Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203156 krát)

Odhlásený Jan Jansen

  • Príspevkov: 18
  • Zberatel zaciatocnik :)
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #465 : 17. Október 2017, 20:45:21 »
osobne kvitujem takuto konkurenciu aj ked mam z toho zmiesane pocity,lebo radsej by som videl mnohe z tych tem v legu a kupovat taketo nieco to neviem ci sa k tomu dostanem. Pacia sa mi viacere modely ale predsa len to nie je lego a neda sa to ani kombinovat lebo si to neviem predstavit potom triedit.
Hlavne technic veci na tych si dali niektore tieto firmy zalezat,tam to vyzera velmi prepracovane.
Milovnik starych RPG hier, fantasy knih a po novom aj lega.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #466 : 30. Október 2017, 15:31:07 »
Ja si myslim, ze toto je tiez napodobnenina! A priamo z Europskej Unie! :oldman:

Zhodou okolnosti som mal moznost tento vikend tuto stavebnicu opacit osobne, nakolko synovec ju od niekoho dostal a spolu sme z toho nieco skusali stavat. Bohuzial tak, ako to na obrazkoch vyzera celkom dobre, v skutocnosti to nie je ktovieaka kvalita. Niektore dieliky, hlavne liftarmy, su pomerne dobre spracovane a aj plast ma prijemnu tvrdost, porovnatelnu s LEGOm, horsie su na tom piny a osky. Piny maju nekvalitne spracovanie, pasuju sice dobre, ale maju ostre hrany. Osky su prilis tenke, maju velku volu a celkovo posobia dost haklivo. Zo stavebnice sme postavili traktor s funkcnym diferencialom, riadenim cez boziu ruku a sklapatelnym pluhom, vsetko fungovalo bez vaznejsich problemov, ale na zlozitejsie stavby je ten system podla mna malo vychytany. Aj pri tychto jednoduchych funkciach sa kolesa tocili s urcitym odporom a aj ovladanie neslo najhladsie. Ak to porovnam s TECHNICom, tam by podobny model bol na tom podstatne lepsie. A vzhladom na cenu, za ktoru sa to predava to nie je az taky dobry kauf. Co sa mi oproti LEGU pacilo bol obal, kedze je to kalsicka krabica z vekom, obe casti z pomerne pevneho kartonu, takze vhodne aj na dalsie pouzitie.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #467 : 30. Október 2017, 20:14:10 »
Kupil som si COBI lietadlo, tak ked ho postavim dam vediet dojem a nazor.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #468 : 30. Október 2017, 20:36:52 »
Objednal som na skusku modular...nechcem kopiu...tak som zvolil dom aky lego nema...set sunshine hotel.
Vyzera celkom fajn. Dnes prisla po dvoch tyzdnoch krabica...postupne nafotim a spravim recenziu...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #469 : 31. Október 2017, 10:52:54 »
Tak ja osobne napodobneninu nikdy nekúpim, aj keby bla neviem ako lacná a keby to bol nejaký úžasný set, nie nikdy!

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #470 : 31. Október 2017, 11:55:24 »
Tak ja osobne napodobneninu nikdy nekúpim, aj keby bla neviem ako lacná a keby to bol nejaký úžasný set, nie nikdy!
Mozno kedysi to bolo hrozne ale postupne sa zlepsuju. Kocky su porovnatelnej kvality dobre drzia. Dokonca ten dielik na rozoberanie lego za 50 rokov neprislo ba to ze sa nim nedaju rozobrat male hladke plosky ...k tomuto som taky mal  ..proste sa snazia. .ked budem pri pc a budem moct zmensit fotky aby som ich sem mohol dat tak uvidis...proste uz aj oni robia kvalitnejsie a ked sa lego nespamatz tak ho prevalcuju...neschvalujem kopie.. to by im mal fakt niekto klepnut po prstoch...ale ak vytvoria vlastne sety tak preco nie..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #471 : 31. Október 2017, 11:58:08 »
Tak ja osobne napodobneninu nikdy nekúpim, aj keby bla neviem ako lacná a keby to bol nejaký úžasný set, nie nikdy!
No..presne na takúto reakciu som čakal  :D ... chalani to kúpili zo zvedavosti a chcú sa s nami podeliť o dojmy a nie preto že chcú skončiť s legom/bolo to lacné. Opravte ma ak sa mýlim. Každopádne som zvedavý na recenzie...opäť nie z dôvodu, že by som si to chcel kúpiť, ale len pre zaujímavosť  ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #472 : 31. Október 2017, 12:56:57 »
osobne by som si kopiu nekupil ale len nech veselo kopiruju a idu dalej. Mozno raz sa TLG uvedomi a zacnu robit nieco s cenou atd :-)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #473 : 02. November 2017, 08:55:19 »
Ahojte.. prikladam recenziu ako som slubil.

