Autor Téma: Mack TITAN "Road Train"  (Prečítané 14300 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #30 : 28. August 2017, 09:42:57 »
Neda mi neozivit tuto temu s krasnym MOCom. ;) Dnes vysiel clanok o ROAD TRAINOCH. Je tam popisana historia aj sucastnost tychto cestnych vlakov, vratane obsiahlej fotogalerie. Mna ale velmi prekvapilo, ze znamy Renault Magnum sa vyrabal aj ako MACK! :o  Takze Palo - zmenit kabinu a pokracujes dalej na vystavach s "novym" MOCom pod tou istou znackou! ;D

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #31 : 28. August 2017, 13:12:28 »
v akých krajinách takéto jazdia?

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #32 : 28. August 2017, 15:17:05 »
v akých krajinách takéto jazdia?

Prevažne v Austrálii.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #33 : 29. November 2021, 08:45:43 »
Jaj, tak koment o slovenskom šoférovi Roadtrainu, čo brzdí kilometer už je fuč. Šiel som už spať včera KLF, že dneska ti na to odpíšem...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #34 : 29. November 2021, 09:25:50 »
Jj, zmazal som to potom, reku nezaujimava info a nebudem Ti to tu spamovat. Ale teda v radiu rozpraval Slovak co jazdi v Australii na Road Traine, ze si musi dobre premysliet pred kazdou odbockou ze kadial pojde, lebo potom sa uz len tak hockde neotoci. A ze zo 100kmh zabrzdi az na 1km. To vysvetluje tie ramy vpredu. ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #35 : 29. November 2021, 10:20:15 »
Dá sa to niekde online pustit ešte tá relácia, či čo to bolo?

To, že si musí premyslieť, kade pojde, ako si nadbehne aby mu to vyšlo, to je jasné.
Ale že zo 100km/h ide na plných brzdách 1km? To má potom pokazené brzdy asi. Tomu hádam neveríš? Alebo to myslel inak, a som nepochopil, napr. že si len pribrzďuje pred odbočkou 1km.

Pri plných brzdách musí po 200 metroch stáť, aj to je vela.
Tam sa buď on domotal alebo si to ty nepresne zformuloval.

Rám vpredu mávajú aj slovenský kamioňáci, to nieje nijaká výnimočná vec len pre austráliu. Zvieratá skáču na cestu aj tu, síce nie v takom počte ako v austrálií, ale skáču.




Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #36 : 29. November 2021, 10:36:15 »
Je mozne, ze som si to zle zapamatal. Vysielali to vcera na SRO1 predtym nez som to tu napisal. Tak pripadne pozri notifikacny mail, kedy som tu pisal a pozri aka relacia bola vtedy na SRO1 a v archive kukni. ;) Ale tu brzdnu drahu takuto spominal...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #37 : 29. November 2021, 11:33:38 »
Stačí pár minút hľadania  >:D https://www.parliament.vic.gov.au/images/stories/committees/rsc/vehicle_safety/Submissions/3_Main_Roads_WA.pdf

Testy vrátane vplyvu rozptylu vodičov sú na konci, obrázky sústav na začiatku. Evidentne nie všetky sústavy nechali brzdiť zo 100ky. Sú tam rozdiely nielen podla dĺžky/váhy ale aj nákladu, s dobytkom to berú opatrnejšie  >:D


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #38 : 29. November 2021, 11:54:27 »
No... tak mame po probleme. ;) Ale aj tak sila... pri 80kmh.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #39 : 29. November 2021, 18:29:15 »
No v porovnani s vlakmi to stale zastavuje ako ked kotvu vyhodis.... ale zase osobne auta su niekde uplne inde - tusim ze od roku 2022 plati limit 34 metrov pri novych autach.... teraz je to 35 metrov zo stovky...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #40 : 01. December 2021, 10:24:21 »
Jaj, tak koment o slovenskom šoférovi Roadtrainu, čo brzdí kilometer už je fuč. Šiel som už spať včera KLF, že dneska ti na to odpíšem...

Jj, zmazal som to potom, reku nezaujimava info a nebudem Ti to tu spamovat. Ale teda v radiu rozpraval Slovak co jazdi v Australii na Road Traine, ze si musi dobre premysliet pred kazdou odbockou ze kadial pojde, lebo potom sa uz len tak hockde neotoci. A ze zo 100kmh zabrzdi az na 1km. To vysvetluje tie ramy vpredu. ;)

Podarilo sa mi včera večer nájsť tu reláciu o tom.

Nakoniec to teda nehovoril slovenský šofér, ale nejaký mladý cestovateľ, čo šiel 3 roky okolo sveta stopom. To bol len asi minutový zostrih z celého rozhovoru, čo vysielali inokedy. V tej minúte spomínal najzaújimavejšie vozidlá čo stopol, okrem napr. lode a konského povozu aj ten roadtrain.
Výlet to musel mať pekný, s tým cestným vlakom tam ale moc preháňal :D

"...ktorý keď akonáhle sa rozbehne, tak sa už nedokáže zastaviť" 

alebo

"...v podstate brzdnú dráhu má 1km, kým zabrzdil zo stovky na státie"

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Mack TITAN "Road Train"
« Odpoveď #41 : 01. December 2021, 13:45:13 »
jo to sú asi tí cestovateľskí influenceri a ich stories  >:D Alebo možno aj šofér sa potreboval vytiahnuť ...

Prípadne si viem predstaviť že brzdenie na takú vzdialenosť ako v tom grafe si vyžiada úbytok materiálu. Už len to že s dobytkom pri cca rovnakej váhe sa brzdí dlhšie znamená že viac opatrnejšie brzdenie naťahuje dráhu aj dvojnásobne. Takže na také bežné šetrné spomalenie na pumpu to kľudne spomaľuje aj kilometer a viac, akurát to už neni "brzdná dráha"