Autor Téma: Monster Fighters  (Prečítané 10043 krát)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Monster Fighters
« : 13. Máj 2012, 15:29:53 »
9468 Vampire Castle

http://www.brickset.com/detail/?Set=9468-1

Vyzerá viac ako dobre. Len je tu maličký "zádrhel", s počtom brickov 949 a zatiaľ deklarovanou cenou 149,-$! Snáď to v Európe dopadne pozitívnejšie.  O0

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #1 : 13. Máj 2012, 15:46:21 »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #2 : 13. Máj 2012, 23:36:38 »
Ja to nechapem... dat cenu 150 usd, tj u nas 150 eur za ani nie 1000 dielikovy set je nehoraznost... tento set pritom mohol byt hitom u deciek a dobre sa predavat za cca 80-90 eur, ale oni ho prasknu za takuto vysoku cenu, ktora mozno padne v draciku na 120 eur, ale stale mimo masovy predaj... pritom NEJDE O LICENCOVANY SET !!!

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #3 : 14. Máj 2012, 00:01:30 »
Začína to byť už pomaly psychiatria s tou cenovou politikou TLC. Ešte šťastie, že v dnešnej dobe už deti LEGO veľmi nezaujíma. Stačí im počítač a je vymalované.  (n) TLC  sa pomaly bude musieť preorientovať na AFOLov, čo zjavne už asi aj začalo - cenami.  ;D ;D ;D

swiss villa

Re: Monster Fighters
« Odpoveď #4 : 14. Máj 2012, 09:11:53 »
Niekedy od roku 2005 firma totiž zmenila cenovú filozofiu. Pri plánovaní a svojej cenovej politike už totiž nepostupuje podľa kritéria koľko set MUSÍ maximálne stáť, ale podľa voľnejšieho kritéria, t.j. koľko set MôŽE maximálne stáť. T.j. už dávno sa nezohľadňujú výrobné a produkčné náklady + marže, ale zohľadňujú sa výrobné a produkčné náklady + marže + suma ktorú sú spotrebitelia ešte ochotní zaplatiť navyše.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #5 : 14. Máj 2012, 12:50:53 »
Mna by len zaujímali tie obraty pri týchto vyšších cenách - lebo je rozdiel predat s marzou 15 eur 10 setov a predat s vyssou marzou napr. 40 eur ale len 2 kusy - lebo rozdiel v tych obratoch moze byt obrovsky... hlavna cielova skupina su deti, tj ich rodicia, a kazdy rodic ma urcity limit na to za kolko kupi decku darcek. A 2x si rozmysli, ci kupi decku za 100 eur stredne velku skatulu so stredne velkym setom, co potom vacsinou troni niekde na policke, alebo za tu sumu nakupi napr. auto na dialkove ovladanie, k tomu kopu beznych plastovych hraciek a este mu aj ostane. Tymito cenami TLC riskuje absolutnu ignoranciu zo strany rodicov, a AFOLy ju nezachrania - ti si aj tak pockaju na vypredaje, resp. sa vykaslu na set a kupia len potom figy v BL a veci si sami postavia ako chcu. Hlavne konkurencia nespi a chrli podobne modely. Sice su nekvalitnejsie, ale cenovo vedia brutalne podliest tieto predrazene lego sety. A najma TLC evidentne straca velke trhy ako Azia, kde nahodili vysoku cenovu politiku, a to zrovna v regione, kde sa vyrabaju fejky a klony ako na beziacom pase. Namiesto toho, aby dali najmensie ceny v Azii a postupne ich zvysovali smerom k bohatskej amerike, oni to robia uplne naopak. A to uz je priam drzost a moralny hazard s vernostou zakaznikov, lebo namiesto toho, aby to dali do chudobnejsich krajin s minimalnou marzou, tak oni tam prasknu vysoku cenu a ignorantsky kaslu na to, ci to budu ludia akceptovat. Potom naozaj nelutujem TLC, ak cinania urobia ich klony - ved mi inak tie klony nemali sancu, TLC kludne mohlo urobit fabriku v cine a vyrabat to este lacnejsie, a vedeli by vysachovat tie cinske smejdacke fejky - lebo ak by Lego set od svetoznamej znacky stalo napr. 50 eur, a ten isty klon 40 eur, tak aj aziati uprednostnia lego. Ale ked je rozdiel 100 vs. 40 eur, tak potom lego nema sancu...

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #6 : 14. Máj 2012, 13:29:11 »
Ahoj Mesje, to sú dobré úvahy síce, ale lego nikdy nebola hračka pre každého hoci sa tak mohla v reklame tváriť. Jednoducho lego nikdy nebolo a nie je pre chudobu. Ťažisko trhu je Západ so silnejšou kúpnou silou. Predpokladám, že ešte nie si rodič. Ale i ja som oči vyvaľovala, a dodnes vyvaľujem keď vidím 30 km od BA na západ aké nákupné šialenstvá sa dejú v hračkárstvach začiatkom mesiaca (vždy po výplate), nehovoriac o Veľkej noci, konci a začiatku školského roka, Vianociach, MDD a podobne. Vtedy obchody nahodia navyše aj zľavy. A keď má dieťa sviatok, narodeniny, to ani nehovorím. Ale nefunguje to systémom ako si popísal Ty. Rodičia deťom kupujú nie to čo je cenovo najvýhodnejšie, ale to, na čo dieťa ukáže prstom. A to je ten rozdiel a podstata veci. To je proste taký kult na Západe, že deťom sa kupujú drahé hračky. Deti sú hračkami doslova zasypávané pri každej príležitosti. Na Slovensku to ešte nie je také, aj keď trend tam je.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #7 : 14. Máj 2012, 15:13:48 »
Jasne deti ukazu prstom, ale ked je to prilis drahe, tak ho rodicia presmeruju na nieco ine. Potom je ale mnoho rodicov, co kupi hracku ako prekvapenie, a vtedy to stoji a pada na tom rodicovi. A on zvazuje, co je este dobry pomer cena/vykon. Mam dieta, a sam tak fungujem, a urcite mu nebudem kupovat set s 1000 kockami a 150 eur cenou. Bud ho presmerujem na ine lego, lacnejsie, alebo na inu hracku, alebo sa pocka na zlavy.
A aj ked mame horsiu kupnu silu ako na zapade, tak aj tam to uz prestava byt take ruzove, aby si stredna trieda len tak mohla dovolit nakupovat 100 a viac eurove sety akoby sa nechumelilo. Hlavne ked je KONKURENCIA. Sam viem ze je milion moznosti co synovi kupit ako darcek, od aut/vrtulnikov/lodi na dialkove ovladanie, autodrah, inych stavebnic atd atd... len aby na toto extremne predrazovanie TLC nedoplatilo - lebo tendencia nielen u inych hraciek, ale aj u inych veci (televizory, PC, auta) je zlacnovat a byt pristupny masam, inak firma neprezije. A co robia oni? Zdrazuju... Uz raz skoro padli na hubu, tak nech si davaju pozor. Ja by som radsej isiel na ich mieste cestou masovejsej expandie za rozumnu cenu, je aj z hladiska fixnych nakladov radsej vyrobit 100 000 rovnakych setov, ako 10 000 a vymyslat stale nove druhy a serie... a hlavne ked z tych menej setov sa nazbiera mensi zisk...

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #8 : 09. Jún 2012, 19:42:59 »
10228 - Haunted House. Ale neviem, ci to je modular, alebo nie.



http://www.flickr.com/photos/dan_rubin/7169502877/

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #9 : 09. Jún 2012, 21:09:18 »
No toto modular nebude. Ten dom je otvaratelny a nema modularny chodnik :)

Ale hezky.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #10 : 09. Jún 2012, 21:12:47 »
Myslím, že je úplne jedno, či to modular je alebo nieje. Doležitejšie je ale, že je parádny.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #11 : 09. Jún 2012, 23:06:55 »
Barak je podareny, vratane interieru! Aj ked to nie je Modular - na koniec ulice zapadne dobre! ;)
Tu su nejake informacie o dome: http://www.brickset.com/news/article/?ID=3418

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #12 : 09. Jún 2012, 23:33:10 »
Monsters sú jednoznačnou jednotkou tohto roku. Čo Haunted House len potvrdil. Dokonca si myslím, že ani LotR sa nechytá.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #13 : 09. Jún 2012, 23:37:24 »
Tí jo - tak to do Modular Houses by ako dobra zapadlo - zchátraná stavba býva na každom predmestí... :P
...a ten skladací rebrík na povalu - proste labúžo

do mojej zbierky pravdepodobne nepoputuje, ale krásna stavbička  8)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Monster Fighters
« Odpoveď #14 : 10. Jún 2012, 01:42:38 »
Ten barak je vrchol tohto roka... az sa mi nechce verit, ze nieco take TLC spravilo, a tie detaily k tomu... az som nachylny kupit 2 sety a spojit ich do jednej velkej stavby...
no povodne som si myslel, ze rok 2012 bude pre mna chudobny - ale monsters seria a s touto ceresnickou na torte je necakana pecka...