Autor Téma: Všeobecné informácie o novinkách  (Prečítané 244891 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #990 : 02. Január 2021, 21:56:00 »
WTF?

Zatiaľ len pár ľudí čo majú prístup k vyššej úrovni leakov (a samozrejme v LEGO) vedia vo co go.
ževraj sa má jednať o "materiál" na tvorbu vlastných hudobných videí s licencovanou muzikou od Universal
Citovať
The LEGO Vidiyo theme is a music theme coming in March which is part of LEGO’s partnership with Universal Music Group. The sets are rumored to be cube style boxes with music type characters. The sets will also have printed tiles of album covers that gives an interactive experience using your phone to play music, adding visual effects, and creating music videos.

Sety majú názov ako Pirate, Mermaid, Llama, Robot, Alien, Unicorn  atď. Toto asi bude tá lama  >:D

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #991 : 03. Január 2021, 16:12:51 »
Ahojte, ku téme chýbajúceho Speed champions a Architecture. Podľa mňa prvú menovanú tému zabil prechod na väčšiu studáž, aj keď za mňa veľký krok vpred, tak ako aj pri vlakoch krokodíl a Disney. Čo sa Architecture týka, myslím si že najznámejšie stavby sú už vyčerpané. Škoda je to pretože mohli ísť cestou ako Koloseum, stojace aj nestojace historické pamiatky. Aký máte vy názor?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #992 : 03. Január 2021, 16:40:50 »
Speed champions- tuším to tu už niekto spomínal, že budú až v 2.polroku.
Architecture - ta téma je nevycerpatelna. Skôr to bude tým, že tu tému vytlacili do kategorie 18+ a tým vypadla z bežného katalógu,.horši dosledok je vypadnutie z bežných hrackarstiev, už to napr. nie je v tescu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #993 : 03. Január 2021, 16:45:57 »
Speed champions- tuším to tu už niekto spomínal, že budú až v 2.polroku.

Tuto informaciu mas odkial??? :o

Architecture - ta téma je nevycerpatelna. Skôr to bude tým, že tu tému vytlacili do kategorie 18+ a tým vypadla z bežného katalógu,.horši dosledok je vypadnutie z bežných hrackarstiev, už to napr. nie je v tescu.

V Tescu nie je uz dlho skoro vobec nic. Ale v Drakoch a Pompach Architecture stale bolo. To nie je o ziadnom vytlaceni do 18+. Bolo to stale v tej istej kategorii. Proste z nejakeho dovodu to zrejme zarezali (abo bude neskor - pockajme na (tento rok asi) pseudoNorimberg).

Myslim, ze obe serie spaja jeden spolocny menovatel - SLABY ODBYT.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #994 : 03. Január 2021, 17:05:40 »
Neviem presne, niekde som to zachytil. Ale ak by to zarezali, tak asi pre nizky zaujem, je to taká osobitná kategória. Pre decká to moc neni a afoly majú skôr creator expert a technic auta...A zabili to tou zmenou studov, takto sa to nedá dobre zbierať ako zbierka, keď to nemá rovnaku veľkosť...
Architecture ma podľa mňa lepší dopyt, vidno to aj na cenách starších setoch, hádam to nezarezu. Ale do dracika to asi nepasuje - nemajú veci ako creator expert, čo by nejaké decká zaujalo, ale architecture ano, kde sa to deckam mina úplne. Ale dracik veľmi nerozmýšľa nad sortimentom...

Odhlásený starbuilder

  • Príspevkov: 8
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #995 : 03. Január 2021, 19:05:02 »
Ahojte, ku téme chýbajúceho Speed champions a Architecture. Podľa mňa prvú menovanú tému zabil prechod na väčšiu studáž, aj keď za mňa veľký krok vpred, tak ako aj pri vlakoch krokodíl a Disney. Čo sa Architecture týka, myslím si že najznámejšie stavby sú už vyčerpané. Škoda je to pretože mohli ísť cestou ako Koloseum, stojace aj nestojace historické pamiatky. Aký máte vy názor?

