január 2015, 13:21:49 »
Inak toto osočovanie dizajnérov mi príde nesprávne. Keby boli taký zlí, že každý druhý MOCista im to natre, tak tam nepracujú. Len samotné návrhy prechádzajú viacerými kolami vyraďovania a ďalšími kde do toho "kecajú" ľudia z produktového manažmentu, marketingu, bezpečnosti, výroby, manuálov, riadenia, atď. Napríklad viem, že s predprodukčným VOLVOm boli priamo vo fabrike kde sa vyrába ... takže žiadne "z obrázka" Treba to brať tak, že LEGO je korporácia kde niektoré veci a postupy čo prechádzali v 90tych rokoch už nikdy neprejdú...  (PS nieje to len o LEGO produktoch, stačí pozreť kam pokročila idiotizácia "v záujme dobra" u normálnych áut)

Trvam na tom, co sa dizajnerov tyka. Viem, ze navrhy prechadzaju X schvalovaniami, viem, ze boli vo Volve (niekde tu je asi aj video a s Paliasonom sme sa aj na zaklade toho zhodli na tom Volve). Ale ber to tak - dizajner TLG siel do toho Volva na pozvanie Volva, ako na exkurziu. Ukazali mu, ako ten nakladac vobec vyzera a mal aj zazitok, ze si na nom zajazdil. Prisiel "domov" a z toho co si pamatal (jasne, mal aj podklady isto) zacal kreslit/montovat. Na nakladaci sa dopustil jednoduchej chyby - nedal schodiky na obe strany a B-model dovrzal uplne. A prave na zaklade toho B-modelu som nadobudol prvykrat dojem, ze dizajneri su vystudovani top-dizajneri hraciek, ale v tych strojoch sa velmi nevyznaju (nemaju sa ani preco). Dostanu ulohu - sprav Volvo - pozru ake Volvo to vlastne je a snazia sa ho napodobnit co najviac. Lenze pri LICENCOVANOM (!) sete treba na tie detaily dbat. Ten nakladac je fakt vydareny, ale ten B-model nepochopim, ako sa mohli tak seknut. Ale ako vravim - som rad, ze su tieto licencovane sety a Mejdaka si urcite zaobstaram. Osobne bych ale uz privital aj polnohospodarske licencovane sety. ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Technic
« Odpoveď #119 : 28. Január 2015, 13:59:03 »

Inak toto osočovanie dizajnérov mi príde nesprávne. Keby boli taký zlí, že každý druhý MOCista im to natre, tak tam nepracujú.


no ja myslim ze im to aj kazdy druhy MOCista natrie :-) Ked vidim niektore vytvory "amaterov", nestacim sa cudovat. A to sa nebavime o 10000 a viac dielikovych stavbach, ale poctom dielikov porovnatelnych veciach...
Nejsom technic odbornik, tak sa k tomuto konkretnemu modelu neviem vyjadrit. Ale ako fanusik velkych stavieb sa nestacim cudovat, ako dokazali doslova zvrzat niektore veci, napr Sydney operu (hoci zbieram landmarks, toto si asi nekupim), tam proste vidno ze to nema ladne tvary ako originalna stavba - ze su limitovani dielikmi neberem, v bionicle a chima vyrobia kopu ad hoc dielikov, ktore sa inde nedaju vyuzit, takze jeden-dva oblukove dieliky v spravom uhle nemohol byt problem...