Autor Téma: Vybavenie na vystavy  (Prečítané 27396 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #30 : 06. Marec 2015, 12:44:51 »
Bol som dnes v IKEI, pozrel som tie umele stoliky a stolicky. Nohy sa daju vysunut aj zo stoliciek, aj zo stolikov. Stoliky su 2 druhy - okruhly a obdlznikovy. problem je, ze je to len pre uplne male deti a tie vacsie si tam nesadnu, ale tak...
Pisal som aj p. Beyerovi, ale TLG toto neposkytuje - poskytuje to zastupenie LEGA. Bude ich kontaktovat a da mi vediet.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #31 : 06. Marec 2015, 19:52:09 »
mam na povale takyto nepotrebny stol. rozmery cca 108x74. ak by sa do stredu vyrezela diera na vanicku, bolo by potrebne nahradit nohy inymi, pretoze tieto cierna sa montuju tak, ze su v strede prekrizene.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #32 : 13. November 2016, 23:04:28 »
Nestalo by za uvahu zrusit hracie boxi a nahradit ich niecim mensim, custom a lahsie prenosnym ?

Nejake 2 stliky s dierami do ktorych sa budu dat zasunut nejake ikea vangliky a po obvode to oblepit starimi baseplates (tak aby sa mohli rozstrihat)

Tie stoli su hebedno tazke a ich priestor je nevyuzity, skladovanie tiez nie je take jednoduche a vpodstate su trochu neprakticke, lebo je to hebedna vec s par kockami vo vnutri.

Vo feedbecku na vystavy sa nam objavilo uz ze by sa hodil vecsi "detsky kutik" na skladanie. Neviem ci tie boxo uplne idealne funguju ako detsky kutik.

Ak by sme ich niecim nahradili, tak rozhodne niecim viac skladnym a transportovatelnim.

Odhlásený Mamut

  • Príspevkov: 9
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #33 : 14. November 2016, 08:00:19 »
Čo takto pozrieť tento stolík LACK z Ikey je to síce z papiera, ale vďaka tomu je to ľahké a nie je to príšerne drahé. Rozmerovo je 55x55, neviem či to stačí, ale zdá sa mi že ten detský je menší.
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/90302060/#/20011413
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90302060/#/20011413
Technic občas Creator

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #34 : 14. November 2016, 11:49:18 »
lack poznam, mam asi 8ks. Boli lacne a lahke, dobre sa skladuju.
Trochu problem je s ich modifikaciou - je to pomali papier a ma len par miest kde sa realne da skrutka zasrobovat, naposledy som jeden prerezal a ono je to uplne dute vnutri okrem rohov.
Na Lack mi este vadi ostra hrana - z bezpecnostnych dovodov nie som fanusikom hran.
Dalo by sa na ne nalepit / naskrutkovat podlozka ale chcelo by to aj nejake nadobky napr do boku dat a to uz by asi islo tazsie vhodne tam upevnit.

Treba aj zistit aku vysku by sme potrebovali, pre starsie decka tie Lack uz asi budu trochu male.

Btw, na najblizsom LB by mohol lug vyclenit par eur a zobrat podlozky kore by sa potom mohli takto znehodnotit (lepenim na stoly). Alebo odkupit za symbolicku cenu od uzivatelov stare podlozky, vycistit ich a tie potom pouzit na tento ucel, este ma napadli cinske fake podlozky na toto ale to pri LB cene uz je jednoduchsie zobrat original asi.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #35 : 14. November 2016, 11:54:52 »
Starhawk: beries to ako hotovu vec, ale admini zatial nesuhlaisli s menenim hracich boxov. A co sa mna tyka, ani to nejak nemienim menit. Ano, su tazke hebeda, ale su skladne. Navyse v nich vieme skladovat aj ine veci (co v podstate vzdy vyuzivame). Stoly sa zatial vzdy osvedcili, vzdy boli obklopene deckami. Ale ak chcete aj dalsi stol - nech sa paci - kludne si kupte.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #36 : 14. November 2016, 12:05:48 »
... alebo sa dá do podmienok výstavy a zapožičania, že stoličky zabezpečí vystavovateľ :D 

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #37 : 14. November 2016, 12:08:02 »
Sak stolicky tam maju. Stolicky vzdy zabezpecuje muzeum. Ako my nebudeme riesit inventar muzea, co ma mat! Stolicky, skla a podobne. Z nasej strany poskytujeme to od coho sme tu - a to je LEGO!

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #38 : 14. November 2016, 15:07:06 »
Nie nie, neberem to ako hotovu vec ale ako vec do diskusie.

Skladovacie kapacity (u Buda) sa nam uz zaplnili. Tie boxi sa daju prevazat len v nejakej dodavke  na to co robia / ich funkciu je to obraovska hmota. Je to len diera s vanglikom - to by sa dalo aj inak riesit.

Ak by to bolo rozoberatelne a dalo sa to rozkuskovat na stol, nohy a box s legom, dalo by sa to previezt aj v hocakom kombiku alebo dokoca v hocakom aute s normalnim kufrom.

Mozno si dam neco vyrobit ja pre decka u stolarskej firmy kde mi robia nabytok a ak by to bolo dobre, dali by sa take pre lug.

Preto ozivujem tuto temu.
Ci nedojde niekto s nejakym dobrim napadom co by nahradil stavajuce boxi - dodal rovnaku, eventualne lepsiu funkcionalitu pri mensej narocnosti na prepravu a skladovanie.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #39 : 15. Január 2020, 13:55:04 »
Pre nás asi trocha mimo rozpočet* ale nemeckí fanúšikovia z LBRICK si spravili pre železnicu kombináciu prepravného podnosu a modulárneho stola.
V akcii evidentne ešte bez vlastných nôh na podstavách. V článoku v prílohách už popísané pokračovanie.
*) ale Buďo ako profík by mohol aspoň odhadnúť cenu  >:D
ila_rendered

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #40 : 15. Január 2020, 22:44:30 »
Pri Slovenských platoch môžme snívať.  >:D >:D

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #41 : 16. Január 2020, 06:35:50 »
Koľko by približne také niečo stálo?

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #42 : 16. Január 2020, 16:23:12 »
Tak takéto moduly sa bežne požívajú na modelovú železnicu, pričom je možné kombinovať viacerých vystavovateľov.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #43 : 16. Január 2020, 17:53:36 »
Citácia od: papluh  Včera o 13:55:04
*) ale Buďo ako profík by mohol aspoň odhadnúť cenu  >:D

15€ - 20€  na jeden modul 2x4 baseplates 32x32


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #44 : 16. Január 2020, 21:02:59 »
Dik. Tj cca 100 Eur (5 kusov) na pokrytie jednej OSB dosky  a cca 400-500 Eur na celé mesto....  menej ako jeden UCS MF  >:D