Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203196 krát)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #435 : 02. Júl 2017, 06:32:03 »
Tak ale číňania sa musia riadne tešiť a pýtajú za to dokonca viac ako 80 dolárov... Co uz ked to niekto v Legu na marketingu a logistike po...  :-\

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #436 : 02. Júl 2017, 07:30:26 »
Že BUILERDS  (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #437 : 02. Júl 2017, 11:01:25 »
Sa divim, ze Cinania do takeho niecoho vobec sli. Ved to je cisty symbol americkej moci, americkej nadvlady a americkeho pokroku. Sice odstranili vsetky napisy a vlajky USA a asi ani figurky tam nebudu, ale nazov Apollo ostal. Keby mali rozum, tak na just spravia nosnu raketu Sojuz a este by to aj viac korespondovalo s ich politickou orientaciou. Ale mozno prave ten rozum mali a vedeli, ze na zapade by sa Sojuz nepredaval tak, ako Apollo. Co by dokazovalo, ze Lepin JE oriantovany na zapadne trhy.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #438 : 02. Júl 2017, 12:21:13 »
No to je hnus že to Lepin už okopíroval :(

Já si chci koupit ještě jednu, a uchovat ji coby MISB. Jako investici.

BTW: Lepin - a vymyslet něco vlastního ? Jako Sojuz ? To by bylo takové neLEPINské a nečínské....

Za to že Saturn není může LEGO. Víte kolik byl limit na osobu ? 5 kusů ! U jiných setů bývají dva, tady pět, takže překupníci (a teď i čínská kopírka) má zně.
« Posledná zmena: 02. Júl 2017, 12:23:06 od PC CZ »

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #439 : 02. Júl 2017, 12:29:54 »
No to je hnus že to Lepin už okopíroval :(

Já si chci koupit ještě jednu, a uchovat ji coby MISB. Jako investici.

BTW: Lepin - a vymyslet něco vlastního ? Jako Sojuz ? To by bylo takové neLEPINské a nečínské....


Tu je ich par co lego nema:

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #440 : 02. Júl 2017, 12:33:26 »
Cinania ho maju za 60€ a su tam americke znaky ako na oficialnej rakete:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #441 : 02. Júl 2017, 12:39:40 »
...Co by dokazovalo, ze Lepin JE oriantovany na zapadne trhy.

Lepin je orientovany tam kde im niekto urobi dizajn, reklamu a dopyt.
Primarne je to kopirovanie od LEGO.
Sekundarne cez XingBao je to cez diela MOCerov, kde im robi reklamu meno toho cloveka v komunite.
Vzhladom na to ze toto sa koncentruje prave na nasich trhoch tak samozrejme ze z toho vyplyva snaha tahat peniaze odtialto (v podstate ako vacsina cinskej produkcie, bez zapadneho konzumu by boli stale v cervenej diere)

Tu je ich par co lego nema:
pôvodný príspevok sa pýtal na "a vymyslet něco vlastního ?" Preberanie MOCov nieje nič vlastného. Jeden znich v interview sám priznal, že si môhol vybrať, buď z toho niečo bude mať alebo ho skopírujú.


A myslím, že by sa tých poslednch pár príspevkov mohlo presunúť do správneho threadu o klonoch ..

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #442 : 02. Júl 2017, 22:25:29 »
myslim ze tieto klony su primarne urcene na azijsky trh - ktory je populacne vacsi ako cely zvysok sveta dokopy, ale kupyschopnost je nizka, a lego je drahsie ako na zapade  - pre lepinov uplny raj. Na zapad by sa tiez radi dostali, ale tradicia lega je tu ovela silnejsia, ludia bohatsi a su tu aj lepsie zakonne moznosti ako ich stopnut - uz na hranici. Preniknut moze do chudobnejsich casti europy, ako slovensko mimo blavy, kde to niekde v prievidzi v zmiesanom tovare predaju ludom spolu s lacnymi handrami...
S nejakym sojuzom sa bohuzial trapit nebudu, to zaujima najma rusko, cinania sa chcu opicit po zapade a zapadnych veciach. Jedine ze to spravi nejaky MOCar a bude to popularne v ramci Ideas... Pre nich je prioritou momentalne kopcit lego a kopcit MOCarov, mozno casom sa dopracuju k vlastnym dizajnerom.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #443 : 02. Júl 2017, 22:47:10 »
...Preniknut moze do chudobnejsich casti europy, ako slovensko mimo blavy, kde to niekde v prievidzi v zmiesanom tovare predaju ludom spolu s lacnymi handrami...

