Autor Téma: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku (2014)  (Prečítané 22889 krát)

Odhlásený Mamut

  • Príspevkov: 9
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #45 : 22. Máj 2016, 16:44:09 »
Tak včera sme navštívili s rodinkou výstavu. Deťom (10 a 4) sa veľmi páčila. Prejazd Poľskom z Českého tešína luxusný - 120km/h po ceste pre motorové vozidlá až nad mesto a odtiaľ jedným hlavným tranzitom až ku Gemini Parku. Je to niečo ako naše Auparky. Parkovanie v podzemnej garáži zadarmo. Po chodbách sú na zemi smerovníki k výstave na 3 nadzemnom. Pri vstupe sme zaplatili 15zl za 2+2 rodinné vstupné (inak 17zl os). Výstava je plná modelov, sú tam veľké aj malé moci, exlukluzívky, panorámy - všetko pekne nastajlované, človek nevie čo skôr pozerať. Na vitrínach sú tlačidlá, oktoré aktivujú motorické funkcie: pustenie vlaku, točenie kolotoča, spustenie guličkodráhy (trochu z nej vyskakujú tie dve či tri guličky   ;) ), osvetlenie mocu, spustenie programu) Detailnejšie popisovať nejdem, treba to obkukať naživo. V jednom rohu je zábavné centrum pre deti: vstup deti po odložení topánok do police zdarma. Rodičia buď ostanú mimo pri kávovom stánku, alebo pri zaplatení 1zl za návleky (1zl aj keď sa vyzujú :D ) môžu ísť s deťmi. V centre sú stolíky s kockami (asi 10), duplo bazénik, radový stolík s návrhmi na stavbu zvieratie a pod z pár základných kociek a žlabom so stavebným materiálom. Dva dlhšie stolíky s predtlačenými návrhmi na vyskladanie obrázku na dosku z kociek 2x2 prípadne ich bratov 2x3 a 2x4. Dve tabule pre zostavenie odkazu, alebo obrázku. Dráhy na spúšťanie áut zostavených z dupla. Dve stanice PS3. Uprostred hromada veľkých kociek napodobenín lega (poznáme z detských kútikov) ktoré vystačia na obrovský hrad. Neviem či som si spomenul na všetko, lebo po dvoch hodinách sme museli priestory opustiť, lebo mladší potreboval WC. Východ je buď cez priestor vstupu, alebo cez predajňu lega. V predajni sú hlavne aktuálne sety. Pri pokladni majú aktuálne minifigi a mixels (deti si odniesli komplet 3x3  - celá tohtoročná séria 19zl/ks), naušnice, náhrdelníky a pod blbostičky z LEGA. Je tam aj stojan s časopismi v polštine s kockami a pod. Chalanom sa zapáčil nalepovací album s tématikou NexoKnight (16zl). Tak asi toľko. Určite sa tam oplatí pozrieť.

Mamut
« Posledná zmena: 22. Máj 2016, 18:35:23 od Mamut »
Technic občas Creator

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #46 : 23. Máj 2016, 10:26:55 »
spravil si aj nejake fotky? Ak ano tak ich skus nahrat...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Mamut

  • Príspevkov: 9
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #47 : 23. Máj 2016, 16:57:50 »
Na žiadosť pridávam odkaz na fotoalbum z výstavy. Ospravedlňte kvalitu, bolo to fotené len pre nás :) .
http://mamutisko.rajce.idnes.cz/Vystava_LEGO_Polsko_2016

Mamut
Technic občas Creator

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #48 : 26. Máj 2016, 07:50:59 »
Chystá sa niekto tento víkend do PL na výstavu?

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #49 : 26. Máj 2016, 08:31:44 »
Chystá sa niekto tento víkend do PL na výstavu?

Chcel som ísť ale nejak sa tu nemá nik k činu.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #50 : 26. Máj 2016, 08:57:10 »
Chcel som ísť ale nejak sa tu nemá nik k činu.
Ja som to zorganizoval ako rodinný výlet, takže s najväčšou pravdepodobnosťou v nedeľu smer PL.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #51 : 26. Máj 2016, 14:30:25 »
Ja tam budem, asi si odbehnem zo sluzobnej cesty, aj ked netusim este kedy sa mi podari....Maj/Jun dost beham po okolitych statoch - CZ/PL/AT.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #52 : 09. Jún 2016, 16:48:31 »
Takze tuto sobotu ideme posadka Budo, Duroduro, MiKeL, KLF. Chysta sa este niekto tuto sobotu?

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #53 : 09. Jún 2016, 20:21:17 »
Takze tuto sobotu ideme posadka Budo, Duroduro, MiKeL, KLF. Chysta sa este niekto tuto sobotu?

O kolikate hodine? V sobotu jedu s mamkou.  8)

Odhlásený Mamut

  • Príspevkov: 9
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #54 : 09. Jún 2016, 22:35:55 »
Idem sa pozrieť túto sobotu ešte raz. Švagrovci mi ukecali omladinu. Vyrážam zo Žiliny a budem tam dopoludnia asi od 10.

Mamut.
Technic občas Creator

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #55 : 11. Jún 2016, 22:41:03 »
Tak sme sa vratili z vyletu do Bielsko-Biala. Bolo SUPER! ;) Vystava pekna - nejake fotky uploadne asi MiKeL. Stretli sme sa dnes aj s Matejom, Mamutom a Danybujkom. :) A na stene obchodneho centra sme zanechali aj svoj "podpis". Tu su nejake spolocne fotky. Este taka zaujimava nahoda - cestou tam aj nazad slo oproti nam na dialnici oranzove Porsche GT3 RS. >:D


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #56 : 12. Jún 2016, 21:08:35 »
Super, niekto pracoval, niekto obzeral Lego :-)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #57 : 13. Jún 2016, 12:57:20 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #58 : 14. Jún 2016, 01:00:30 »
Mne sa najviac na vystave pacili tieto exponaty:

Modely nakladakov v "Paliasonovskej" mierke a v 8-wide mierke. A zeriavy ala jz77. :)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Pouzitie vaty ako snehu v zimnej krajinke. Celkovo som sa na tejto vystave uistil, ze pouzitie NON-LEGO dielov na teren a krajinu je pre vystavy velmi vhodne! Dalsie priklady je vidno v MikeLovej galerii.

ila_rendered ila_rendered

Renault Alpine LeMans - verna kopia originalu! Uvazujem, ze si ho postavim aj ja.

ila_rendered ila_rendered

12-metrovy model Titanicu - hlavny exponat vystavy.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Hudobne nastroje.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Historicke lietadla.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Obrovsky model plachetnice.

ila_rendered

Imperial II-Class Star Destroyer CHIMAERA - uzasny model jednej z najstrasnejsich bojovych lodi Imperia!

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

LEGO sochy sa mi vzdy pacili. Vitaz Dakaru 2015 v kategorii 4-koliek - Rafal Sonik...

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

...a kapitan Polskej futbalovej reprezentacie - Robert Lewandowski.

ila_rendered ila_rendered
« Posledná zmena: 14. Jún 2016, 01:05:37 od KLF »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Najväčšia výstava LEGA v Poľsku
« Odpoveď #59 : 15. Jún 2016, 16:04:50 »
Vďaka za fotky, niektoré exponáty mi pripomenuli výstavu v Bibiane v Ba okolo roku 1992 - nájde niekto fotky??? :-)