Myslím, že speed champions by mohlo pokračovat, jelikož v katalogu pořád je a navíc vydali teď  v lednu polybag. Jak už někdo psal objevili se informace, že bude pokračovat v druhé polovině roku, ikdyž už nevím z jakého to bylo zdroje. Architecture má nejspíše pauzu, protože v katalogu také pořád zůstává a existuje mnoho budov, které ještě nebyly.

pockajme na (tento rok asi) pseudoNorimberg).

Pokud vím, tak toy fair v norimbergu byla odložena kvůli pandemii až někam na léto.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #996 : 03. Január 2021, 22:18:02 »
Tak ani jedno neni zrovna mainstremový trhák. Ale aby kompletne zatrhli napr Speed Champions tak to by musel byť tlak, teda absencia nákupu, od retailerov ako napr pokračovanie Nexo alebo SW "bionicle" postáv. 
Hlavne pri licencovaných témach ako sú autá  (ono aj architektúra má nejaké licencie) je doba návrhu hodne dlhá. Sety na 2021 sa musia prirpavovať keď 8wide ešte nebolo ani v predaji, tj nemohlo ovplyvniť rozhodnutie do toho dávať peniaze a čas. A zatrhnutie potom znamená už naozaj zlé odozvy (viď príklady hore) a to si zas nemyslím že SC mali.
Napríklad polybag LEGO 30343 Speed Champions McLaren Elva má podľa dátum produkcie október 2020 a certifikovania polku novembra 2020, tj ak by SC zatrhli tak by ešte pár mesiacov dozadu mohli šetriť na certifikovaní a výrobe preň.

Keďže k 1.1. (a pre mnoho obchodov ktoré na to kašlú aj skorej   >:D ) treba vyrobiť a distribuovať kopec setov naraz tak sú robené týždne až mesiace pred týmto dátumom a zároveň sú "umelo" držané na skladoch. Toto koliduje s potrebou robiť čo najviac aktuálnych setov na podvyživený Vianočný trh. Môj tip je že v aktuálnej situácii použili výrobné kapacity na pokrytie mainstreamu a minoritné témy odsunuly na neskôr... teda dúfam.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
« Posledná zmena: 01. Marec 2021, 18:27:52 od papluh »

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #998 : 01. Marec 2021, 19:17:33 »
Keby sa toto dalo zohnať za rozumnú cenu bol by som rád. 😀

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #999 : 01. Marec 2021, 19:30:21 »
Oficiálny zdroj je len LEGO House za 599 DKK

Minulý rok sa nejaké sety aj predávali online, ale bolo to obmedzené len na pár krajín kvôli tomu že obal nespĺňal podmienky pre predaj inde ak v DK a UK/IE (asj varovanie v jazykoch).
Ak to je aj pri tomto, tak neni šanca aby sa to objavilo. A to len ak by si tú akciu chceli zopakovať, čo nikto nezaručuje.

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #1000 : 09. Marec 2021, 11:19:35 »
Nejdete náhodou niekto do Dánska a nekúpili by ste mi jeden kus 40502? :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #1001 : 13. Máj 2021, 11:53:59 »
Zaujimave, tento diel sa v zltej farbe vratil po 24. rokoch.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #1002 : 24. Jún 2021, 19:52:18 »
experimenty na dieloch z recyklovaného PET a prototypy kociek
https://www.newelementary.com/2021/06/sustainable-lego-elements-recycled-pet.html

- jedna 1 litrovka PET je na cca 10ks kociek 2x4
- je tam kopec prísad lebo inak by to malo moc veľkú silu spojenia a lámanie na ostré časti. Tak isto náchylnosť na teplo a stratu lesku po čistení.
- týmpádom s týmito prísadami sú nereálne transparentné bricky a prispôsobenie aj pre niektoré normálne farby
- keďže od používania PET v obaloch sa pomaly upúšta tak to neni jedina cesta čo riešia

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #1003 : 25. Jún 2021, 06:47:23 »
Su to fejky. Nemaju logo na studoch >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #1004 : 25. Jún 2021, 08:56:25 »
Mne sa zda, ze loga maju...