Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96790 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #345 : 04. Marec 2021, 13:56:32 »
VIP body sa berú ako platba,dávajú sa až na konci.
Takže áno, 100Eur v tovare by malo aktivovať bonus.

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #346 : 04. Marec 2021, 14:23:03 »
Super, ďakujem za odpoveď a uistenie.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #347 : 04. Marec 2021, 14:32:09 »
ešte 2 bonusy na marec

40449 Easter Bunny Carrot House - plánované 15.03-05.04. - limit 60 Eur  (už je produktová stránka na S@H https://www.lego.com/de-de/product/easter-bunny-s-carrot-house-40449 )

30579 Easter Chicken Egg Polybag - plánované 15.03-05.04. - limit 40 Eur  (toto mal byť bonus v LEGO Shopoch, je predpoklad že vzhľadom na pozatvárané obchody po európe skončí online)



Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #348 : 07. Marec 2021, 12:43:57 »
Moze mi niekto vysvetlit jednu vec? Ked bol k porsche darcek, tak ho nikomu nedali....teraz od polnoci soboty rano davaju setik zadarmo k nakupu tak by to malo byt tiez nieco excluzivne . Ako je mozne, ze na bazosi si ho uz viete kupit a uz dnes si ho vyzdvihnut v bratislave. Ma tam fotky 4ks. . Asi to nema z toho,ze si vcera objednal z legoshopu. Prevo takto o...ludi, ktori chcu kupit lego, dokonca podporia ich oficialny shop a ak dostanu nieco excluzivne tak je to nieco co uz priekupnici maju. A to este nehovorim o tom, ci to vobec my, co sme si nieco objednali vobec dostaneme. Po skusenostiach, co ste pisali uz si clovek nemoze byt isty nicim. ...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #349 : 07. Marec 2021, 13:37:43 »
No však mu napíš, že ako to môže byť originál keď v predaji je to od dnes polnoci :D

Tak snáď to tu nečíta a nebude sa inšpirovat.
Tento set je ďalší príklad korporátneho chaosu.
Oficiálne sa team zodpovedný za promá rozhodol to smerovať k MDŽ.
Niektoré RLFM (tj spolupracujúce fanúšikovské stránky) to dostali na recenziu s dátumom 1.3. s tým že v dátach mali že oficiálny shop to spustí toho 6.3.
Akurát sekcia čo rozposiela veci na recenzie všeobecný médiam a pod (influenceri) to rozposlala ešte týžden predtým a bez nejakej limitácie zverejnenia.

No a ešte predtým to rozposlali na sklady do obchodov, aj frančízových/licencovaných, tj LEGO certified store (LCS) a LEGO Discovery Center + LEGOland (Merlin Entertainment je stále samostatná firma), a zrovna tieto či už plánovane alebo neplánovane to dali do predaja ešte pred všetkými ostatnými.  Napríklad takto sa objavilo pár desiatok setov niekde v Singapure.
Takýto zdroj je najbližie maďarský LCS, či sa to cez hranice dostalo odtiaľ tak ťažko povedať.

No a potom tu je ešte "nákup z kamióna", ako sa šepká tak aj väčšie sety sa takto objavujú u lokálnych priekupníkov.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #350 : 07. Marec 2021, 16:43:29 »
Tipujem, ze posledna moznost je spravna. :vomitsmall:
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #351 : 13. Marec 2021, 15:02:18 »
Dojemná fotka.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #352 : 15. Marec 2021, 00:09:44 »
Tak v košíku sa objavili oba bonusy - ten nový Veľkonočný mrkvový dom a aj Amélia zostala ( od 100 Eur ).

