Autor Téma: Tesco  (Prečítané 150059 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Tesco
« Odpoveď #600 : 07. Január 2019, 18:11:25 »
Súhlas s KLF!!!
Prior a Kyjev, to je unikát, či už z hľadiska celkovej koncepcie, ale aj použitia materiálov atechnológií. Ing. Arch Matušík žiaľ u nás nie je docenený a k jeho tvorbe sa staviame veľmi barbarsky. Bol nadčasový a vo svete by si ho veľmi vážili. Tu ideme pošliapať jeho tvrobu. Mám ho trochu naštudovaného -  jeho stavby v BA a mám pred nimi rešpekt. Rovnkao ako aj pred Bellušovimi, Jurkovičovými a pod... a tiež nemajú 200 rokov. Je o hodnotoná architektúra, čo sa žiaľ o máloktorej dnešnej budove dá povedať. A tiež súhlasím s výškovými budovami ale v mieste kde je to vhodné a kde sa vybuduje potrebná infraštruktúra. Už je to na dlhšiu diskusiu, čo komunisti zničili v Bratislave, áno zničili veľa, ale to čo čo je dobré by som nechcel búrať, tak ako PKO!

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Tesco
« Odpoveď #601 : 17. Január 2019, 12:02:03 »

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Tesco
« Odpoveď #602 : 18. Január 2019, 12:03:39 »
Problemom celeho komplexu teda budovy byvaleho Prioru a hotelu Kyjev je podla mna najma  ten, ze do daneho priestoru vobec nezapada svojim objemom. Je to tam cele umiestnene nasilu a hmotovo to cely priestor nesumerne a neumerne zaplnilo. Burat to vsak uz urcite nema zmysel. Rovnako prestavba vzhladu by viac uskodila ako pomohla. Skor je potrebne akutne nieco robit s okolim, ktore sa len plata Potemkinovskymi rieseniami, ktore posobia ako pest na oko. Treba tam najma dotiahnut kultivovanu zelen (nie tie smiesne kochliky), odpratat vsetky stanky ktore tam nesmierne spatia, zjednotit dlazbu, opravit chodniky, verejne osvetlenie, vyriesit dopravu a dopnit vhodny mobiliar upravit okolie zasobovacieho tunelu a prilahleho parkoviska a sprevadzkovat budovu hotela Kyjev nejakym zmysluplnym sposobom a vyuzitim. Ja si nepamatam, ako to tam vyzeralo pred tym, no urcite povodna zastavba bola v danom uzemi vhodnejsia a podla mna sa mohlo kludne najst ine vhodnejsie priestranstvo v sirsom centre mesta, kde to mohli postavit. Urcite by som si to vedel predstavit napr. na dnesnom namesti slobody, kde boli uz v tom case vo vystavbe architektonicky podobne nove budovy stavebnej fakulty (lenze sudruha Dzugasvilihoj monument niekde potrebovali umiestnit), ci uzemie Trnavskeho myta, kde potom neskor vyrastla nevzhladna budova cervenej trznice. Tam pri dome odborov by to bolo uplne v pohode zapadlo. Navyse na SNP cku uz vtedy bol dobre situovany a zabehnuty OD Dunaj. Cize rovnako ako dnes sa neuvazuje nad vhodnym umiestnenim stavby neuvazovalo sa ani vtedy. Ani vtedy ani dnes sa neprihliadalo na povodnu lokalitu a jej charakter a stavia sa hlava nehlava.
Inak opravte ma ak sa mylim, no mam taky dojem, ze prave tento pan T. nechal doslova architektonicky zmasakrovat centrum Ziliny, ked tam vedla kostola daco historicke dal zburat (staru faru tusim) a zaondil tam tiez dajaky plechovku obchodak a zybtocne, lebo ak sa nemylim tak nedaleko tam uz bol tiez byvaly Prior. Cize v tomto smere sa mame na co asi tesit v uvodzovkach, co tam vymysli pan podnikatel. Ale mozno si tu Zilinu pletiem. Nie som isty

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tesco
« Odpoveď #603 : 18. Január 2019, 12:26:53 »
V podstate suhlasim. Len doplnim:

Urcite by som si to vedel predstavit napr. na dnesnom namesti slobody, kde boli uz v tom case vo vystavbe architektonicky podobne nove budovy stavebnej fakulty (lenze sudruha Dzugasvilihoj monument niekde potrebovali umiestnit)

Stalin stal na dnesnom Nam. SNP (predtym Stalinovom nam., predtym Hitlerovom nam.).

nevzhladna budova cervenej trznice.

