Autor Téma: CITY  (Prečítané 143619 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: CITY
« Odpoveď #330 : 17. Február 2017, 16:01:16 »
sorry na tom 3 napravovom vozidle to aplikovali, som si az teraz vsimol  ;) berem spat.

no to je super  (y) , paradoxne to pokracovanie ale neaplikovali  ;D. A to pasove vozidlo ma tiez inu strechu to je novy diel? ci to je z vlakov?

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: CITY
« Odpoveď #331 : 17. Február 2017, 17:11:55 »
Jungle sety velmi pekne. Konecne nejaka pekna nova rada v ramci city, inak samozrejme recyklacie toho isteho na xty sposob s miernymi zmenami  :D Pripominaju mi Jungle Adventurers. A samozrejme, zelene nie je nikdy dost  :D
Blatniky sa mi celkom pacia. Ta masozrava rastlina je fajna velka :)



Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #332 : 17. Február 2017, 21:20:33 »
Tak neviem, ale mne toto pride ako dost jednoduche. V CITY boli uz aj lepsie vozidla. Toto je strasne zjednodusene.
Lenže juniorizácia sa týka zjednodušenia stavby rôznymi veľkými dielmi alebo jednoduchmi technikami. To sa dá povedať asi tak o strednom riadku tej koláže. Zvyšok je čistý CITY priemer pre vozidlá v rámci väčších setov. Podľa mňa je vždy lepšie spraviť peknú štorkolku ako nahnať vizuálnu veľkosť neforemnými vozidlami ako zo stredného riadku. Len aby to na krabici vyzeralo, že je tam viac vozidiel...

Obrázok nákladného skladicka z LEGO World

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #333 : 17. Február 2017, 21:28:38 »
Coast Guard sety - je vidieť vzadu na SUV tá nová strecha


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #334 : 17. Február 2017, 21:51:17 »
Ten novy autobus ma celu strechu uz z tych novych stresnych dielov spravenu. Ale chcelo by to este 1x6 verziu.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #335 : 18. Február 2017, 19:41:20 »
CITY sety, ten 3 nápravový truck vyzerá ok. Krokodíl a žralok v štarter setoch
« Posledná zmena: 18. Február 2017, 19:44:07 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #336 : 18. Február 2017, 22:01:08 »
Jungle sety - najlepsi je ten so 6 kolesovym autom - auto je dost zaujimave v takomto prevedeni, je tam aj masozrava rastlina, kanoe, celkom v pohode set. Ten najdrahsi set - nic moc. Som zvedavy ako sa to bude predavat, lebo k nicomu to nepasuje, je to taky zbytocny set, a neni nijak extra zaujimavy. Myslim ze v tejto cene ludia skor kupia vlak, namestie alebo iny uceleny city set, ktory pasuje do mesta.
Coast guard - lod je paradna, akurat ze tato seria tu bola nedavno s podobnymi setmi.
Advent calendar - zaujali ma tie priesvitne kridla, ak to este nebolo, tak je to zaujimavy dielik.
A s tymi vrtulnikmi to uz fakt prehanaju, narvali ich uz vsade, v jungle dokonca dva...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #337 : 19. Február 2017, 11:01:07 »
Mna by zaujimalo, co ma dzungla, alebo vulkan spolocne s MESTOM. Kde su skoly? Kde su nemocnice? Kde su hotely? Odpoviem si sam - vo Friends.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: CITY
« Odpoveď #338 : 22. Február 2017, 22:22:55 »
súhlasím hoši, ten truck je schopný, ale aj ten dlhý 4x4 tereňák sa mi páči.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: CITY
« Odpoveď #339 : 23. Február 2017, 11:57:25 »
Ani podla mna dzungla nema nic spolocne s mestom, ale napriklad to nemali ani tie Arctic sety a tiez boli zaradene pod mesto, ak sa nemylim. A neviem ako vam, ale mne sa Arctic dost pacilo, aj to starsie, aj novsie  :)
Toto je asi podobne, resp. lepsie, lebo zelen je vyuzitelnejsia ako biele farby.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #340 : 23. Február 2017, 12:35:23 »
No CITY vyzerá byť taký smetiak ... má to minifigy ? Nespadá to pod žiadnu externú a internú licenciu prípadne Creator/Juniors? Tak šup s tým tam.
Inak za povšimnutie stojí, že v podstate nelicencované témy pre minifigy okrem CITY ani neexistujú, posledne snáď Ultra Agents. Aj to malo nejaké apps. Inak je to naviazané na interné alebo externé filmy/seriály. 

Pri tom by možno stačilo robiť nejaké pod témy, ako má napr SW a SH na krabici v rohu inú grafiku podľa toho k akému filmu to patrí, tak CITY by tam môhlo mať tému napr Trains, Explorers, Sports (fake rumor na 2017) atď.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #341 : 09. Máj 2017, 00:49:06 »
vyzerá to, že dostaneme ešte jednu veľkú mačku - tigra. Kto to chcel robiť ťú ZOO ?  ;)


Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: CITY
« Odpoveď #342 : 09. Máj 2017, 06:51:53 »
Celkom zaujímavý set.

Oficiálne obrázky júnových setov.
https://brickset.com/article/27983/summer-city-sets-official-images
« Posledná zmena: 12. Máj 2017, 07:09:49 od Juri »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: CITY
« Odpoveď #343 : 13. Máj 2017, 22:12:59 »
Smutné je že nové šelmy jsou u setů které se mi tedy 2x nelíbí - až na ten poslední s variací na Osprey. Těžká helikoptéra (evidentně inspirace u HH-53) taky není špatná - konečně dělají zase čumáky z kostek a ne fujtajbl velký díl. Ovšem uvědomil jsem si jeden paradox - oni mají dva létající jeřáby, tak ultra lehký pozorovací  - ale proč neudělali něco jako variaci na Mi-171 "Hip" respektive třeba Merlina HH-101 etc ? Prostě velkou transportní helikoptéru, ideálně s rampou ? I když ten konvertoplán (škoda že nic takového neexistuje)je pěkný a vypadá že může "chňapnout" i tu loď ? Respektive mohli udělat transportní kontejner pro osoby, jaký to má smysl nemít možnost odvézt vědce z džungle ?!
« Posledná zmena: 13. Máj 2017, 22:34:59 od PC CZ »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: CITY
« Odpoveď #344 : 14. Máj 2017, 01:10:33 »
Tá džunglovská téma má strašne nesúmerné vozidlá resp. ich pneumatiky. Tvl však s tých áut urobili  polo monster-trucky. Aj ten s pásmi mohli urobiť s menším priemerom a tým pádom by bol postavený nižšie. A tento problém už bol vo vulkán tematike. Ako robia to ako keby nemali iné terénne pneumatiky. Pritom majú (napr. v tej novej čerpačke z minulého roka). Strašné neviem prečo s detí robia takých hlupákov, však aj tie deti to vedia, že to proporčne nepasuje. Inak tá tematika ma celkom zaujala pripomína mi Tomb Rader (moju 2. najobľúbenejšiu hru). :oldman:
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.