Autor Téma: YT Corellian Light Freighter - Star Wars  (Prečítané 5102 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« : 11. Október 2017, 14:15:18 »
Čaute,

Môj príspevok do Rebrick súťaže.
Zložený - na moje pomery - za extrémne krátku dobu (4 týždne)
Je stále v stave "Work-in-Progress", už som proste nestihal kopu vecí poriešiť, dokončiť - pre súťaž je to ako tak doklepané.
Časom tu nahrám dorobený, možno trochu faceliftovaný model.

Ešte pred ohlásení súťaže, sa mi vyše roka válalo v kúte rameno z 42043 MB Arocs ,a konkrétne toto klzné teleso spolu s ozubenou tyčou som mal v páne využiť na nejakú zdvižnú plošinu.

ila_rendered

Prišla súťaž, tak hneď som sa rozhodol, že vesmírna loď, ktorej sa bude zo spodu dať spúšťať nákladná plošina.
A celá stavba začala aj týmto dielom, hlavná kostra , od ktorej sa to dalej rozvíjalo...

V skratke zopár info o modely:

- 4 menšie dvojité laserové delá v prednej časti trupu - na také zahrievacie pošteklenie nepriatela

- 1 velký twin laser kanón na "chrbte" - na poriadnu šupu medzi oči

- už spomínaná nákladná plošina v strednej časti "brucha" lode - poháňaná je dvoma PF M-Motormi, dá sa spusťiť na zem - musím dorobiť nejaké výklopné nájazdové rampy pre všetky 4 strany (lebo plocha plošiny je asi 1 cm nad zemou)

- na spodnej časti v predu sa dá vyklopiť nastupná rampa, ktorou bežne nastupuje posádka do lode.

- použil som 4 páry PF Led svetiel: 4 na prednom čele a 4 pre osvetlenie nakladacieho priestoru. Časom nejaké ešte pridám, večer to má pekný efekt

- Pohon lode zaobtaráva 6 motorov: 2 hlavné, 4 pomocné - tie pneumatiky mi dosť ulahčili prácu, nebol čas robiť nejaké pokročilé excesy...


A k tej súťaži: súťažných diel je okolo 1300, hlavné ceny 3 ...ako šanca tam je :D

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

« Posledná zmena: 11. Október 2017, 14:17:39 od Paliason »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #1 : 11. Október 2017, 14:45:20 »
Super.

To ani nevyzerá ako zo sivého SW univerza ale z niečoho iného ... ja neviem Mass Effect hry alebo tak.

Netreba sa báť tam sa podľa mňa k porote dostane snáď takých 200-300 kusov.

Aj keď konkurencia bude silná https://www.lego.com/en-us/rebrick/view-entry?c_id={D9DDC962-F589-417F-AE7A-3F6807969D67}&a_id=6a0a505f-7033-454f-ba65-968b75f8f9f2&sortEntry=true

edit: daj link nech ti tam hodím Like  8)
« Posledná zmena: 11. Október 2017, 14:50:04 od papluh »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #2 : 11. Október 2017, 14:51:31 »
To je total mega super. Tesim sa ako to zbadam nazivo. Urcite sprav video co sa tam hybe aby to viac ohurilo porotu.
Plus tvojho modelu vidim v mierke - je to via UCS minifig scale. Mnohe zo sutaznych modelov su viac zalozene na System Falcon mierke co nie je idealne aj ked napady maju dobre a aj prevedenia ale ta mierka mi u nich nesedi dobre.
Urcite drzim palce na vyhru.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #3 : 11. Október 2017, 15:43:04 »
skvela praca  (y) mas to premakane  ;) drzim place!!  do uzsieho vyberu sa dostane podla na urcite a potom to je na porote ako sa vyspi  ;D vybrat nieco musia, nemaju to lahke. Ja som tam tiez hodil taky digitalny splech, len ako los pre random ceny  ;D

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #4 : 11. Október 2017, 16:49:52 »
Je to parádne Pali  :) (y)! Prepracované... je vidieť že Light Freighter má dobrý základ a logiku pre vesmírnu loď  ;) :) a tiež poprosím ten link lebo neviem či som to tam našiel  :D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #5 : 11. Október 2017, 17:13:13 »
Je to paradne premakane, aj to, ze to nie je cele standarden sive. Napad s tymi pneumatikami sa mi paci, takisto si vybral skvele miesto na fotenie  (y)

Napriek tomu sa mi viac paci samiho vytvor, pretoze je tak iny. Kazdopadne obom drzim palce  ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #6 : 11. Október 2017, 18:09:32 »
Na prvý pohlad je to taký mix rôznych prvkov z rôznych lodí i univerzov , vedel bych sa rozvyprávať  :) Výsledok je originálny a hlavne palec hore za to že robíš rôznorodé témy .Toto obdivujem  (y) taku tú tematickú všestrannosť. Návrh si robil v nejakom softe ? Či práca len tak od ruky-náčrtky a hor sa do stavania ?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #7 : 11. Október 2017, 21:45:10 »
Ďakujem všetkým.

tu je link Rebrick: https://www.lego.com/en-us/rebrick/view-entry?c_id={D9DDC962-F589-417F-AE7A-3F6807969D67}&a_id=c3a7535a-cd1e-4c60-96c3-237c60559472&sortEntry=false

To ani nevyzerá ako zo sivého SW univerza ale z niečoho iného ... ja neviem Mass Effect hry alebo tak.