Tu mimochodom projektoval ten isty architekt, ktory projektoval PRIOR/Kyjev - Ing. Arch. Ivan Matušík. ;) Ale ano - Trznica sa ani mne velmi nepaci. Ale aj s tou by sa dalo nieco spravit este.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Tesco
« Odpoveď #604 : 18. Január 2019, 19:42:45 »
Tiež súhlas, ale... Námestie slobody - kedysi Firšnál, tam nebola zástavba, prečo majú všetci tendenciu zastavávať a ničiť námestia??? Na kamennom bola komplet zástavba a takto vznikla aj nová zástavba a aj námestie, ktoré potrebuje dobrého architekta...
Tržnica je samostatná kapitola, budova je fajn, potrebuje prachy, ktoré keď dojila tiekli potokmi mimo... a nie tam kde mali.
Inak Stalin!!! tá socha čo bola na stalinovom námestí nešla na Nám slobody! To bola iná socha. či sa mýlim?

Odhlásený Bear-Grylls

  • Príspevkov: 1
Re: Tesco
« Odpoveď #605 : 10. Február 2019, 21:05:31 »
10.02.2019 Tesco Dubrawa BA IV.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455

Odhlásený fitka

  • Príspevkov: 5
Re: Tesco
« Odpoveď #607 : 11. Február 2019, 16:37:09 »
Aj v RK je 50%

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Tesco
« Odpoveď #608 : 20. Február 2019, 22:36:58 »
V Hypermarketoch sa objavili nejaké -50%ky, staršie veci z Ninjago, SW a pod. Občas tam zostali už len cedulky  :-\

Odhlásený brickOne

  • Príspevkov: 12
Re: Tesco
« Odpoveď #609 : 21. Február 2019, 10:08:03 »
Iba upresnim, Akcie su aj v mensich teschach a odporucam zobrat si skener nakolko niektore co som nasiel neboli oznacene ako akciove ale boli - CMF s18 a napr 60166.

Z takych zaujimavejsich kuskov som videl napr. 60188,75189,72006  a kopec mensich. Vypada ze akciovy sortiment je podobny pre vsetky prevadzky

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tesco
« Odpoveď #610 : 24. Apríl 2019, 09:40:01 »
Berte kym su!

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Tesco
« Odpoveď #611 : 24. Apríl 2019, 13:23:11 »
Berte kym su!

To bude asi nejaká limitka pre TESCO  ;D ;D ;D

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Tesco
« Odpoveď #612 : 24. Apríl 2019, 14:33:17 »
Berte kym su!

Aj "pípač" ukázal to iste?  :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Tesco
« Odpoveď #613 : 24. Apríl 2019, 17:41:40 »
Neviem, ale predpokladam ze ano. Ako - takato chyba sa stat moze, ze niekto posunie 2 desatine miesta. Ale vysvetlite mi co za PRIMITIVA musel byt clovek, ktory to na masinke vytlacil a este vsunul v pohodke pod tovar. To sa neda nevsimnut si proste! Ani najdrahsia vec v Tescu nestoji tolko, to MUSELO dotycnemu udret do oci! Svedci o tom, akych clenov Mensy Tesco zamestnava.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Tesco
« Odpoveď #614 : 24. Apríl 2019, 18:55:54 »
tak zaleží ako to bolo...
Poviem príklad, keď bola zľava na hračky tak som zobral tú hovoriaciu Albi knihu a nenablokovalo mi to. Diskusia na službách zákazníkov bola asi taká že o tom vedeli, dokonca vedeli o tom že je to položené na stojane hneď vedľa/pod/nad (už si nepamätám) banneru o zľave. Lenže dostali na papieri že to tak má byť. A mohli to len nahlásiť vedúcemu, ale oni museli splniť čo dostali.
Takže je možné, že ten čo vykladá cenovky môže akurát tak nahlásiť čo zistil, ale zmeniť to nemôže ani ceduľku si nedať netrúfne

Inak raz som tak našiel nové polybagy za 999, keď som chcel zmenu cenu tak mi povedali že môžem čakať pol hodiny ale aj pol dňa, záleží prečo to tak je  >:D