Autor Téma: Killcovo Lego  (Prečítané 32528 krát)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #75 : 04. Február 2018, 21:03:56 »
V 6531 mas v navode slope 1x3 alebo panel 1x2 a brick 1x1?  Mal si to MISB?

V návode je na prednej fotke panel 1x2 , ale dnu v stavebnom postupe je slope 1x3. MISB ani náhodou. Je to vytiahnuté z kilowaru. Návod som mal doma.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #76 : 04. Február 2018, 21:06:35 »
Nejak si sa rozbehol.

Nik tu nič nedáva na fórum, tak to aspoň čiastočne oživujem. Mám toho dosť čo ešte chcem nafotiť , ale väčšinou chýbajú nejaké drobnosti, alebo návod.

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #77 : 04. Február 2018, 21:19:49 »
To bol moj prvy alebo druhy TOWN set. A v krabicke boli kocky na oba sposoby. Plus tam bol jeden tile 1x1 tr. dark blue navyse a paka tiez.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #78 : 04. Február 2018, 22:57:21 »
Dobré že to sem všetko dávaš, ja si to rád pozriem napríklad!

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #79 : 05. Február 2018, 06:54:25 »
Súhlas s "martinn", tiež si to rád pozriem, poprípade aj fotky legoroom-u.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #80 : 06. Február 2018, 11:01:56 »
clovece ty si iny "kajnsmetke" vyberas si same bonboniky  (y)


Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #81 : 06. Február 2018, 17:04:01 »
Keďže dnes mi dorazil návod na tento setík, hneď som si ho aj poskladal a je to vskutku nádhera. Zatiaľ chýba i minifig a 1 visor na minifiga.

6059 - Knight's Stronghold


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #82 : 06. Február 2018, 17:09:06 »
To je krása tieto setíky, mne sa páčilo, že z tých setov čo obsahovali hradby sa dali pekne "modulárne" pospájať, to nikto ani netušil že o niekoľko rokov prídu modulárne domy :-)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #83 : 06. Február 2018, 17:33:42 »
Tiež ma to prekvapilo, že na jednej strane trčí pin, hoci sa nikde reálne nezapája. Takže vlastne toto boli prvé modulárne budovy.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #84 : 06. Február 2018, 18:13:31 »
A to si nevedel Miro, ze tie hrady boli modularne? :D  Vacsina tych hradov a hradieb z 80. rokov mala piny na vzajomne prepojenie. Bolo to super vymyslene uz vtedy!

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #85 : 06. Február 2018, 19:37:17 »
Presne tak, dala sa kúpiť kováčska dielňa, obchod s brnením a pod.. a spojiť s hradmi a kombinovať tvary a zostavy, super vec!!

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #86 : 07. Február 2018, 08:29:19 »
6059  mam aj ja.....pamatam si na to akoby to bolo vcera ked mi ho kupili a pamatam si to preto lebo to bolo v hrackarstve v Hainburgu.  v dobe nejako tesne po otvoreni hranic sme tam boli na nasej skode 105 L pozriet ako je to na zapade.


a este sme kupili vtedy popularne mydla "camey shik" a tie potom boli ako vonavka v skrini aj rok  ;D
...vtedy bol  Haingurg pre nas zlata vykladny skrina a pritom to bolo zapadnute mestecko na konci sveta....to boli ine casy panabeka.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #87 : 07. Február 2018, 08:52:58 »
6059  mam aj ja.....pamatam si na to akoby to bolo vcera ked mi ho kupili a pamatam si to preto lebo to bolo v hrackarstve v Hainburgu.  v dobe nejako tesne po otvoreni hranic sme tam boli na nasej skode 105 L pozriet ako je to na zapade.


a este sme kupili vtedy popularne mydla "camey shik" a tie potom boli ako vonavka v skrini aj rok  ;D
...vtedy bol  Haingurg pre nas zlata vykladny skrina a pritom to bolo zapadnute mestecko na konci sveta....to boli ine casy panabeka.
presne, my sme tam boli pešo, auto sme nemali. Bolo to strašné pozerať z autobusu keď u nás zúril komunizmus a tam kúsok bola vyspelá civilizovaná krajina. A to hračkárstvo, som tam slintal pri výklade... no neboli na to prachy, zmohol som sa len na malý dumper za pár šilingov. dnes by som to vykúpil celé :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #88 : 07. Február 2018, 10:39:47 »
Mozno som to tu uz niekde pisal - ten obchod s hrackami v Hainburgu bol super! ;) Tazka slintacka vzdy. Ale chcel som to, ze niekedy v 90. rokoch ked som mal dark ages som v nom videl sety z hlbokych 80. rokov!!! 12V vlaky (napr. tento) tam mali este v celofane na regaloch! No a potom ked som sa uz zasa dostaval do "LEGO formy", tak obchod zrusili. :-\ Ktovie kde skoncili tie sety. Mozno su niekde v Hainburgu na povale dodnes... O:-)
Ale uz tu asi spamujeme Killcovu temu.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Killcovo Lego
« Odpoveď #89 : 13. Január 2019, 21:53:03 »
6983 - Ice Station Odyssey

Po novom roku som si urobil vianoce, a obohatil svoju zbierku o tento setík. Zo série Ice planet 2002 to bol posledný čo mi chýbal (Až na 1 US excluzivitu). Set ma prekvapil svojou hratelnosťou.  Rakety sa dajú pekne premiestňovať , či už pomocou megnetov, alebo rôznych mechanických posuvov. Hrať sa s týmto v devedesiatich rokoch musel byť zážitok. Setík sa mi podarilo zaobstarať v dosť dobrom stave s krabicou s minimálnym poškodením, vrátane vnútornej krabice a plastového inner trayu. V krabici je dokonca fólia , ktorou boli dieliky vo vložke zafóliované.