Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203316 krát)

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #390 : 03. Jún 2017, 12:38:59 »
TLG sa bude snazit natahovat cas a klamat sam seba, ze vsetko je v poriadku, netreba robit paniku lebo lego bolo prve a este potrva roky kym ich cinania dobehnu...a budu si snivat svoj sen. A Lepin zatial potichucky bude zlepsovat kvalitu suciastok a zrychlovat proces od navrhu po predaj bez byrokracie...uz teraz chrlia sety! Pred dvoma rokmi robili cinania len malinke sety do sto suciastok...a teraz maju najvacsie sety nad 4000 suciastok...asi by si kazdy z TLG managementu mal dat po dve facky aby sa zobudili z letargie...lebo vysledok nebude ten, ze budu vyrabat viac setov ale presny opak! Zacnu im klesat zisky a tym padom zacne panika a setrenie kde sa bude dat...a vysledok bude, ze za este vyssie ceny budu predavat menej setov...a to bude klinec do rakvy

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #391 : 03. Jún 2017, 13:19:38 »
Teda ale ten Xingbao ma naozaj vcelku peknu kvalitu



Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #392 : 03. Jún 2017, 13:34:01 »
...a evidentne ziadna kradez, ale autor im predal prava.

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #393 : 03. Jún 2017, 14:07:19 »
Prave pozeram, ze pri kazdy model daju aj foto navrhara s opisom....uz teraz naozaj neviem, co im vytknut....

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #394 : 03. Jún 2017, 14:10:19 »
Mozno tie gramaticke chyby lol  :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #395 : 03. Jún 2017, 15:13:49 »
Prave pozeram, ze pri kazdy model daju aj foto navrhara s opisom....uz teraz naozaj neviem, co im vytknut....

No už len aby si kupovali práva aj od vlastníkov predlohy (tj automobiliek, filmových štúdii,...) a aby nepoužívali diely ktoré sú ešte stále chránené (tj väčšina nových dielov) ... len také drobnosti...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #396 : 03. Jún 2017, 21:57:17 »
Já nevím, ale je mi z toho smutno. LEPIN nekomentuju, krást se nemá ale XINBAO tedy nabízí zajímavější (a lépe provedené) modely nežli samotné TLG. Nechápu co v TLG dělají... Spí ? Když si to vezmete kolem a kolem, tak jediné slušné modely vznikají v Ideas a AFOL sériich (modulary). Super Seven byl v Ideas, z vlastní iniciativy udělali akorát F-40 a to už před nějakou dobou. Já se vám k něčemu přiznám - ROKY čekám kdy TLC udělá zase US TRUCK - ale ne v Technicsu ale v LEGO Systemu. Prostě klasického nosáče, jako byla Black Cat... a ONI NIC ! ROKY NIC !  Jak jsem tu psal jinde. Samé akční sety - a staré dobré stavebnice nakonec dělaj Číňané ?!!!! Proč TLC neudělá takovou Bugattku nebo Lambo ?! Gullwinga ? I ten Rolls je pěkný... Jenže TLG radši chrlí akční licencované sety... Dopiruňa ! Dopiruňa ! Já mám vztek !!!! A chce se mi z toho až brečet, když vidím jak to TLC NEUMÍ a Číňané ano. Jenže sem AFOL takže si Číňana nekoupím.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #397 : 03. Jún 2017, 23:31:28 »
Já nevím, ale je mi z toho smutno. LEPIN nekomentuju, krást se nemá ale XINBAO tedy nabízí zajímavější (a lépe provedené) modely nežli samotné TLG. Nechápu co v TLG dělají... Spí ? Když si to vezmete kolem a kolem, tak jediné slušné modely vznikají v Ideas a AFOL sériich (modulary). Super Seven byl v Ideas, z vlastní iniciativy udělali akorát F-40 a to už před nějakou dobou. Já se vám k něčemu přiznám - ROKY čekám kdy TLC udělá zase US TRUCK - ale ne v Technicsu ale v LEGO Systemu. Prostě klasického nosáče, jako byla Black Cat... a ONI NIC ! ROKY NIC !  Jak jsem tu psal jinde. Samé akční sety - a staré dobré stavebnice nakonec dělaj Číňané ?!!!! Proč TLC neudělá takovou Bugattku nebo Lambo ?! Gullwinga ? I ten Rolls je pěkný... Jenže TLG radši chrlí akční licencované sety... Dopiruňa ! Dopiruňa ! Já mám vztek !!!! A chce se mi z toho až brečet, když vidím jak to TLC NEUMÍ a Číňané ano. Jenže sem AFOL takže si Číňana nekoupím.

Takto ti poviem PC CZ - mna napríklad uz fakt omrzeli VSETKY sety co TLG vydalo za doost dlhu dobu - ano je pravda ze mam dost vybary vkus ale akonahle som sa proste ponoril do bricklinku a zacal stavat svoje veci tak ked sa pozriem na cokolvek z LEGA tak ma to uz absolutne neoslovy

Narozdiel napríklad naozaj od hentoho KV-2 ci ako to volaju - ma to byt KV-VI ale proste ten stroj je spektakularny - detaily take ze ani ja sam  by som to lepšie proste ani nedal - a toto by malo proste v TLG byt stale - špičkove modely aspon nejaká produkcia a ked sa niekto začne ohánat cenou a podobne - hetno hovado KV-VI stoji 100 ečok - tak akoze nekup to

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #398 : 03. Jún 2017, 23:48:32 »
...A chce se mi z toho až brečet, když vidím jak to TLC NEUMÍ a Číňané ano. Jenže sem AFOL takže si Číňana nekoupím.

nie NEUMÍ, taký Mike Psiaki chudák sedí celý rok, pozerá na tie obrázky superáut a neumí a neumí ...ako skladá to Bugatti tak skladá stále mu z toho vychádza F40ka. Chodia za ním manažeri a vravia mu "ser na decká a ich schopnosti..." "ser na pevnosť..." "ser na ponuku dielov..." "ser na ilegálene techniky, to sme si ich vymysleli zo srandy" ... a nejde mu to a nejde, ani celému oddeleniu

https://youtu.be/jMSyWnENwCc?t=2m27s
« Posledná zmena: 03. Jún 2017, 23:50:30 od papluh »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #399 : 04. Jún 2017, 10:13:28 »
F-40 je už nějaký ten čásek v prodeji. Ale jakej další sporťák, kromě Caterhammu vydali ? Myslím reálný sporťák ? Z dalších aut udělali brouka, který vypadá jako kříženec brouka a Kübelwagenu (však měly stejný základ ale...)... Číňani vystřihnou GT40, číňani udělají Chirona... a vypadá to že aspoň to Xinbao nápady od AFOLů kupuje. A co vydává LEGO ? Se podívejte na Ideas.... co tam maj !!!!

Pěkné sety - Ghostbusters Ecto I, Saturn V, Rybárna, Beatles,Caterham, BBT a Dr.Who (byť mně to nic neříká, ale chápu že to lidi chtěli)... ale jinak - bludiště, takové ty divné figurky z nějakýho komixu, ponorku a sondu pro Japonce, dvojí feministický set. Někam doprostře bych dal exo skelet který jsem chtěl jen kvůli těm zeleným Classic Space figům (a stejně nekoupil.)

Lidi jim tam na zlatém podnose přinesou krásné modely a oni vyberou nějaký nesmysl....

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #400 : 06. Jún 2017, 11:09:44 »
Ako asi vyzera boj TLG s konkurenciou, vidno na novych setoch:
https://shop.lego.com/en-AT/Jedi-Starfighter-With-Hyperdrive-75191
13,3 centa za dielik! 110 eurovy set cakam poriadnu stavbu, ne malu raketku v kruhu
Podme dalej na nelicencovane sety:
https://shop.lego.com/en-AT/Jungle-Exploration-Site-60161
Vyse 12 centov za dielik pri blbom city sete bez akehokolvek naznaku licencie!! Co je na tom sete take drahe?? To akoze uz naozaj sa s konom zrazili?
https://shop.lego.com/en-AT/Jungle-Air-Drop-Helicopter-60162
To akoze vazne da niekto 130 ecok za zmesku dopravnych prostriedkov? Vsak to je uplne vykradnuty set.
Niekomu v TLG vazne prepina a uz to fakt riadne hrotia.

