Autor Téma: Technic  (Prečítané 218720 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #45 : 06. November 2013, 12:20:08 »
Veď ale čítajte tie veky na krabiciach (7-14 rokov)...., to sú asi fakt hovadiny pre deti, čo to poskladajú a zahodia do kúta....

:) no vystihol si to veru - postaviť a drb do kúta. Na ten vrtulníček by skôr pasovalo 7-9 rokov ked to vidim, i ked aj to pochybujem, či to 7ročného chalana môže zaujať...ale možno sa mýlim,a idú im tie minisety na dračku ked to vyrábajú.
Je to ich politika, mne je to fuk, ja len konštatujem  :D
« Posledná zmena: 06. November 2013, 12:33:24 od Paliason »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #46 : 06. November 2013, 13:37:19 »
no moj syn ma 6 rokov a ked pozriete moju zbierku tak mu nerobia problem ani tie najvacsie technic sety.. 90 percent z nasej zbierky postavil uplne sam... len na tych 10 percent som mu pomohol.. ak napr bol problem s nejakym prevodom a tak...navody robia tak dobre, ze kludne mozu posuvat hranicu veku ovela nizsie. A tie male sety ho uz nebavia teraz.. taky set zoberie a o pol hodiny az hodinu ho ma zlozeny a to prevaznu cast casu na skladanie stravi hladanim dielikov.
« Posledná zmena: 06. November 2013, 13:39:53 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #47 : 23. November 2013, 11:23:29 »
Oficialne obrazky setov na 1. polrok 2014. Od preliminary sa niektore modely trochu lisia, ale celkovo sa potvrdzuju Paliho slova ze Technic nie je vhodny na "minimodely". A ten vrtulnicek - to je uz uplna tragedia. (n) Ako tu uz tiez Palo pisal - to by asi nezaujalo ani 7-rocne dieta. A to Volvo si asi tiez zadovazim, kedze predosly nakladac som zmeskal. ;)
« Posledná zmena: 29. Jún 2015, 23:13:34 od Administrator »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #48 : 29. Január 2014, 13:27:06 »
no je to veeelmi podobne 8265. Len co pozeram to ovladanie na do bude standard, alebo to je dorobene? A ten cerveny sa mi tiez paci...to su modely na druhy polrok? co bolo doteraz prezentovane je len cast tohtorocnej kolekcie? Myslel som, ze uz nic dalsie tento rok nevyjde...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #49 : 30. Január 2014, 13:32:20 »
Ten červený pickup sa mi zdá taký všeliako "dofušovaný". Predná maska, svetlá, celá kabina...úplne bez dizajnu, to tam je nabúchané krížom-krážom  :-\ , v tých zadných blatníkoch prečo miesto "Beamu 2" nedali "Beam 3" ? -takto je tam zbytočná diera...proste nič moc tento model.

Nakladač je dobrý, len to zatáčanie je moc rýchle a jazda úplne trhaná súdiac podla toho videa.
A aj na diely to bude dobrý set (4 motory, 2 prijimače, dialkove) a zelený motor bude mať hmm...

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #50 : 30. Január 2014, 15:50:12 »
Mna ten pick up tiez velmi neoslovil, podla toho, co som cital, ani funkcie nie su dake svetove vzhladom na rozmery modelu... no uvidime... Volvo je fajn, ale znamena to tiez dakych 20-30 eur navyse... Model sam o sebe je skvely, ako vravi Pali - ta jazda je daka trhana, ale to sa mozno spravi dako... Kazdopadne v mojom pripade pri mojej manii to pojde do zbierky komplet... ako inak...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený kiko97

  • Príspevkov: 32
Re: Technic
« Odpoveď #51 : 30. Január 2014, 19:44:19 »
Na to že to Volvo je flagship a licencia, tak je dosť zlé. Motory viditeľné, desing mohol byť lepší, ale to servo na riadenie ma dostalo. Jediné pozitívum sníži sa cena serva.  ::)
Čo sa týka "Beamu 3" nedá sa tam dať, ale mohli to poriešiť inak.
« Posledná zmena: 30. Január 2014, 21:09:41 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #52 : 30. Január 2014, 19:58:32 »
S Paliasonom plne suhlasim. Co ma dalej dojima je, ze na rozdiel od svojej predlohy chyba rebrik do kabiny (!) a horna kapota motora je rovna, kym v reale ma sklon!

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #53 : 30. Január 2014, 21:17:38 »
No ten rebrík tiež som sa čudoval prečo chýba...aj ten nárazník blbo posobí, ked je len ako obrys a z hora je vlastne velká diera.
V podstate, ked sa pozrem na fotku reálnej predlohy a potom na lego model, tak najlepšie je zvládnutá tá nová radlica  :D ,tá je fakt jak originál, zvyšok modelu je taký...hmm...no dajme tomu z diaľky a v noci za tmy sa to podobá  ;D

Napriek týmto všetkým veciam čo sme tu spomenuli, je to z mojho pohladu aj tak najlepší technic set z toho čo vyjde tento rok.

kiko97: hej,máš recht, testol som to a je tam kolízia. Potom by som ten celý blatnik inač riešil a nenechal to takto hnusne...ale to je fuk, zvyšok karosérie je mizerný, blatník to nezachráni  :D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #54 : 31. Január 2014, 10:04:17 »
no ja som na tom uz podobne ako Dano...aj ked sa zdaleka nemozem s jeho zbierkou zrovnavat, hoci sa mi podarilo zohnat fakt dost z technicu... ale aj napriek vyhradam velke sety ako su container truck, cargo, volvo a red truck do zbierky pojdu. Ja to mam ale na rozdiel od Dana este stale vseto vystavene a zistujem, ze je to narocne na miesto.... preto uz male sety budem kupovat len vynimocne... ja viem je to nelogicke.. mam malo miesta a tak beriem len velke sety... ale je to tak. aj tie male treba niekam dat a pri vybere ci maly alebo velky set..asi viete co vyhra... :)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #55 : 31. Január 2014, 11:37:05 »
Tak ten nakladač má predsa ten rebrík do kabiny, ale len na pravej strane.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #56 : 31. Január 2014, 11:38:57 »
Prave som to siel napisat - predbehol si ma! ;D Hej, podla tejto fotky ma, ale je to divne - mozno aj v reale ma len z 1 strany... Treba zistit.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #57 : 31. Január 2014, 11:48:00 »
V reale má na obidvoch práveže, tak preto to nechápem či v legu šetria ;D alebo aký v tom bol zámer...



Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #58 : 06. Február 2014, 13:27:57 »
Podla fotiek na tomto linku pribudne v druhom polroku 2014 aj nový Bulldozer!

Majú ho evidovaný už aj na Bricksete pod katalógovým čislom 42028


Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Technic
« Odpoveď #59 : 06. Február 2014, 15:32:00 »
Podla foto je to caterpillar. Odhadom velkost 9-10.