Autor Téma: LEGO v médiách  (Prečítané 96499 krát)


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #346 : 14. Apríl 2020, 22:54:08 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #347 : 23. Máj 2020, 18:49:42 »
Článok o tých ochranných štítoch čo robilo LEGO pre zdravotníkova
https://brickset.com/article/51526/q-a-with-the-lego-covid-face-shield-team
- robené v Dánskej a Maďarskej fabrike
- normálne trvá výroba lisovacej formy cca pol roka, ale teraz to stihly za pár týždňov
- je z dvoch dielov a každý ma LEGO číslo ale nemajú logo
- materíál bol rovnaký s materiálmi pre LEGO diely ale postupy výroby sa odlišujú kvôli požiadavkám úradov
- dodávané komunitám v krajinách kde majú fabriky - DK, CZ, HU, MX




Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #348 : 13. Júl 2020, 14:18:27 »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #349 : 24. August 2020, 20:58:29 »
V Prešove vyrástlo mestečko z lega. Použili vyše pol milióna kociek

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22472420/v-presove-vyrastlo-mestecko-z-lega-pouzili-vyse-pol-miliona-kociek.html#storm_gallery_166569

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #350 : 24. August 2020, 21:50:25 »
No uz ak TOTO dokaze niekto vystavovat, tak o nasu vystavu sa neobavam! ;D To je neskutocne... Ze ti ludia nemaju kus sebareflexie. Taketo braky, skarede vytvory (ak sa to vobec da nazvat vytvormi), nahodne porozhadzovane po ploche a este za to nebodaj pytaju vstupne? Bych sa pod zem prepadol taketo daco ukazovat verejnosti. A pol miliona kociek tam 100% nie je! Ale stara v modrom tricku je dobra! ;D ;D ;D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #351 : 24. August 2020, 22:17:24 »
Ak toto je pekné lego mesto tak potom ja som prezident tohto sveta. Ved to nemá ani hlavu ani pätu. Škoda že sa mi nedá otvoriť celý článok a napísať tam koment. Nech sa prídu pozrieť radšej do NB ako má vyzerať mesto. A ešte miešať legoland zo city. No proste  :vomitsmall: :vomitsmall: :vomitsmall: :vomitsmall: :vomitsmall: :vomitsmall: :vomitsmall:

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #352 : 24. August 2020, 22:22:39 »
Hento je najhoršia výstava akú som kedy videl. Nespĺňa ani absolutne minimum  - bežne lego modely rozmiestnené do nejakého systému. Hento mohlo zaujať možno pred 40 rokmi, keď hocičo väčšie z lega bolo zaujímavé. A vstupné dá len idiot.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #353 : 25. August 2020, 00:25:37 »
Tak treba sa na to pozerať optikou toho čo to je. Podľa informácii z FB sa jedná a výsledok párdňového denného tábora v stredisku Cirkev bratská v Prešove. Je to síce reportované na Sme, ale na ich regionálnom portáli kde sú regionálne správy, keď nič iné tak to vypovedá o LEGO suchotách v danom regióne.
A sety vyzerajú tak že čo dom dal a nie nejaké ucelené zbierky. Tipujem že cieľom bolo mať zábavu pre deti. Tak dúfam že sa nezviditeľníme ako klub nejakými trollovacími príspevkami pod článokom o takejto aktivite.
Určite to nemá ani zďaleko konkurovať TatraLUGu alebo komerčným výstavám z Poľska, od tej kantorovej rodiny zo Spiša či Trnavy...

Ak by sme sa chceli baviť o konkurencii tak možeme aj my spraviť klub pre deti, dať im tam nejaké plonkové sety a nechať ich spraviť na koniec mesto. A aby to bolo tip top najať misoku-a s trstenicou aby ich švihal po prstoch keď dajú pizzeriu medzi stavenisko či nenechajú medzi koľajami a cestou dosť miesta na chodník ...  >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #354 : 25. August 2020, 08:41:04 »
Dobry priklad toho, ze bezny navstevnik nevnima tie vystavy nasou optikou :oldman: V tejto gubernii je toho zatial tak malo, ze zjavne staci dat dokopy nekompletne sety z detstva plus par detskych stavieb a ludia sa z toho tesia.

Rukavica je hodena ;)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #355 : 25. August 2020, 13:05:17 »
Stavali to deti - ako by to teda malo vyzerať?
Možno keď vyrastú a zistia že existuje TatraLUG, tak sa pripoja  :)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #356 : 06. Október 2020, 07:27:41 »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #357 : 09. Október 2020, 10:10:08 »
nie sú to úplne média, ale Švédsky LUG si spravil ročenku aj v angličtine (takmer na 100%  >:D )
aspoň za prelistovanie to stojí
https://www.swebrick.se/infoblad/2020-engelska-2020-09-20_draft1.pdf

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #358 : 09. Október 2020, 10:29:00 »
Hej, uz som to videl. Vela zaujimavcyh napadov (hlavne CITYaci by sa mohli inspirovat! >:D), krasnych MOCov a zaujimavosti (napr. uplne na poslednej strane ;)). Celkovo LUG na uplne inej urovni. (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #359 : 09. Október 2020, 11:15:20 »
Teraz ma napadlo, že akosi si nepamätám kedy som listoval našu ročenku...  >:D