Si sa inšpiroval hitom "Najvačšia diera je Prievidza"? Teraz som odtiaľ prišiel Bojnice-Prievidza. V Bojniciach sa mi páči, ale mám "pekný" zážitok s centra zo Slovenskej reštaurácie. V ponuke mali slepačí vývar a bryndzové halušky. Na vývar mi čašníčka povedala, že to je bujón a na halušky, že neviem, niekomu chutia  ::) . Boli hrozné, ale inak super v Bojniciach  :oldman:
« Posledná zmena: 02. Júl 2017, 22:57:24 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #444 : 26. Júl 2017, 23:33:07 »
Tak toto sme objavili dnes vo Velkom Krtisi! ;) Tuto "znacku" som doteraz nepoznal.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #445 : 27. Júl 2017, 09:42:14 »
Tak toto sme objavili dnes vo Velkom Krtisi! ;) Tuto "znacku" som doteraz nepoznal.

Tak to je najodflaknutejsi klon aky som zatial videl. Kolko za tu hrozu pytali ??

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #446 : 27. Júl 2017, 10:16:19 »
Okolo 20.- €. Ale sila je, ze tych klonov je v mensich mestach stale viac a viac a LEGA menej a menej. Aj tam kde mavali LEGO, uz prestali objednavat a radsej beru klony a deklaruju ich za LEGO. Ale nie je to len problemom vychodnej Europy. Na ambasadorskom fore pisal chlapik z Hong Kongu, ze z 10 obchodov su tam v 10 klony.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #447 : 27. Júl 2017, 14:53:13 »
to je strasny hnus... za 20 eciek pritom moze byt podobne velke origos lego...
to zaplavenie klonmi som si tiez vsimol, klasicke male obchodiky v malych mestach s roznorodym tovarom, kde je vedla nafukovaciek a hrncov aj "lego". Dost sa to zacina roztahovat... je to zase o tej cene - ked sikmooky obchodnik so zmiesanym tovarom moze kupit tento smejd za 5 eur a predat za 15, tak to ponukne radsej ako podobne velke lego, co kupi za 25 a preda za 30, najma ked vie, ze ma zakaznikov, co obracaju kazdu korunu a daju radsej 15 za shit ako 30 za lego.
a uplne najhorsie je, ked to pomyli zakaznikov, ktori chcu lego, a nevsimnu si zmenene logo...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #448 : 27. Júl 2017, 15:05:12 »
to je strasny hnus... za 20 eciek pritom moze byt podobne velke origos lego...
to zaplavenie klonmi som si tiez vsimol, klasicke male obchodiky v malych mestach s roznorodym tovarom, kde je vedla nafukovaciek a hrncov aj "lego". Dost sa to zacina roztahovat... je to zase o tej cene - ked sikmooky obchodnik so zmiesanym tovarom moze kupit tento smejd za 5 eur a predat za 15, tak to ponukne radsej ako podobne velke lego, co kupi za 25 a preda za 30, najma ked vie, ze ma zakaznikov, co obracaju kazdu korunu a daju radsej 15 za shit ako 30 za lego.
a uplne najhorsie je, ked to pomyli zakaznikov, ktori chcu lego, a nevsimnu si zmenene logo...

no najhorsie je to, ze sa vzdy snazia aby znacka  vyzerala velmi podobne a tak si naozaj vela ludi ani nevsimne, ze kupuju nieco ine.. az doma zistia, ze to lego nie je.. ale zase naozaj vela ludi kupi radsej hnusnu plastovu cinsku hracku v obchode za par eur.. nerozmysla, ze ked to niekomu da, tak ten zaplace.. hlavne babky alebo ludia co nemaju deti a idu niekomu napr na navstevu. mne sa stavalo pravidelne, ze babka kupila podobny cinsky kram.. castokrat sme to ani nerozbalili a slo to rovno do plastov.. ale ak sa to aj rozbalilo, tak to je pokazene uz ked to otvorite... hold ale takto maju aspon tie cinske vseobchody, co sa rozliezli z trznic do normalnych obchodov co predavat ....v niektorych mestach zial uz ani normalny obchod nenajdete.. len cinan vedla cinana
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #449 : 27. Júl 2017, 15:08:25 »
tak hlavne je smutne, ako veselo to prechadza cez colnice, musia toho ist cele kontajneri, a potom si to tu cinania rozdistribuuju. Toto by som tvrdo habal a hadzal do smeti. Hlavne ze bezneho AFOLa na colnici peruju a buzeruju za used lego a okrem cla pytaju aj DPH, co je de facto uz druha platba dph na to iste lego.