Autor Téma: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu  (Prečítané 10144 krát)

Odhlásený Administrator

  • Príspevkov: 119
Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« : 01. August 2016, 10:19:58 »
Nezabudajte, ze aj tento rok prebieha sutaz o najkrajsi MOC TatraLUGu! ;) Koncom roka si o5 vyberiete tie najrajsie diela, ktore budu odmenene LEGO setmi! Ale chceli by sme sa vas spytat na vas nazor na jednu vec - dost ludi odradza od sutaze to, ze nema sancu vyhrat cenu, pri TOP staviteloch. Ak by ste chceli, vieme sutaz rozdelit na TOP stavitelov (odmenu dostane len vitaz) a nas - beznych stavitelov, kde by sme odmenili prvych 5 miest. Alebo to nechame spolu ako doteraz? Aky mate na to nazor?

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #1 : 01. August 2016, 12:16:22 »
Asi to tak môže ostať, súťaženiahodné sú len diela topstaviteľov a tie naše drobotinky, to je aj tak nič moc len do počtu...

Odhlásený GRIFFIN93

  • Príspevkov: 52
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #2 : 01. August 2016, 12:26:45 »
Ja by som to rozdelil na TOP stavitelov (1. liga) a ostatných stavitelov (2. liga), ale zaroven by som zohladnil aj hodnotu odmien - v 1. lige by boli odmenou velke sety a v 2. lige mensie sety - ako motivacia na prestup hracov do 1. ligy

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #3 : 01. August 2016, 12:34:11 »
Suhlasim s GRIFFIN93

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #4 : 01. August 2016, 12:42:22 »
Budú tam nejaké limity čo sa týka počtu dielov v oboch skupinách ?

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #5 : 01. August 2016, 12:45:12 »
To je sice pěkné, ale nepřijde vám trochu moc subjektivní, které dílo patří kam. Ledaže by měla každá kategorie nějaká kritéria.

Odhlásený GRIFFIN93

  • Príspevkov: 52
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #6 : 01. August 2016, 13:17:26 »
To je sice pěkné, ale nepřijde vám trochu moc subjektivní, které dílo patří kam. Ledaže by měla každá kategorie nějaká kritéria.

Ahojte, sutazne kriteria su podla mojho chapania naviazane na osobu stavitela - Admin ich definoval ako "TOP stavitelov" a "beznych stavitelov" - evidujem skupinu zrucnych skusenych profikov tu na TatraLUG - kludne mozeme zverejnit pri vyhlasovani kazdorocnej sutaze menoslov TOP stavitelov (1. liga), kazdy dalsi sa moze sam rozhodnut a prihlasit svoje dielo do 1. alebo 2. ligy (alebo aj obidvoch, ked ma viac vytvorov).
« Posledná zmena: 01. August 2016, 13:22:10 od Administrator »

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #7 : 01. August 2016, 13:53:45 »
Len bacha aby si niekto neprihlasil TOP vecicku(MOC) do 2. ligy -- to by potom samozrejme nemalo zmysel ze ano

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #8 : 01. August 2016, 19:31:05 »
A mne by sa pozdávalo, keby si do súťaže prihlasovali svoje modely autori sami. Minulý rok som sa prekvapila, kolko mojich prkotín sa ocitlo v súťaži len preto, že som sem dala ich fotku :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #9 : 01. August 2016, 20:00:27 »
Budú tam nejaké limity čo sa týka počtu dielov v oboch skupinách ?

Nie. To nikdy ani nebolo. ;)

To je sice pěkné, ale nepřijde vám trochu moc subjektivní, které dílo patří kam. Ledaže by měla každá kategorie nějaká kritéria.

Je to subjektivne, to je pravda. Ale nejak by sme to po konzultacii s dotycnym asi rozdelili.

A mne by sa pozdávalo, keby si do súťaže prihlasovali svoje modely autori sami. Minulý rok som sa prekvapila, kolko mojich prkotín sa ocitlo v súťaži len preto, že som sem dala ich fotku :)

Zaujimavy napad. Da sa aj toto zvazit, ci si nebudu autori sami prihlasovat svoje diela.



Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #10 : 01. August 2016, 20:38:03 »
Zaujimavy napad. Da sa aj toto zvazit, ci si nebudu autori sami prihlasovat svoje diela.

Ja som za >:D Hlavne som zvedavy, kolki sa zobudia po sutazi, ze preco tam nebolo ich veldielo  ^-^

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #11 : 02. August 2016, 10:32:51 »
Len potom neviem, ci to nazvat "najkrajsi MOC TatraLUGu". Napr. niekto z TOP stavitelov neprihlasi svoje velke dielo a vyhra nejaky maly traktor. Potom to nie je celkom objektivne. No - je to cele na diskusiu.

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #12 : 02. August 2016, 11:28:31 »
Aj tak si myslím že by to nebolo až také zlé keby to zostalo tak ako predtým  :P

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #13 : 02. August 2016, 14:45:32 »
Ja mám fantáziu asi ako mŕtvy lumík a bez návodu nedám ani rááánu, no aj mne sa páči idea rozdeliť súťaž na dve kategórie. Myslím si, že Admin by si kľudne mohol na seba delegovať právomoc rozhodnúť, ktoré dielko kam patrí.  Admin si určuje pravidlá, zabezpečuje celú súťaž ako aj ceny, takže s tým by nemal mať žiaden súťažiaci problém.  Pozastavil by som sa možno pri cenách. Ja osobne si myslím, že práve kategória obyčajných staviteľov si pre odvahu a asi aj pre svoje skromnejšie lego podmienky zaslúži okázelejšiu odmenu ako TOP staviteľ, ktorý má nielen obrovskú fantáziu, skúsenosti a milión kociek lega v škatuliach, ale aj iný hodnotový rámec. Čiže možno pre TOP staviteľa ani super cena nemusí byť pre neho  až taká cenná nakoľko sám si vystavia čo chce.  Férové by  bolo aj keby obe kategórie mali rovnaké ceny. Určite by som však druhú kategóriu nedehonestoval len tak „nejakými“ setíkmi. Motivačný prvok  musí byť práve v tejto skupine  poviem radšej obyčajných smrteľníkov, aby som tu nepropagoval istú cirkusovú politickú stranu, silný, aby sa súťaž niekam posúvala. O0

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Diskusia o súťaži o najkrajší MOC TatraLUGu
« Odpoveď #14 : 02. August 2016, 16:26:55 »
Ja mám fantáziu asi ako mŕtvy lumík a bez návodu nedám ani rááánu, no aj mne sa páči idea rozdeliť súťaž na dve kategórie. Myslím si, že Admin by si kľudne mohol na seba delegovať právomoc rozhodnúť, ktoré dielko kam patrí.  Admin si určuje pravidlá, zabezpečuje celú súťaž ako aj ceny, takže s tým by nemal mať žiaden súťažiaci problém.  Pozastavil by som sa možno pri cenách. Ja osobne si myslím, že práve kategória obyčajných staviteľov si pre odvahu a asi aj pre svoje skromnejšie lego podmienky zaslúži okázelejšiu odmenu ako TOP staviteľ, ktorý má nielen obrovskú fantáziu, skúsenosti a milión kociek lega v škatuliach, ale aj iný hodnotový rámec. Čiže možno pre TOP staviteľa ani super cena nemusí byť pre neho  až taká cenná nakoľko sám si vystavia čo chce.  Férové by  bolo aj keby obe kategórie mali rovnaké ceny. Určite by som však druhú kategóriu nedehonestoval len tak „nejakými“ setíkmi. Motivačný prvok  musí byť práve v tejto skupine  poviem radšej obyčajných smrteľníkov, aby som tu nepropagoval istú cirkusovú politickú stranu, silný, aby sa súťaž niekam posúvala. O0
Celkom rozumný názor!