Nakoniec sa este najviac oplatia velke exclusiv sety, kde za sumu, co stoji vykuchany trapny city set, dostanem aspon poriadnu stavbu typu Saturn alebo modular...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #401 : 06. Jún 2017, 11:34:18 »
Ako asi vyzera boj TLG s konkurenciou, vidno na novych setoch:
https://shop.lego.com/en-AT/Jedi-Starfighter-With-Hyperdrive-75191
13,3 centa za dielik! 110 eurovy set cakam poriadnu stavbu, ne malu raketku v kruhu
Podme dalej na nelicencovane sety:
https://shop.lego.com/en-AT/Jungle-Exploration-Site-60161
Vyse 12 centov za dielik pri blbom city sete bez akehokolvek naznaku licencie!! Co je na tom sete take drahe?? To akoze uz naozaj sa s konom zrazili?
https://shop.lego.com/en-AT/Jungle-Air-Drop-Helicopter-60162
To akoze vazne da niekto 130 ecok za zmesku dopravnych prostriedkov? Vsak to je uplne vykradnuty set.
Niekomu v TLG vazne prepina a uz to fakt riadne hrotia.

Nakoniec sa este najviac oplatia velke exclusiv sety, kde za sumu, co stoji vykuchany trapny city set, dostanem aspon poriadnu stavbu typu Saturn alebo modular...

no ked pozries to zlte lambo s takmer tisickou dielov a na nete mi to ukazuje 38 dolarov plus free doprava tak to je brutalny nepomer.. normalne nad nim uvazujem, na skusku, v akej je to kvalite... co predtym len bohapusto vykradli legu sety.. to odsudzujem a do toho by som nesiel.. ale na tomto novom nic zle nevidim.. a ak je kvalita porovnatelna, tak nie je dovod sa striktne drzat lega, ktore nic nove tento rok nedalo... ja napr vynechavam letne technic.. lebo okrem toho, ze sa mi nepacia a nezaujali ma tak su neskutocne predrazene. pozeral som aj dalsie sety a napr za 52 je edicia future.. to je vlastne technic.. a maju dva pekne sportiaky...
http://downtheblocks.blogspot.sk/2017/05/xingbao-xb-07001-technic-red-2014.html
a dalsi cierny
 
v tej cene mam od lega priserny drugster..42050 s 650 dielikmi...
nejde ale len o cenu...

uz sa to spominalo velaktrat.. tocia furt to iste.. stale odtahovak alebo poziarnici...
preco nemozu obnovit seriu velkych racers sportiakov? keby doplnali aspon z desatiy tak rychlo ako chrlia cinani tak by to bolo o inom.. 
« Posledná zmena: 06. Jún 2017, 14:42:14 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #402 : 06. Jún 2017, 16:54:10 »
Zas ale treba si podla mna uvedomit, ze taketo velke sety, ktore maju 1000+ dielikov nie su primarne urcene pre deti, pre ktore lego urcene v prvom rade je.

Pochybujem, ze hentie obrovske modely, myslim tie napodobeniny, niekto kupi svojmu decku, ved to ked si rozbali pod stromcekom, tak to dostavia az niekedy na troch kralov. Preto podla mna LEGO nevyraba tolko novych velkych modelov, lebo by to bolo pre neho zbytocne. Evidentne staci to, co maju.

Cize maximalne tak ti cinania/a spol mozu oslovit AFOLov. A to su tak skalni fanusikovia LEGA, ze este velmi dlho potrva, kym by presedlali na nieco ine ako LEGO.

Ved to sa da pozorovat aj tu na fore. Kopec ludi tu po tych modeloch slintate. Kto si to realne kupite? Mozno 1 z 10tich. Lebo viete, ze sa toho nezbavite ked budete neskor chciet a viete, ze rozlozit a zmiesat s lego dielmi to tiez nemozte takze netreba sa nejako bat cinskej konkurencie.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #403 : 06. Jún 2017, 16:59:02 »
No keby zacali cinania robit bulk balenia zakladnych dielov za par eur, tak by to asi islo dost na dracku. Ine odtiene by nevadili (ani samotne lego nie je rovnake) a rozne vystuhy ci teren kde nevidiet study by to celkom zlacnelo ;)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #404 : 06. Jún 2017, 17:52:48 »
No keby zacali cinania robit bulk balenia zakladnych dielov za par eur, tak by to asi islo dost na dracku.

Presne na to cakam, kedy spravia nieco ako Pick a Brick za par supov.

Inak vidime, ze kvalita Lega sa zhorsuje a ak v dohladnej dobe presedlaju na nejaky rozlozitelny material (kocka sa po 10r rozpadne)
Tak budeme velmi radi za lepin a spol a jeho dlhotrvacne kocky :D

Ja osobne ak TLG prejde na material ktoreho zivotnost bude ovela kratsia ako sucasneho lega prestanem sety kupovat.
« Posledná zmena: 06. Jún 2017, 18:15:40 od Administrator »