Autor Téma: Všeobecné informácie o novinkách  (Prečítané 244818 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #960 : 17. September 2020, 15:39:52 »
az moc pekny, na dverach mu davam 10 minut...

;D ;D ;D

Ale fakt je pekny ten veniec a hlavne ten adventny so svieckami. Pekna dekoracia do bytu a zaroven zasobaren zelene. (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #961 : 17. September 2020, 17:07:08 »
Skoro ako môj...  :P

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #962 : 17. September 2020, 17:56:34 »
Do 2025 majú byť LEGO balenia recyklovateľné. Už budúci rok prvé sety na trhu s papierovými internými sáčkami.


Dalsia kravina z dielne pseudo-eko TLG aktivit. Papierove sacky to budu horsie drzat, budu viac nachylne na trhanie, resp vlhnutie (pri dlhsom skladovani).
Posledne co by ma ekologicky trapilo su tie tenucke plastove sacky - ked uz tam mali dat velky napis, nech to ide do recyklovatelneho odpadu. Napr ja ich pouzivam namiesto bublinkovej folie, pokrcene vytvoria slusnu vypln.
mohli ist cestou kompromisu - spravit kartonovu vypln s priehradkami, kde by boli nasypane dieliky, a len zhora by bola plastova folia... nieco ako bolo v minulosti, len by to bolo z kartonu a nie plastu.
Ked uz ich tak trapi zivotne prostredie, tak by mali zmensit krabice, casto by stacili polovicne - tj boli by polovicne naklady na karton a hlavne polovicna zataz na logistiku - mensie sklady (namiesto polovice skladu mohla byt zahradka s rastlinami :-)), o polovicu menej nakladakov by vypustalo menej emisii do vzduchu,atd atd... ale tu sa dostavame k podstate - nejake oddelenie asi spocitalo, ze mensie krabice sice usetria na logistickych nakladov, ale zmensia predaje (predsalen vyvalit 200 ecok za malu krabicu nejakych zakaznikov moze odradit), takze aj keby rovnica vyplula o euro mensie trzby, tak sa hra na ekologiu nekona. Pritom by stacilo spravit trochu uzsie krabice - tj stale by to na regaly posobilo velke (vyska x dlzka), len tensie. Oni skor idu opacne - pribudaju pripady super tlstych setov ako falcon ci ISD.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #963 : 17. September 2020, 19:01:35 »
tak v prvom rade do toho investujú peniaze pretože je tam nejaký ten Damoklov meč ohľadom použivania jednorázových plastov zo strany EÚ  :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #965 : 01. Október 2020, 23:03:27 »
Obrázok a diely nového promo setu sa objavili priamo na LEGO stránke :D

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #966 : 02. Október 2020, 22:43:19 »
Wauu, tohle je moc hezký setík, atmosféra viktoriánské Anglie z toho přímo stříká, ten bych chtěl....

Jen jsem zmatený. Jak tady, tak u Barracudy bay (kde je také dětská figurka) jsou nepohyblivé nožičky. Já myslel, že to TLC předělalo a i děti mají pohyblivé nožičky ? Jak to je ?
« Posledná zmena: 02. Október 2020, 22:44:52 od PC CZ »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #967 : 06. November 2020, 11:38:53 »
Nové Chinese New Year sety.
Pokračujú v tradícii robiť ich naozaj pekné
A aj to duplo je kompakný "hrací domček"
https://brickset.com/article/54575/chinese-new-year-and-monkie-kid-2021-sets-revealed!




Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #968 : 06. November 2020, 14:00:06 »
Mohli by udělat nějakou asijskou restauraci... kdo to sbírá, tak už má spolu s ninjago city hezkou "čínskou čtvrť".

Ale už by taky v rámci rozmanitosti (co propagují) mohli udělat i něco jinýho než Asii.  Třeba little Italy. (Pořádnou pizzerku).
 

Ale i tak sem spokojený, problém jsou jen $ a prostor.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #969 : 13. November 2020, 12:43:42 »
čínske sety majú  ceny na nemeckom oficiálnom shope

80107 Spring Lantern Festival  - 99,99 Eur za 7-8 minifigov a 1793 dielov
80106 Story of Nian - 69,99 za 6 minifigov a 1067 dielov

5,6 a 6,5 centa na diel nie sú zlé pomery na minifigové sety

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #970 : 13. November 2020, 22:36:10 »
Dojem kazí tá modrá strieška - taký nexo-china lacný štýl. Hodil som do googlu "chinese garden" a veruže striešky záhradných domčekov vyzerajú úplne inak.
« Posledná zmena: 13. November 2020, 22:39:31 od Bača »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #971 : 13. November 2020, 22:40:38 »
Hej, mohla byt v takych cinskejsich farbach. Ale to mi az tak nevadi. Mne nesedi ten druhy set - zimna verzia. Neda sa pouzit k ostatnym setom tym padom. Ale ten lev je paradny!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #972 : 14. November 2020, 10:44:23 »
hej, ten ohňostrojový je tým snehom trocha mimo ostatných, aspoň vizuálne na prvý pohľad, aj keď oslava čínskeho nového roku je v zime tak reálne je mimo skôr napr pretek dračích lodí s chlapcami v tielkach :D 
Aj to námestie pri chráme má minifigov so šálmi a pod.

Inak všeobecne ten set vyzerá ako dvere niekam do väznice, možno ak raz bude aj nejaký poriadny chrám/zámok kde by to slúžilo ako vchod tak nech. Ale zatiaľ je použitie asi najmenšie so všetkých tých čínskych setov. Teda odhliadnuc od interiéru s večerou, ale aj ten má fasádu tak mu stačí dorobiť strechu dať úplne dozadu. Za to prerobiť tento kus múru aby tam nebol sneh bude drahšie  >:D

Ale osobne keď sa dokopem k dioráme tak to tiež nebudem ťahať do zimy  >:D takže loďky tam budú a sneh nie.

« Posledná zmena: 14. November 2020, 10:51:08 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #974 : 06. December 2020, 21:57:45 »
Jediné na čo sa teším sú tie knihy HP...
Ale čo som si všimol, nevie niekto kde sa stratila séria Architecture...  :-\