Nechcel som robiť žiadnu konkrétnu loď zo SW. Pozrel som si akurát všeliaké dalšie Corellianské freightery, aby som bol v obraze, ale inak žiadny konkrétny z nich som nemal ako predlohu. Len tak z hlavy som staval, sci-fi žáner mám velmi rád. Mass Effect može byť, jednotka ma bavila.  8)

Urcite sprav video co sa tam hybe aby to viac ohurilo porotu.

Video sa asi nedalo nikde pridať, len 5 fotiek mal každý na prezentáciu + krátky doprovodný text. Aspoň som nevidel teda, že by tam bolo od niekoho video...

Ja som tam tiez hodil taky digitalny splech, len ako los pre random ceny  ;D

 tak ten náhodný výber motivovalo asi polku z tých všetkých účastníkov ;D - kludne to može padnúť aj na nejaký 4-dielikový model...
Potom daj buď do svojho CAD vlákna alebo aj tu, ten tvoj. Ja som hladal, hladal, ale našiel som len Samiho2001 s cukríkovým sokolom, teba nie.

tiež poprosím ten link lebo neviem či som to tam našiel  :D

jasné, link pridávam hore na začiatok tohto mojho príspevku.

... takisto si vybral skvele miesto na fotenie  (y)

tú scénu som musel ešte trochu pripraviť - prisypať piesku, zarovnať...lebo čisto na kameňoch to totálne zanikalo, celý obrys toho modelu

Návrh si robil v nejakom softe ? Či práca len tak od ruky-náčrtky a hor sa do stavania ?

Návrh v hlave. A vlastne jedna maličká skica na taký ten kockový poznámkový papierik - bočnú siluetu s vytiahnutou kabinou nad chrbát. Inak od ruky.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #8 : 12. Október 2017, 10:33:57 »

tak ten náhodný výber motivovalo asi polku z tých všetkých účastníkov ;D - kludne to može padnúť aj na nejaký 4-dielikový model...
Potom daj buď do svojho CAD vlákna alebo aj tu, ten tvoj. Ja som hladal, hladal, ale našiel som len Samiho2001 s cukríkovým sokolom, teba nie.


hej presne moze to vyhrat aj nieco mini, a sak treba vyuzit ak je nahodne losovanie  ;) No tych ucastnikov je inak tusim rekordne vela  :o . Toto je moj masterpiece  ;D https://www.lego.com/en-us/rebrick/view-entry?c_id={D9DDC962-F589-417F-AE7A-3F6807969D67}&a_id=13dfd31e-c827-42fa-9711-1678960176ab&sortEntry=false

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #9 : 12. Október 2017, 10:50:25 »
btw ta sutaz tusim uz je uzavreta nie ? Ma teraz napadlo ze jeden microscale model som mal postaveny a odfoteny ked sme boli na jednej lego akcii v nakupnom centre -> mohol som ho tam postnut ako "los"

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #10 : 12. Október 2017, 11:30:25 »
Hej, uzavretá je, do 11.-teho bol termín. Začiatkom novembra spoznáme výhercov.
Počet účastníkov po publikovaní zvyšných nakoniec vyskočil na 1600 ,ufff

Jasné, hocikto kto mal nejakú loď zlepenú napr. aj z pár dielikov, to tam mohol šupnúť len koli tomu náhodne zvolenému výberu!

TOME: tvoje dvojičky sú zaujímave, také niečo som tam nevidel u nikoho...aj fotky máš dobre urobené. To si určite neurobil za 2 minuty.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #11 : 12. Október 2017, 11:37:49 »
....

Návrh v hlave. A vlastne jedna maličká skica na taký ten kockový poznámkový papierik - bočnú siluetu s vytiahnutou kabinou nad chrbát. Inak od ruky.

trochu mi to pripomína Valkíru ako sa tá kabína dvíha. (čo sú u mňa bonusové body, som mal roky na desktope...)
https://en.wikipedia.org/wiki/North_American_XB-70_Valkyrie

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #12 : 12. Október 2017, 18:00:53 »
Skvelý model!  (y)  ;)
Stále žasnem nad tým ako môže niekto takéto niečo vytvoriť.  ???
Hlavne držím palce nech sa zadarí dobré umiestnenie!  :oldman:

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #13 : 13. Október 2017, 18:26:43 »
Pali nádhera! Perfektne si sa s tým vyhral ;) (y) Držím palce v súťaži ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: YT Corellian Light Freighter - Star Wars
« Odpoveď #14 : 31. Október 2017, 09:28:25 »
Legman, phoenicis: diky!

Zajtra mali byť výsledky tej súťaže, ale porota nestíha zhodnotiť tolko modelov...takže sa bude predlžovať...do 24.11.

"Hi everyone! Unfortunately we've had to postpone announcing the winners because there were so many awesome entries for the judges and Lucasfilm to look though. This extra time will allow them to carefully review all the amazing entries that were submitted. We are sorry for the delay but appreciate your patience!"

Napínavé, že? jak guma na trenkách...  :oldman: