Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68772 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #255 : 30. September 2020, 19:55:38 »
a koľko má hodnotení/nákupov ? :D

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #256 : 13. November 2020, 17:10:35 »
Dalsi skvost mi dnes prisiel:


Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať či Vaša ponuka v predaji - Lego coast guard 60014 je aktuálna. Ak nie, ďakujem za odpoveď. Ak áno -
a) Balíky sú posielané v kartónovej krabici?
b) Isto ich pošlete (neokrádate)?
c)Neviete ako dlho môže trvať cesta balíku zo Západu na Východ?

 ;D

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: BrickLink
« Odpoveď #257 : 13. November 2020, 17:47:14 »
Ja bych mu odpísal, že na východ neposielam lebo šak Slovensko končí za Pezinkom a ďalej už nič nie je...  ;)
Inak veľa ľudí okrem hranola si to v BA myslí...  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: BrickLink
« Odpoveď #258 : 13. November 2020, 18:47:03 »
Dalsi skvost mi dnes prisiel:


Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať či Vaša ponuka v predaji - Lego coast guard 60014 je aktuálna. Ak nie, ďakujem za odpoveď. Ak áno -
a) Balíky sú posielané v kartónovej krabici?
b) Isto ich pošlete (neokrádate)?
c)Neviete ako dlho môže trvať cesta balíku zo Západu na Východ?

 ;D

Odpisal by som mu  tiež vo variantoch:
a) závisí od odpovede v pism b), ak okradam, stačí poslať v igelite..
b) ak by som okradal, tak poviem že pošlem. Ak neokradam, tiež poviem že pošlem, takže zbytocna otázka.
c) 2x dlhšie ako z východu na západ.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #259 : 13. November 2020, 20:33:39 »
 :D hej, nieco podobne si vzdy pri tom Becku pomyslim...lebo uz par krat sa ma to pytali v priebehu rokov. Nikdy tu otazku nechapem...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #260 : 13. November 2020, 21:21:23 »
odpoveď je "samozrejme ze nie !! a keď sme pri tom, nechcete kúpiť k tomu LEGu aj nejaké titánové hrnce za cenu ktorá sa zopakuje raz v živote ?? "

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #261 : 22. November 2020, 20:56:35 »
Prislo mi z Bricklinku:

Dear Castl3,

The following item (lot) has been deleted from your inventory because it did not comply with our Item Listing Policy:


--------------------------------
Reason: Item is incorrectly defined as New/Used or Complete/Incomplete/Sealed

Lot Number: 224977959
Description: 6289 Red Beard Runner
Comments: Incomplete. One minifig is missing: pi013. With instructions and with box.
Qty: 1
Bulk Amount: 1
Price Each: EUR 240.00
Sale: 0
Tiered Pricing: (none)
Condition: Used
Sub-Condition: Complete
Remarks: (none)
Stockroom Item: No
Retain after Sold Out: No

http://www.bricklink.com/help.asp?helpID=103

If this item may legitimately be sold on BrickLink, you may relist it in compliance with our Item Listing Policy on the sell item page: http://www.bricklink.com/inventoryAdd.asp

Thank you for your understanding and cooperation!

Sincerely,

The BrickLink Administration


Zaujimave, nikdy predtym mi BL nic nezmazal, aj ked som to tam dal omylom, ako v tomto pripade. Evidentne ten set mal byt ako I (Incomplete) a ja som ho nechal ako C (Complete). Toto je nejaka novinka, alebo to fungovalo aj v minulosti, len ma nikto nenabonzoval, tak som to nezazil?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #262 : 23. November 2020, 10:05:31 »
Rovnake sa stalo aj mne. Najprv mi zmazali samolepkovy arsik, na ktorom chybali 2 samolepky (samozrejme to bolo v inzerate deklarovane) a potom figurku, ktorej chybala zbran (tiez deklarovane). Ako nechapem co ich do toho, v akom stave to predavam? Ak to zakaznik take chce, je to nasa vec. Ale tak co chceme, ked to henti kupili? Samozrejme papluh Ti to tu obhaji, preco je to tak spravne. >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #263 : 23. November 2020, 10:36:33 »
Pri dieloch/minifigoch/atď kde je je len new/used je to blbé, tam chýba nejaká ďalšia možnosť ak máš novú ale nekompletnú figúrku/aršik...