Kupil som set, ktory len neokopcili od Lega... samozrejme asi vychadza z nejakych technik Lego setov, ale kedze je to uplne ina budova tak to nepovazujem za kopiu, ale za MOC ktory krasne dotvori sceneriu mesta. Ak by sli touto cestou, tak nevidim v tom nejaky zvlastny problem.
Jedna sa o set 15018 Sunshine Hotel. Na prvy pohlad sa jedna o impozantnu budovu s takmer 3200 dielikmi.Skladanie islo uplne bezproblemovo a aj navod je spracovany na dobrej urovni. Kocky do seba dobre zapadaju a aj perfektne drzia.
Ak sa aj  zmylite a potrebujete napr odstranit rovny plochy dielik napr 2x1 tak bol k setu pribaleny aj nastroj... sice velmi  podobny Legu ale musim uznat, ze lepsi... presne s tymito dielikmi totiz vzdy zapasime a s original Lego pomockou to sice ide ale velmi tazko... S touto to ide paradne.. je to urcene aj tvarom, lebo sa snazili tomu dat tvar zirafej hlavy  a tym vlastne docielili medzierku medzi usami ktora plni perfektne ucel.. takze v tomto im davam  (y).
Pri stavani sme nenarazili na nijaky zavazny problem. Jednotlive poschodia sice trosku stracali na vybavenosti.. prizemie bolo vybavene najviac, a postupne smerom hore bolo vybavy pomenej, co som povazoval za skodu, az kym sme cely set nezlozili. NA konci nam totiz ostalo nejakych 60-70 suciastok roznych doplnkov, takze si dieta moze sceneriu dotvorit podla vlastneho uvazenia. Boli pridane aj tri velke sklenene vyplne dveri, aby si mohol kazdy sam zvazit, ci chce vnutorne dvere presklene alebo plne. Takisto ostalo zopar velkych plochych platni, takze je mozne si napr spravit niekde dalsiu stenu, podobne ako sa lahko tvoria sadrokartonove priecky v realnom svete.
Co sa tyka dielikov na stavbu, tak z tych vyse 3000 pri stavani presne podla navodu chybali dva male dieliky.. jedna kocka 2x1 vo farbe TAN a jeden dielik 1x1 biely... co pri takomto mnozstve pokladam za uplne bezpredmetne vobec spominat.. U Lega sa mi bezne stalo ze chybali podstatnejsie dieliky.. napr pri aute chybal disk s pneumatikou. co teda set ovplyvni podstatne viac. Na druhej strane ak sa nieco take aj stalo, tak po vyplneni formulara na stranke Lega mi to poslali, takze v tomto je urcite servis lepsi, aj ked na to treba cakat. Ak by sa to stalo u Lepinu tak sa asi mozem stazovat na lamparni..Ale predpokladam, ze casom okopiruju aj toto a bude sa dat k takymto chybajucim dielikom tiez dostat..


Nepisem tu pre to, aby som nieco chvalil, ci hanil.. proste len popisujem situaciu...

TAkze ked to zhrniem.. tak set, ktory Lego nevyraba a clovek si ho objedna do zbierky, tak sa kvalitou uz plnohodnotne vyrovna Legu..
Ak si ho niekto kupi tak rozhodne nebude sklamany. Dufam, ze budu viac vyrabat prave taketo sety( uz su nejake ale tie uz si aj daju zaplatit.. tiez chcu za ne 150-180e, co uz je dost).Ak  postupne od kopii ustupia uplne a bude  vsetko v poriadku. Na druhej strane sa tu rozputala diskusia v inom vlakne a sice o reedicii Taj Mahal. Ja osobne som sa jej naozaj potesil, lebo tento set chcem a hoci bude stat vyse 300e tak si ho kupim... Ale ak by tato reedicia nevysla tak bezny clovek nema inu moznost ak si kupit kopiu.
Takze som za to, aby vychadzali reedicie a toto je ta spravna cesta na boj proti kopirovacom z Ciny.. lebo pri starsich exkluzivnych  setoch ina moznost neexistuje.. nie som ochotny dat za set 1000e od priekupnika... a som de facto nuteny ist do kopie.....nad tym by malo Lego vazne zacat uvazovat.. zatial bojuju proti uslemu zistu kvoli kopiam len zvysovanim ceny.. kazdorocne je ten narast badatelny a ak aj vyjde zaujimavy set tak uz jeho cena zvycajne presahuje 200e co uz je naozaj dost, hlavne ak je ytch setov viac za rok... Tym takisto nahanaju beznych ludi (nie Afolov) ku konkurencii...
Prikladam zopar fotiek. 
« Posledná zmena: 02. November 2017, 09:22:26 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #474 : 02. November 2017, 09:46:27 »
Len podotknem, že snáď ako všetko čo LEPIN robí aj toto okopírovali.
Akurát nie LEGu, ale niekomu kto spravil návod a predával ho
https://rebrickable.com/mocs/MOC-1271/brickbuilderspro/international-hotel-the-anastasia-astoria/#comments

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #475 : 02. November 2017, 10:09:15 »
Len podotknem, že snáď ako všetko čo LEPIN robí aj toto okopírovali.
Akurát nie LEGu, ale niekomu kto spravil návod a predával ho
https://rebrickable.com/mocs/MOC-1271/brickbuilderspro/international-hotel-the-anastasia-astoria/#comments

