Autor Téma: Modular houses  (Prečítané 3509 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Modular houses
« : 15. Január 2012, 14:11:51 »
Zdravim ... okrem TECHNIC-ov zbieram aj modular houses a coskoro sem prihodim aj fotky celej ulice - teda okrem radnice, ktora este nie je na trhu ... ale neodpustil som si este jednu investiciu - TOWER BRIDGE - odporucam kazdemu, kto ma rad ozaj velke lega ... tu je par obrazkov na inspiraciu ...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Modular houses
« Odpoveď #1 : 15. Január 2012, 14:14:28 »
Tak ten Tower Bridge vyzera impozantne! Tiez ho mam doma, ale este nerozbaleny. Dobre si to aj nafotil! :D

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Modular houses
« Odpoveď #2 : 15. Január 2012, 14:19:34 »
Inak kedze poznam sam seba - nedokazem pochopit, ako moze mat niekto doma take famozne Lego a nerozpakovat ho ... ja nevydrzim ani den, musim kazdu krabicu hned otvorit a skladat .... som nedockavy ako male decko .... mas sa na co tesit, je to naozaj krasny a velky set ... nepamatam rozmery, ale jedine miesto, kde som ho mohol mat cely zostaveny, je kuchynska linka, inak prichdzala do uvahy iba podlaha - ved tam som to aj fotil nakoniec ...  :D :D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený frantoka

  • Príspevkov: 124
Re: Modular houses
« Odpoveď #3 : 18. Január 2012, 13:13:59 »
Tento set je neskutočne krásny a podarený, pekne si to nafotil.  :)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Modular houses
« Odpoveď #4 : 18. Január 2012, 13:40:50 »
Pred mesiacom bol v akcii na Pixmania.sk (.com??) za úžasných 166,-EUR. Teraz už nabitá cena 216,-EUR (tuším).

Ale mňa osobne nejako neberie. Taká nuda, presne ako Taj Mahal.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Modular houses
« Odpoveď #5 : 18. Január 2012, 13:49:58 »
No suhlasim v jednej veci: poskladas a NUDA! Tieto sety su urcene skor na vystavu ako na hranie. Ale mna tieto velke sety (tower bridge, taj mahal, modular buildings atd.) vzdy dostanu dvoma vecami:

1. Velkost, mnostvo dielikov a cas potrebny na poskladanie modelu - proste milujem velke lega.
2. Detaily a dizajn - niekedy sa na hotove dielo len tak kukam a zasnem, ake skutocne uzasne veci sa z lega daju urobit.

Ale kazdy mame svoj vkus a svoj nazor, takze ja respektujem kazdeho zberatela a AFOL-a, nech uz sa zameriava na akukolvek seriu lego, ved esteze ich je tolko
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Modular houses
« Odpoveď #6 : 18. Január 2012, 16:00:51 »
Práveže som na tom rovnako ako ty. Mne sa papčia iba veľké (čím väčšie, tým lepšie) sety. Maĺe sety idú už dávno (pol roka  ;D) mimo môj záujem. Zbieram iba to najväčšie a najlepšie z SW, CASTLE, PIRATES. CITY som donedávna neriešil, ale kedže už mám všetko (99%) čo som chcel, som sa rozhodol že idem do MODULAR HOUSES. Čiže bude v zbierke už aj CITY.

Ale,.. nad Taj Mahal aj Bridge som uvažoval dlho nad kúpov. Dokonca som prezeral na Peeron.com jednotlivé dieliky a ich počet (z veľkej časti to dá obraz o zaujímavosti stavania). A tu som narazil na problém týchto dvoch setov (problém pre mňa):
1, napriek tomu že sú obrovské, má vôbec nezaujali
2, obidva (Taj Mahal určite) sú "donekonečna sa opakujúce stavebné techniky, bricky, rovnaké časti budovy. Čiže totálna nuda pri stavaní. Apropo TM obsahuje 600 kusov jedného jediného dieliku. Tým je povedané asi všetko.

Akurát tým, že TM obsahuje doteraz najviac dielikov cez 5900 (tuším), sa dostal na prvé miesto vo veľkosti setov LEGA, pred fantastický a neprekonateľný MILLENNIUM FALCON (5195 dielikov). A tým MF malíčko stratil na svojej jedinečnosti (inak je vo všetkom jasná jednotka). Čo TLC totálne pokašlali, pretože pri porovnaní týchto dvoch najväčších LEGO setoch, MF je ďaleko ale ďaleko pred TM. Je to ako nebo a .... .

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Modular houses
« Odpoveď #7 : 18. Január 2012, 17:12:03 »
Tak na 100% suhlasim ... aj v tower bridge je jeden dielik tusim 560x ... Tower bridge ma zaujal a nesklamal, napr. taj mahal ma az tak nelaka ... Millenium falcon mi usiel, dnes sa jeho cena rovna priblizne mojmu 2-3 mesacnemu zarobku, co posuva u mna tento set do rise snov, ale mozno raz, ked sportka daco pusti  :'( :'( :'(
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)