Autor Téma: 76042 The SHIELD Helicarrier  (Prečítané 13401 krát)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
76042 The SHIELD Helicarrier
« : 29. Apríl 2016, 14:00:22 »
Úvod:
Toto Lego je zo série Marvel Super Heroes a Helicarrier je lietajúca bojová loď Avengerov. Tí sa nachádzajú aj v balení, sú tu Nick Fury, Čierna vdova, Captain America, Hawkeye a Maria Hill v normálnej veľkosti + v balení je aj 12 microfigúriek - Nick Fury, Hawkeye, Captain America, Iron Man a 8 agentov SHIELDu (SHIED je organizácia, čo ich zgrupuje, niečo ako u nás dakedy ROH alebo ZRPŠ). Ku lietajúcej bojovej lodi patria aj stíhačky, takže sú tu aj 3 miniatury Quinjetov, 3 stíhačky, kamión s palivom, 2 vysokozdvižné vozíky.

ila_rendered   ila_rendered

Balenie:
Krabica je fakt veľká, patrí medzi najväčšie momentálne vyrábané, rozmerovo ako 75827 GB Headquarters alebo 10243 Sydney Opera House. Vo vnútri je ešte menšia biela krabica, v ktorej sú tiež sáčky. Myslím že to slúži aj ako výstuž vonkajšej. Sáčky sú očíslované od 1 do 12. Je tu aj návod a aj nálepky.

ila_rendered

ila_rendered    ila_rendered

Stavba:
Návod má vyše 420 strán a je vydaný ako 1 knižka, dá sa aj stiahnuť z netu ale má 2 x 64 MB :o. Sáčky sú rozdelené na 12 častí, každý večer som poskladal 1 časť. Začína sa stojanom, podstavcom pod figúrky a potom už ide spodok lode. Hneď v 1. časti sa poskladá „srdce lode“ kde sú  palivové články (alebo také niečo :)) a pomocou  Power functions sady sa to dá pekne nasvietiť. Spredu tam je priesvitný oblúk,tak to bude vidno aj navonok- ale to som ešte neskúšal. Časti 1-4 mi trvali poskladať asi 50 min. Je to spodok lode a je tam aj mechanizmus, ktorým sa točia 4 vrtule po stranách. Tiež je tam príprava na Power functions sadu, ak sa vám nechce točiť ručne kurbľou vzadu :D.

ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered

Časti 5-6-7-8 sú vrtule. Nasadenie je cez 2 piny + technic tyčka, celú vrtuľu treba trochu nakloniť a potom dobre zapasovať technic tyčku,aby zapadla. Stavba 1 trvá 40-50 min a takto sa to opakuje 4x.

ila_rendered   ila_rendered

V 9. časti sa už skladá spodná pristávacia plocha, v 10. sa už pridáva aj predok lode. Potom už iba vrchná pristávacia plocha, kapitánsky mostík – tieto 2 časti sa dajú ľahko odobrať (užitočné pri prenášaní napr. na výstavy :D) a set potom zaberá menej miesta. Nakoniec sa ešte postavia 3 stíhačky Quinjet (z toho 1 sa za pomoci transclear Bar 12L drží vo vzduchu), 3 mini stíhačky, mini kamión s palivom a 2 mini vysokozdvižné vozíky a celá loď sa môže postaviť na podstavec, na ktorom je aj technický popis. Celkovo stavba nebola náročná, najťažšie bolo asi osadiť 4 vrtule, časovo vychádzala na 12 x 40-50 min. – ja som to skladal večer popri telke – kto sa ponáhľa, iste to zloží skorej.

ila_rendered   ila_rendered

Záver:
Tento set som mal už od jesene 2015, ale stavbu som stále odkladal. Popohnala ma až výstava v Stupave, kde sa aj zúčastnil. Veľmi dobrá je aj hrateľnosť, keďže je tu aj pomerne dosť figúrok a na palube môžu pristáť aj iné lietadielká, ktoré máte. Treba si dať pozor, kde ho odzadu chytíte keď ho dávate na podstavec, lebo niektoré časti z 2 zadných motorov/tryskiek radi odpadávajú. Okrem ceny (cenovo patrí spolu s 75827 GB Headquarters k najdrahším, čo sa momentálne predáva) si pripravte aj dostatok miesta na skladovanie :D. Ale aj tak je to veľmi pekný a hlavne veľký kúsok v zbierke  (y)

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

P.S. Toto je moja prvá recenzia a foto bolo robené mobilom.


Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #1 : 29. Apríl 2016, 15:07:47 »
Super recenzia...  (y) Priznam sa, ze som dlho netusil, o co vlastne ide, ale nedavno som vdaka 5-rocnemu synovcovi videl kresleny film Marvel super heroes a zistil som...

Len dve pripomienky: na tych fotkach by si mohol popracovat, nech mi tvrdi kto chce co chce - ziaden mobil nefoti lepsie ako hoci aj najlacnejsi kompakt (ani ten smejdacky iPhone) a druha vec - (somarina) ten navod ma iba 1x 64 MB, nie 2x, na webe su dve verzie s rozmermi papiera europskohe formatu a americkeho (Amici musia vsetko mat a robit inak)  >:D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #2 : 29. Apríl 2016, 15:15:44 »
ano je to iba 64 mb - nestahoval som to, iba som to narychlo pozrel, tak som myslel ze je to 2x64

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #3 : 29. Apríl 2016, 15:50:39 »
Pekne Džemo, pekne. ;) Najviac sa mi pacia tie vysokozdvizne voziky! :D Ja som na tom co sa tychto hrdinov a filmov tyka este horsie ako Dano, ani ma nezaujimaju v podstate. Ale ten stroj ma uchvatil ked ho LEGO vydalo (dovtedy som o nom netusil), lebo mi pripomina lietadlovu lod a tie ma zaujimaju. ;)

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #4 : 17. Máj 2016, 17:12:48 »
Zaujimali by ma rozmery toho setu ked je zlozeny.

Uprimne sa mi velmi nepaci mierka, v ktorej je spraveny a aj ti figovia k nemu  :-\ Ale jasne, ak by sme chceli normalnejsiu mierku, bud by sa dalo spravit len vyrez z lode, alebo nieco extremne drahe a to by nevydali. Uz toto stoji pomerne dost.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #5 : 17. Máj 2016, 18:04:27 »
Zaujimali by ma rozmery toho setu ked je zlozeny.

Uprimne sa mi velmi nepaci mierka, v ktorej je spraveny a aj ti figovia k nemu  :-\ Ale jasne, ak by sme chceli normalnejsiu mierku, bud by sa dalo spravit len vyrez z lode, alebo nieco extremne drahe a to by nevydali. Uz toto stoji pomerne dost.

V mierke je to nemyslitelne. A mozes byt rad za taketo riesenie a tych nanofigov + minifigov. SW modely robia tak ze do totalne mimo mierky velkej lode narvu akoze interier, lod nespravia komplet dorobenu (zospodu je useknuta) takze ani ako model sa to neda pouzit a hodia tam standardne minifigi.

Toto riesenie sa mi ovela viac paci - nehraju sa na playset, je to vystavne UCSko, minifigy su len na vystavku vkusne pridane a nadherny bonus vo forme nanofigov co sa daju rozlozit na palubu. Kiez by takto spravili aj nejake SW UCSko.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #6 : 18. Máj 2016, 10:09:06 »
Zaujimali by ma rozmery toho setu ked je zlozeny.

Uprimne sa mi velmi nepaci mierka, v ktorej je spraveny a aj ti figovia k nemu  :-\ Ale jasne, ak by sme chceli normalnejsiu mierku, bud by sa dalo spravit len vyrez z lode, alebo nieco extremne drahe a to by nevydali. Uz toto stoji pomerne dost.

mierka je v postavenom stave celkom fajn a minifigy to pekne dotvárajú. na dĺžku má približne 80 cm a na šírku 42 cm (najširší je cez vrtule)

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #7 : 18. Máj 2016, 18:32:31 »
Tak 80 cm, to je velmi slusne  :)

SW modely robia tak ze do totalne mimo mierky velkej lode narvu akoze interier, lod nespravia komplet dorobenu (zospodu je useknuta) takze ani ako model sa to neda pouzit a hodia tam standardne minifigi.
Hmm, tak ja skor naopak, mne sa viac pacia tie Star Wars polohratelne/polovystavne modely. Aj ked SW nezbieram, ale ta seria ma jednoznacne najkrajsie veci.

Odhlásený Iron man

  • Príspevkov: 38
Re: 76042 The SHIELD Helicarrier
« Odpoveď #8 : 03. November 2016, 19:56:23 »
Ja ho mam tiež vo vlastníctve od septembra 2015, kúpila mi ho manželka, staval som ho 3 dni po 3 hodiny a ešte som k nemu dokúpil ten motoroví set, len som musel posunúť pri stavbe dve výstuhy lebo som mal ten originálni box na baterky s tej sady, a nie ten čo mal podľa návodu byť, ale videl som to aj ide tak riešené, Čo sa tyká tých zadných dielov, mne neodpadávajú ale tie vrtule som musel dorovnať oproti pohonným hriadeľom, lebo ich prehýnalo,, ale aj tak veľmi krásny a prepracovaný model.