Tak to som netusil... pozeral som iba po oficialnych Lego setoch... Myslel som si, ze len poupravili nejaky ofiko set.. takze chudak majitel tohto MOC -u.. Na druhej strane ak predaval navod tak to mohol cakat, lebo set je to naozaj pekny...Tymto sa mu verejne aspon za mna ospravedlnujem a Lepinu davam  (n) (n) (n)

DAlsi som chcel tento.. aj ten niekomu ukradli?
« Posledná zmena: 02. November 2017, 10:33:36 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #476 : 02. November 2017, 11:31:44 »
No ťažko povedať, čínštinu neovládam, ale je to znejakej súťaže na čínskom fóre https://tieba.baidu.com/p/5031043808
Či to bolo oficiálne sponzorované LEPIN alebo tam len niekto dal ich sety ako lacný zdroj cien... len Číňan vie  8) Či si niekto oficiálne predal MOC za možnosť vyhrať klony od LEPINu, alebo to udrbali od súťažiacich.

No evidentne LEPIN inšpiruje podobných súťažiacich, pretože ľavá strana je zlá kópia https://rebrickable.com/mocs/MOC-7286/BrickAtive/bike-shop-modular/#info
Tak blbá, že z nápisu ponechal Lko a z "bike" to zmenili na "car" ale spravil kaviareň ... logika  ???  No je možné, že aj pravá strana by sa niekde našla

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #477 : 02. November 2017, 11:42:16 »
okradat este aj amaterov, to je dobra hajzlovina - co by sa lepinu stalo, ak by zaplatil tomu dizajnerovi nejakych 2-3000 eur? ten by bol cely stastny a nakoplo by ho to k dalsim vytvorom, a lepin by to stalo par centov na set, ked sa to rozpocita na pocty stavebnic.
Ja si radsej do takychto dizajnerov kupim za par eur navod a nabricklinkujem si dieliky - jednak mam stavbu z original lego dielikov, a nikoho nemusim okradat. Je mi jedno, aku ma lepin kvalitu, zbieram lego a nie plastove stavebnice. Lenze problem je, ze masa chudobnejsich ludi taketo moralne ci uchylno-zberatelske dilemy neriesi a siahne po najlacnejsom variante. A ked zisti, ze to ma dobru kvalitu, tak neni co riesit a bude kupovat len lepin...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #478 : 02. November 2017, 13:20:52 »
okradat este aj amaterov, to je dobra hajzlovina - co by sa lepinu stalo, ak by zaplatil tomu dizajnerovi nejakych 2-3000 eur? ten by bol cely stastny a nakoplo by ho to k dalsim vytvorom, a lepin by to stalo par centov na set, ked sa to rozpocita na pocty stavebnic.
Ja si radsej do takychto dizajnerov kupim za par eur navod a nabricklinkujem si dieliky - jednak mam stavbu z original lego dielikov, a nikoho nemusim okradat. Je mi jedno, aku ma lepin kvalitu, zbieram lego a nie plastove stavebnice. Lenze problem je, ze masa chudobnejsich ludi taketo moralne ci uchylno-zberatelske dilemy neriesi a siahne po najlacnejsom variante. A ked zisti, ze to ma dobru kvalitu, tak neni co riesit a bude kupovat len lepin...

no ja tiez ostavam pri Legu...kopiu Lego  setov kupovat nebudem... ale ako doplnok k nim mi niektore taketo modulary pripadaju ako dobra volba... vyskladat si to z lego dielov by sa sice dalo, ale tam by uz cena narastla mozno aj na dvojnasobok a to uz asi nie je akceptovatelne.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #479 : 02. November 2017, 17:45:08 »
Tiez som kupil od Lepinu na skusku set a to Porsche v, zelenej farbe lebo sa mi nepacil v oranzovej...a cuduj sa svete, kvalita vyborna, odtien zelenej je na vsetkych dieloch rovnaky (na rozdiel od lega).... a nemam ziadne vycitky svedomia! Ked uz cinania su flexibilnejsi ako TLG, maju sety ktore TLG vyrabat nikdy nebude....a maju sety,  ktore keby som chcel vyskladat z Lega, tak by mi to trvalo pol roka a za postovne by som dal dalsi majland....
To naozaj, ked si chcem poskladat model co TLG nema, lebo kasle na poziadavky zakaznika (na rozdiel od cinanov)  tak si to nekupim lebo za lego dam aj zivot (na rozdiel od TLG, ktory zvysoka kasle na zakaznika=dolezity je len zisk pre nich)!
Co sa tyka ukradnutych navodov MOC: urcite to neschvalujem a je to svojim sposobom kradez ale ked necha niekto navod na nete tak nemoze cakat, ze sa to nestane! Tiez si nikto nenecha odomknuty bicykel odstaveny na mesiac na namesti a caka, ze mu ho nikto neukradne. Ked je niekto naivny tak ho mam preco lutovat?
« Posledná zmena: 02. November 2017, 17:54:59 od Peto »