Autor Téma: Brick 2015 London, Excel  (Prečítané 7927 krát)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #15 : 14. December 2015, 13:00:06 »
aj zo zopar zakladnych kociek sa daju spravit krasne veci...
bye

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #16 : 14. December 2015, 13:21:11 »
Zas netreba odpadávať z každej somariny... Ale tá stredoveká dedinka s hradom od Derfela je neskutočná! Bezkonkurenčný staviteľ. Vôbec sa nebojí ísť do netradičných farieb.   

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #17 : 14. December 2015, 13:34:33 »
Nemas pravdu martinn, naopak Danybůjek ma pravdu! Je to o chceni - ci slovek chce dat peniaze do dielov, alebo nie. Snad sa Budo neurazi, ak ho tu uvediem ako priklad - chalan zaraba mozno najmenej z nas a dava do dielov najviac penazi, comu zodpovedaju jeho projekty na urovni tych Europskych. Tak potom?

OK vzdávam to.... :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #18 : 14. December 2015, 17:58:30 »
« Posledná zmena: 14. December 2015, 18:05:12 od KLF »

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #19 : 14. December 2015, 18:27:42 »
Zas netreba odpadávať z každej somariny...

Tak ak tomu, čo je v tej galérii hovori niekto somarina, asi by mal vyhladať odborníka. Môj názor.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #20 : 14. December 2015, 19:34:22 »
Tak ak tomu, čo je v tej galérii hovori niekto somarina, asi by mal vyhladať odborníka. Môj názor.

tak su tam veci ktore sa mi nepacia,  napr duplo ale aj to je lego tak budis, ale tiez by som to nazval somarinou. Mna uplne dostavaju do extazy tie obrazy a sochy... a samozrejme drevenna kacka je cista zavist

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #21 : 15. December 2015, 01:41:13 »
Vyhovorky! ;) Staci sa pozriet ake vystavy robia Rakusania, Cesi, Poliaci... netreba ist ani dalej. Vsetko vyhovorky. ;)
Nie sú to len výhovorky. Je na tom aj kus pravdy. Prvom rade sa musíme pozrieť na registrovaných na TatraLUGu je nás tu niečo vyše pár stoviek z toho je tak aktívnych cca 15% (myslím tým diskutujúcich) a omnoho menej aj reálne tých čo robia mocy a vystavujú. To napovedá že u nás LEGO fans je na tom veľmi zle. A čo je dôvod? No je tam toho viac, ale dá sa to všetko popísať slovom kúpyschopnosť. Tu je najväčší problém. Človek čo zarába dajme tomu 700e (v čistom) má väčšinou rodinu a o tú sa musí starať v prvom rade, takže dajme tomu na Lego mu tak zostane mesačne do 200e. A to som ešte veľmi optimistický, na rovinu väčšina zarába v čistom v priemere cca 500e, takže asi tak. Nemôžeme sa porovnávať s okolitými krajinami, všetky majú v tomto výhody (teda až na Ukrajinu, ale tá má vlastné problémy). ČR má vyššiu kúpyschopnosť a 1,3 mil obyvateľov v Prahe, to dáva väčšiu základňu pre LUG. Poľsko má o cca 10% slabšiu ekonomiku, ale paradoxne vyššiu kúpyschopnosť a takmer 39 mil. Z toho plynie že zase má LUG ohromnú základňu. A o Rakúsku ani nehovorím to je úplne iný svet. Nám sú podobné štáty (čo sa týka Lego fans) Chorvátsko, Slovinsko alebo baltické štáty (a tie sú na tom rovnako ako mi ak nie horšie). Takže asi tak. Samozrejme ak má niekto plat v čistom cca 1000e, žije sám, poprípade s rodičmi a napíše, že je to o peniazoch tak ten sa len vyhovára. Ani ja sám momentálne nemám prácu (cca mesiac), ale na to HQ krotiteľov duchov...(nepijem alkohol ani nefajčím, takže dosť ušetrím na tomto :))) si určite nejaké financie nájdem. Keď že "koníčky" si človek nájde až po tom čo má zabezpečené základné potreby. A aby som nezabudol (už som to tu písal), je dosť veľký problém zo zháňaním a dostupnosťou lego dielikov (aj ja sám mám z toho sklamanie), že na vlastnú tvorbu je náročné zohnať dieliky a obzvlášť ešte keď človek málo zarába. Iste niekto tu dal príklad toho ako to ide, ale na rovinu koľko je takých ľudí 10%, 20%,30% alebo 1%. Určite aj ten dotyční má vlastnú konštaláciu toho prečo mu to takto funguje. ;) Tiež tu niekto spomínal spoluprácu, iste tá možnosť tu je, ale čo tá organizácia (pre prácu alebo iné časové aktivity) je to dosť náročná. A celé to zaváňa určite aj nedostatkom dôvery... Prepáčte, že som tu napísal román, ale inak to nešlo keď človek rozoberá veci objektívne, tak musí zdôvodniť všetky možné problémy (je dosť možné že som na niečo zabudol).

PS: No, keď už je toto "vlákno" o výstave v Londýne tak by bolo rozumné napísať aj niečo k tomu. Takže výstava resp. obrázky sú úžasné poklona autorom za odhodlanie a dizajnérsky um. (y) Ale problém je, že tie tematické celky resp výtvory nie sú moja "šálka kávy". Mne táto stredoveká téma nepasuje. ^-^


Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #22 : 15. December 2015, 07:09:25 »
Galéria z Londýna je inšpiratívna, samozrejme efekt robia veľké stavby na veľkých plochách ale napr. je tam jedna stavba iba zo základných bielych brickov a myslím že celkom vydarená, takže asi nebolo potrebné zháňať veľké množstvo rôznych druhov dielikov, čo si myslím, že stavbu nespravilo až tak finančne náročnú...
 "Anupew" to napísal tak, asi ako sa na to pozerá veľa z nás, ale aspoň sa máme kam posúvať a približovať "veľkým lego krajinám"  ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #23 : 15. December 2015, 07:45:25 »
Súhlasím s tým názorom na stavby typu stredoveká dedina - resp. lepšie SCI-FI dedina, áno je tam kus práce a umenia, ale mne to tiež nepasuje. :-)

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #24 : 22. December 2015, 15:19:34 »
Mne sa paci ta cedulka:

Kids please tell the adults not to touch the LEGO!
They have big fat fingers and might knock things over!

 ;D ;D ;D

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Brick 2015 London, Excel
« Odpoveď #25 : 31. December 2015, 12:43:51 »
slubene foto, dakujem KLFovi za spolupracu :-*
https://goo.gl/photos/hxen29VKeY2HmZ2s5

bye