Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203303 krát)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #270 : 23. September 2016, 12:52:45 »
Rychlo nakupujte lepina, uz nebude  >:D

a uz tu je niekto kto z toho aliexpres nieco objednval?
nasiel som tam kopiu ferrari 599 za nejakych 40eciek.. myslim, ze len tak pre srandu by som do toho aj siel. ked to bude "sh.t" tak to nebude mrziet.
Len tam nemaju paypal a kartu im nedam.. ma niekto skusenosti s tymto portalom?
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #271 : 23. September 2016, 14:02:27 »
LEGO podalo tresne oznamenie na firmu LEPIN v Cine.

Dear RLUG Ambassadors,

We would like to confirm that the LEGO Group have recently filed civil actions in China against the manufacturer and distributor of LEPIN/乐拼 branded construction toys. Our cases have been accepted by Chinese courts and are now pending for trials. We expect the 1st instance decision to be handed down in approximately one years’ time. Please note that LEPIN will not be legally barred from marketing and selling its products while the case is being heard by the courts.

We deeply appreciate and share the LEGO community’s concern and frustration about passing-off or imitation of LEGO® products. We are committed to do whatever necessary to protect the LEGO brand and products against undue exploitation, and to minimize the risk of consumers being misled via improper use of LEGO Group intellectual property assets.

We want to thank all of you for your loyalty and support. Please feel free to share this message.

On behalf of the LEGO Group,
LCE


Super ze s tym nieco robia, drzim palce  (len taky detail, nejde o trestne konanie, ale obciansko-obchodne, takze basa im zatial nehrozi  :P).

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #272 : 23. September 2016, 16:58:47 »
Super ze s tym nieco robia, drzim palce 

TY SA TU BUDES ZASTAVAT LEGA ? ? ? ! ! ! !  TYYY *******

 >:D >:D

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #273 : 23. September 2016, 22:47:09 »
a uz tu je niekto kto z toho aliexpres nieco objednval?
nasiel som tam kopiu ferrari 599 za nejakych 40eciek.. myslim, ze len tak pre srandu by som do toho aj siel. ked to bude "sh.t" tak to nebude mrziet.
Len tam nemaju paypal a kartu im nedam.. ma niekto skusenosti s tymto portalom?

z aliexpresu som kupoval vždy len cez kartu a všetko ok... ale tak ja záchranár tam nič dokopy nemám a nie som pre nich zaujímavýtak sa nemám ani o čo báť, tí lepšie majetní to majú asi väčšie riziko. :-)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #274 : 24. September 2016, 14:42:50 »
No ja mam pred tym respekt...nemam na ucte vela ale mozem napr ist do minusu a tak by vedeli spravit skodu a proste im tie udaje sam neponuknem....no nic tak sa budem musiet zaobist bez ich "fejku" ☺ aj tak som to chcel len kuknut ze aka je to kvalita velke gt599 za 40e...zvlast ked od lega je prakticky nezohnatelna a o cene ani nevravim..
« Posledná zmena: 24. September 2016, 14:47:01 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #275 : 24. September 2016, 15:16:14 »
No v dnešnej dobe odporúčam druhý učet a kartu. Napr ja mám FIO, účet a MasterCard debetka sú zadarmo, ľahko sa stým platí do ČR, limity karty si môžem meniť online na webe. V podstate jediný náklad je 12centov za SMS. Nevýhodou je trocha dlhšie čakanie na presun peňazí s hlavného účtu (možno o 1 deň). Podobných účtov je viac...

Inak s kolegami máme skúsenosť, že aj opatrnému človeku zmiznú peniaze a musí reklamovať. Posledný prípad vyzerá byť spôsobený systémom ako funguje booking/hotels.com a pod, tí nespracovávajú platby sami, ale všetky dáta posielajú cez net na ubytko. Takže niekto tam dostane v nekryptovanej forme komplet všetko (vrátane CVV) potrebné na zneužitie. Kolegovia z dvoch koncov Európy sa stretli na projekte v zahraničí a bývali na tom istom hoteli, to bolo jediné čo platili cez net s poskytnutím CVV, do týžňa obaja zneužitie online platby (s CVV).

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #276 : 30. September 2016, 09:56:55 »
Najnovsi prehlad napodobenin (papluh to sem zabudol dat :P ).

