Autor Téma: phoenicis a jeho zbierka zbieročka  (Prečítané 33184 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #30 : 12. Apríl 2012, 12:10:14 »
Takyto SW zberatel som planoval pred 13 rokmi byt! Ale zacali chrlit tie SW sety takym tempom, ze som to prestal stihat. A tak som sa rozhodol, ze to co mam rozpredam a necham si len par setov, ktore sa mi pacia. Som rad, ze som tym padom do tejto Tvojej peknej zbierky mohol niekolkymi kuskami prispiet. ;) A medzi sety, o ktore sa Ti podarilo obohatit sa si kludne uz pripocitaj aj UCS Naboo Starfighter, i ked ho este nemas doma. ;) Pekna zbierka. (y)
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:00:52 od KLF »

Odhlásený egres

  • Príspevkov: 52
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #31 : 12. Apríl 2012, 12:22:33 »
ten 10030 - UCS Imperial Star Destroyer je neskutocny :) akoze aj ostatne sety su velmi pekne, ale ten je totalne niekde inde v mojom hodnoteni!  (y)
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:01:01 od KLF »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #32 : 12. Apríl 2012, 12:44:24 »
Vďaka vám, chalani  :)
Hneď ako sa dostanem k tomu 10026 UCS Naboo Starfightru i osobne, hodím ho sem ;) A už sa naňho strááášne teším  :D
Samozrejme: veľká vďaka KLF ;) Tie sety sú úžasné :)

BTW, tiež si z ponuky setov vyberám len tie, ktoré sa mi páčia a tiež musím podotknúť, že je (nie výhradne, ale pre mňa momentálne hlavne finančne) neúnosné zbierať zaradom všetko, čo TLC zo SW vychrlí...  :P

To KLF: zistil som, že hoc človek chce neviemako veľmi - všetko sa poctivo detailisticky zbierať nedá...  ;D Chce to proste rozhodnutie, čomu sa človek bude venovať viac a ostatné ide na nižšie úrovne priority. Ja som sa rozhodol pre SW a hoc zatiaľ ešte pokuľhávam, snažím sa...  :P
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:02:06 od KLF »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #33 : 12. Apríl 2012, 12:58:55 »
S tym sustredenim sa na niektore veci mas pravdu. Akurat to sukromnymi spravami rozoberam aj s Mesjem. ;) Len je tazke sa sustredit na nieco konkretne. Taky Drdano to ma relativne lahke - Technic a Modularne domy (i ked tiez financne narocne) - ale mne sa paci nieco z SW, nieco z Technicu, nieco z Trains a dokonca teraz aj zo CITY. No a samozrejme promo sety, exkluzivne sety a starsie sety su Nr.1 u mna. Je to tazke. ;/ Robil som si teraz cez Velku noc poriadok trocha v zbierke a nemam kam uz davat tie veci! :( A to mam 2 obrovske vitriny len na LEGO vyrobene! A vela veci mam v skatuliach odlozene. No nac mi je to? Rozmyslam co a ako s tym LEGOm nejak rozumne. :/
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:02:15 od KLF »

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #34 : 12. Apríl 2012, 13:09:29 »
No ani ja to nemam jednoduche s miestom. Ved vsetci mozete vidiet v teme 75 technicov na ploche 3qm, ako mam momentalne "vystavene" technicy. A tiez musim selektovat, co chcem zbierat. Mam technicy od 2003, mam modularne domy, zberatelske minifigy a tower bridge. A to uz naozaj nemam miesto. Uz som sa zaprisahal, ze nic dalsie zbierat nejdem, ale jeden sen si este chcem splnit - UCS millenium falcon. Ale 2 a pol litra zan nedam, lebo nemam.
A to uz nehovorim, ze sa mi paci aj kvantum dalsich veci - CITY, SW, Tajmahal, architecture a dalsie...
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:02:24 od KLF »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #35 : 12. Apríl 2012, 13:17:55 »
No ani ja to nemam jednoduche s miestom. Ved vsetci mozete vidiet v teme 75 technicov na ploche 3qm, ako mam momentalne "vystavene" technicy. A tiez musim selektovat, co chcem zbierat. Mam technicy od 2003, mam modularne domy, zberatelske minifigy a tower bridge. A to uz naozaj nemam miesto.