Ale pri setoch nevidím dôvod aby sa ako New-Complete označovalo niečo čo také nieje.
Ono to potom kazí aj databázy ktoré sledujú ceny. Keď ti niekto pri predají začne operovať nižšou cenou pretože Brickset píše New-EU za 2/3 Eur a keď mu povieš že to má a rozkliknúť a čítať že sa jedná a "complete" set s chýbajúcimi/ponahrádzanými dielmi dostaneš odpoveď že on nevie anglicky, tak by som mlátil taký systém.

Inak tie pravidlá tam boli vždy, ale asi odkedy moderátorom museli dať platené zmluvy a nezneužívať dobrovoľnícke výnimky asi sú aktívnejší   >:D

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #264 : 23. November 2020, 12:10:27 »
Hej, s tym suhlasim, ze to kazi databazy.

Samolepky som este nikdy nepredaval tak neviem, minifigov ano, tam mi postacuje sucasne rozdelenie Used/New. Ale to je tiez zvlastne, ked ti zmazali figurku preto, ze nemala zbran  ;D Ak to bolo v popise tak to robit nemali.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: BrickLink
« Odpoveď #265 : 06. December 2020, 22:52:48 »
Nevie mi niekto poradiť ako sa dá zrušiť obchod na BL...
Lego má teraz ide naháňať na zaplatenie 4 dolárov, ako provízie z predaja v mojom starom shope, ktorý je zatvorený už asi 8 rokov...
Predtým posielali faktúru od 5 dolárov a oni to teraz zmenili tak nechápem prečo to odomna chcú keď ja som s tou zmenou nikde nesúhlasil a nič od tej zmeny nepredal...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #266 : 06. December 2020, 23:45:46 »
Možes si skúsiť zmeniť status na kupcu https://www.bricklink.com/unregister.asp  (nemal som ten status tak neviem ako to tam funguje, len posúvam ako som našiel)

Lenže ani pôvodné podmienky nehovorili o tom že poplatky do 5/10 dolárov sú odpustené. Len o tom že automatické faktúry sa pred dosiahnutím tejto sumy negenerujú. Takže v podstate si tie 4 doláre bol stále v mínuse.

Po novom je to tak že faktúra sa bežne do tej sumy negeneruje. Výnimka je raz ročne na konci kalendárneho roka keď sa vygeneruje s akoukoľvek dlhžnou sumou aj pod ten limit. Dôvod je jednoduchý daniari - keďže poplatky pod tou sumou nie sú odpustené tak im tak kľudne môžu vyskakovať ako pohľadávka. A v prípade DPH, ktorú v EÚ doterajší vlastník ignoroval by to pre BL/LEGO mohlo znamenať jej platenie aj keď tie nízke sumy nedostanú.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: BrickLink
« Odpoveď #267 : 07. December 2020, 00:20:17 »
Dik, skúsil som ale kým nezaplatim, tak sa to nedá...  :(

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: BrickLink
« Odpoveď #268 : 07. December 2020, 07:57:03 »
To sa nedá zaplatiť daň z príjmu (ak to teda zarába) a odviesť DPH na základe nejakého interného daňového dokladu a pritom nefaktúrovať smiešne sumy? Daňový úrad dostane svoje, tak kde je problém?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #269 : 07. December 2020, 09:37:39 »
To sa nedá zaplatiť daň z príjmu (ak to teda zarába) a odviesť DPH na základe nejakého interného daňového dokladu a pritom nefaktúrovať smiešne sumy? Daňový úrad dostane svoje, tak kde je problém?
Inými slovami, chceš povedať že ako predajca využiješ platformu, máš za to platiť nejaký "smiešny" poplatok, ale podľa teba ti ho nemajú naúčtovať a navyše DPH z toho majú zaplatiť zo svojho ? Alebo ako si to predstavuješ ?

A to za kopec takýchto malých predajcov a v podstate každoročne...  ???