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #277 : 30. September 2016, 10:49:09 »
Najnovsi prehlad napodobenin (papluh to sem zabudol dat :P ).

mal si dat varovanie necitat po ranajkach... na grc, tie rozne pretiahnute/znetvorene ksichty a do oci bijuca gycovitost... viem si predstavit, ze ta najnizsia trieda aj smrdia tie dieliky... a pobavil aj ten zoznam, ako sa stale premenovavaju, vyrabaju krizom krazom...
z tej zaplavy nevkusu by som vedel tolerovat len firmy, co maju aspon nejaku kvalitu a maju vlastne temy (napr vojenske), takze neporusuju prava TLG.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #278 : 30. September 2016, 21:01:37 »
fuj tie nechutne napodobneniny, ja by som nechcel žiadnu ani zadarmo!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #279 : 01. Október 2016, 01:47:57 »
No bol som na služobke a nestíhal pozerať web  :-\

A k veci, v Muellrovi som videl kýblik 40ks 4x2 klonových kociek za 4,99E
https://shop.mueller.de/spielwaren/alle-kategorien/systemspielzeug/simba-simba-blox-steine-in-dose-gelb-40-stuck-2037256
Rozmýšlam kde tam má byť akože tá výhodnosť. Ale je to Made in EU  >:D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #280 : 01. Október 2016, 17:38:08 »
No bol som na služobke a nestíhal pozerať web  :-\

A k veci, v Muellrovi som videl kýblik 40ks 4x2 klonových kociek za 4,99E
https://shop.mueller.de/spielwaren/alle-kategorien/systemspielzeug/simba-simba-blox-steine-in-dose-gelb-40-stuck-2037256
Rozmýšlam kde tam má byť akože tá výhodnosť. Ale je to Made in EU  >:D

No to bude asi tym ze je to uplne legalne a ide to cez velkoobchod ze :) a ta cena je smiesna - neda sa nahodou do kelimku za 17 narvat 162 kociek 4x2 ?

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #281 : 07. Október 2016, 13:58:50 »
Chlapi, nedame im link na San Jose fire truck? Mozno ho daju do beznej vyroby.

Lepin zacal kradnut design z ideas.
http://brickset.com/article/23889/lepin-now-ripping-off-afol-designs

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #282 : 07. Október 2016, 14:13:03 »
Toto je uz totalna zvrhlost. Jedna vec je okradat velku firmu, druha vec je okradnut bezneho cloveka,  co nieco vymyslel. To uz je extrem. To ti magori nevedia nieco sami vymysliet, ked to uz tak vo velkom vyrabaju? Aspon nech ten napad normalne od dotycneho kupia. Blbe je ze takyto jednotlivec ich ani nema sancu sudit...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #283 : 09. Október 2016, 14:41:35 »
Z napodobnenin by som tu este rad spomenul byvale vychodonemecke PeBe. Islo o system, ktory kopiroval LEGO a dosahoval na svoju dobu vysoku kvalitu (lepsiu ako mnohe dnesne klony). Rozmery boli totozne s LEGOm, a tak sa dali kocky kombinovat.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Zaujimavostou bolo, ze vyrabali aj 6-wide Tatru 813 v serii vojenskej techniky ;)

ila_rendered

Popri klasickom PeBe existovalo aj MINI-PeBe, co bola opat akasi odpoved na Modulex od LEGA. MINI-PeBe tvorili v podstate len vozidla a predavali sa v malych krabickach. Rad som z nich staval ako dieta MOCy a tym poslednym, ktory mi do nedavna ostal bol poschodovy autobus. ;) Nasiel som ho zapraseny, tak som ho ocistil, nafotil a rozobral. Roznofarebnost dielikov je sposobena tym, ze MINI-PeBe v istom case zmenilo material na mierne priehladnejsi.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

V archive PeBe treba kliknut na Kästen a dostanete sa do katalogu stavebnic PeBe a MINI-PeBe. Nie som si ale isty, ci je kompletny.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #284 : 25. Október 2016, 16:19:11 »
Ak niekde uvidíte Mega Construx, tak je to len premenované Mega Bloks (niektoré rady)
https://www.megaconstrux.com/en-us/
http://www.jangbricks.com/2016/10/mega-bloks-collector-series-is-now-mega.html