Tiež som sety len nafotil a niektoré zložené rozložil naspäť do krabičiek, lebo ich nemám kde vystaviť. 3-izbový byt na zbierku je sakramentsky málo :D A hlavne, keď v tom byte človek nežije sám... :P

Uz som sa zaprisahal, ze nic dalsie zbierat nejdem, ale jeden sen si este chcem splnit - UCS millenium falcon. Ale 2 a pol litra zan nedam, lebo nemam.
A to uz nehovorim, ze sa mi paci aj kvantum dalsich veci - CITY, SW, Tajmahal, architecture a dalsie...

Tiež som si povedal, že nič ďalšie, ale tak Tower Bridge sa objavil v dobrej cene, podobne U.S.S. Constellation a zopár ďalších a už som mal ďalšiu plnú skriňu "neStarWarsových" setov... ;D
A to sa mi páči ešte zopár ďalších  >:D
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:02:32 od KLF »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #36 : 12. Apríl 2012, 14:45:25 »
heh, vidim, ze nie som sam, proste v zivote bezneho lego maniaka raz nastane situacia, ked sa musi rozhodnut. tiez som zacinal s city, vlaciky, potom prisli modularne domy, minifigy, taktiez som si vymyslel, ze zozeniem vestky sety s cislami 66xx pred rokom 2000. no ako vacsina - ani financne a hlavne ani priestorovo to uz nevykryvam. tak som sa momentalne ustalil na modularnych domoch, minifigoch a heroica hrach. (a sem tam si urobim radost 66xx setom).

btw. zbierka uzasna. a teraz bud chlap a nafot vsetko naraz ako drdano  >:D
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:02:39 od KLF »

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #37 : 12. Apríl 2012, 17:42:32 »
a teraz bud chlap a nafot vsetko naraz ako drdano  >:D

No to je vyzva - schvalne - ci ma niekto tromfne  :)) :)) :))
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:02:48 od KLF »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #38 : 12. Apríl 2012, 18:36:41 »
mam jednu taku staru fotku, ale na teba to nema :)

« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:02:56 od KLF »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #39 : 12. Apríl 2012, 20:29:50 »
btw. zbierka uzasna. a teraz bud chlap a nafot vsetko naraz ako drdano  >:D

Vďaka :) To je už iná výzva. Mal som možnosť to nafotiť niekedy počas Vianoc, keď som si dával dokopy sety a uvažoval, čo nechať a čoho sa zbaviť.
Ale cez letné prázdniny bude dosť času chlapci - hodená rukavica prijatá  8)
« Posledná zmena: 13. Apríl 2012, 14:03:05 od KLF »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #40 : 23. Apríl 2012, 13:41:06 »
Ďalší prírastok do zbierky:

7656 - General Grievous' Starfighter

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #41 : 23. Apríl 2012, 13:43:37 »
a ešte niečo k Promo setom:

30057 - Anakin's Pod Racer

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #42 : 02. Máj 2012, 19:09:02 »
10212 - UCS Imperial Shuttle

zatiaľ MISB, ale dlho takto asi nevydrží  >:D (maximálne do konca skúšok :P )

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #43 : 02. Máj 2012, 21:54:57 »
Máš sa na čo tešiť:
- stavanie = dlhé, pestré a zaujímavé = paráda
- vizuál setu = jednoznačne jeden z najkrajších vôbec (po FALCONOVI spolu so SSD na druhom mieste  :-X
- funkčnosť = jeden z mála setov, ktorý má funkciu z TECHNICku, lieta sám po izbe

Uvidíš sám, tento set patrí k absolútnym vrcholom každej zbierky.

Gratulujem  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: phoenicis a jeho zbierka zbieročka
« Odpoveď #44 : 03. Máj 2012, 10:22:09 »
- funkčnosť = jeden z mála setov, ktorý má funkciu z TECHNICku, lieta sám po izbe

Co k tomu pribaluju travu?  >:D