Zatiaľ čakám na potvrdzovací email  >:D  (edit: v emaily sa to tiež objavilo)
A potom s napätím dodanie >:D >:D
« Posledná zmena: 15. Marec 2021, 01:29:06 od papluh »

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #353 : 15. Marec 2021, 14:06:41 »
A potom s napätím dodanie >:D >:D

To ano, objednaval som min. tyden (asi stvrtok) 2x Ideas + Amelia ako darcek. Prisiel mi aj potvrdzovaci mail, dnes zvoni kurier DPD a pyta si kod z mailu - len ziadny mail mi od DPD ani Lega neprisiel, ze dorucia balik. Rozbalim balik a tam len 1x Ideas + Amelia. Hned volam na infolinku, poviem c. objednavky, zenska to overi a hned mi povie prepacte, hned vam posielame druhy kus. Pritom bolo zaujimave, ze vo vnutri krabice na nalepke bolo ze Pcs:3. Ale dalo by sa to aj podla vahy balika asi zistit.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #354 : 15. Marec 2021, 14:27:18 »
Mozno už je na českom či slovenskom bazoši  >:D a skorej ako tebe došla zásielka  >:D >:D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #355 : 15. Marec 2021, 17:39:29 »
Uz dava do kosika iba mrkvovy dom...ameliu uz nie. Kupil som modular za takmer 180e
« Posledná zmena: 16. Marec 2021, 20:20:27 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #356 : 17. Marec 2021, 12:59:59 »
tak došiel mrkvový dom aj s Améliou  >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #357 : 31. Marec 2021, 14:11:52 »
Tak VIP odmena čo má/mala* naskočiť v noci na 1.4. - sonda Ulysses má vyzerať takto
Je to teda celý systém ako bol naložený do raketoplánu, nie len koncová sonda.
Uvidíme čím prekvapí celý set, či tam bude aj stojan a napríklad anténky
Očakávať zlato lakované diely keď tieto čo treba nemajú ani v regulérnych setoch bol asi optimizmus.

Pozitívum je že postaviť to v cene za koľko sa to bude predávať online asi nebude problém (okrem plakety, ak to náhodou nebude rovno nálepka)

*ževraj niekomu na helplinke povedali že to preložia na neskôr, ale na LANe nič nieje potvrdené ... že by to bolo na nemenovanej lodi  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #358 : 31. Marec 2021, 19:47:41 »
ako to funguje pri tychto setoch, co sa kupuju za vip body, a nie ako bonus k nakupu? Asi tam neni zadarmo shipping, pokial k tomu neprikupim aj nieco dalsie?
a ked neni dost bodov na nakup, da sa doplnit cash?
este som z tej vip sekcie nikdy nic nebral...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #359 : 31. Marec 2021, 20:53:22 »
no podla oficiálneho stanoviska to teda nakoniec zatiaľ nebude

samozrejme bez podrobností  >:D

Citovať
Due to unexpected circumstances, there is a delay in the release of the space probe VIP reward. We do hope that it will be available soon.

ako to funguje pri tychto setoch, co sa kupuju za vip body, a nie ako bonus k nakupu? Asi tam neni zadarmo shipping, pokial k tomu neprikupim aj nieco dalsie?
a ked neni dost bodov na nakup, da sa doplnit cash?
este som z tej vip sekcie nikdy nic nebral...

podla toho aký produkt, ale fyzická odmena (set, minca, klúčenka, taška, poster... ) ide len k nejakej objednávke *, zadá sa to na prvej stránke košíka ako promo kód z emaily alebo zo zonamu použitých bodov vo VIP (bohužial na stránke len jeden na objednávku ** aj vrátane tých zo shopu, kde napríklad sa to naposledy bilo s polybagmi na výber).
Kód má vačšinou platnosť 60 dní, "zaplatením" odmeny VIP bodmi by podľa oficiálneho vyjadrenia ten kus odmeny mal byť v systéme blokovaný (narozdiel do promo ku kúpe)

Body buď máš v tom momente alebo nie. Ani spraviť ti objednávku nepomáha, keďže tie sa pripíšu až pri expedovaní keď sa blokácia na karte zmení na platbu***.

No a potom je tu zákaznícka linka tá dokáže
* spraviť objednávku aj so samotným VIP produktom - napríklad mne sa to stalo keď to zblblo nepridalo, ale sú ľudia ktorý ich presvedčili keď napr kúpili set a o pár dní naskočila nejaká odmena
** ževraj sa niekomu podarilo presvedčiť linku na pridanie 2. promo kódu k hotovej objednávka, podstatné je že táto nemôže byť v stave expedovaná
*** ževraj sa niekomu teraz podarilo presvedčit podporu že keď dnes kúpil set tak mu za to body pripísali hneď pri zavolaní

« Posledná zmena: 31. Marec 2021, 23:58:19 od papluh »