Autor Téma: Ebay  (Prečítané 24391 krát)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Ebay
« Odpoveď #60 : 21. December 2014, 09:54:44 »
No niektore spolocnosti nepracuju cez vikend.
No vidis nakoniec to dopadlo dobre,nebolo postovne drahe lebo ideto od majitela do skladu a potom az ku tebe alebo?

Odhlásený votrelec

  • Príspevkov: 14
Re: Ebay
« Odpoveď #61 : 21. December 2014, 10:56:38 »
skor sa pochval, co si kupil ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Ebay
« Odpoveď #62 : 21. December 2014, 11:46:56 »
Matej: Troska sa to predrazi na postovnom, pretoze cvakam postovne v ramci US, postovne z US do SR plus poplatok pre SHIPITO  co je par USD. Takze sa to nazbiera. A este je pravdepodobne ze na colnici  budem platit clo...ak dobre viem tak clo na hracky je  + 4,7 %.

Votrelec: este je skoro chvalit den pred vecerom. Dockas sa a prirastok uvidis v mojej zbierke.  ;) Ide o darcek pre zamestnancov od TLG America ale z mladsej doby (2000 +). Takze na SR to bude pravdepodobne unikat. 8)

Za tento prinos ale vdacim KLFovi ktory mi poslal link na aukciu.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Ebay
« Odpoveď #63 : 22. December 2014, 00:22:54 »
No tak ja som posledne platil DPH 20% a k tomu clo 14% tak bacha - ono sa to vie slusne predrazit - z nakupu za 279 USD bolo zrazu takmer 400 eciek...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Ebay
« Odpoveď #64 : 22. December 2014, 00:49:38 »
Viem ze tam je aj DPH ale snad ma to obide, ale inac s tym ratam.
V minulosti uz mi colnici chytili NE-lego balicek a tiez DPH 20% a clo 3,7 a 4,5% na rozne predmety.

Za co si preboha platil 14% CLO???
Neviem ako je teraz zakon ale ak ma pamat neklame tak od 20 € sa plati clo a od  150 € sa plati DPH.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Ebay
« Odpoveď #65 : 22. December 2014, 01:30:28 »

Neviem ako je teraz zakon ale ak ma pamat neklame tak od 20 € sa plati clo a od  150 € sa plati DPH.

myslim ze je to naopak - dph vyrubia skoro zo vsetkeho a clo az od 150e. Ti hajzli ale vyrubia tieto poplatky este aj z hodnoty postovneho, co uz je drzost na kvadrat!!! takze sa to vie poriadne predrazit... dokonca som zazil, ako colnik hladal na ebayi ceny podobnych used setov, ked som mu deklaroval ovela nizsiu cenu  ;D Asi sa tam fakt nudia. Mne dokonca dodanili este aj nakup par kusov dielikov - vzhladom na to ze islo o predrazene rarity, tak to riadne zabolelo... este pochopim ze dodania nejaky fotak ci tablet, ked si tam niekto kupi (a casto to kupi v danom obchode bez dph), ale zdanit lego, ktore uz niekto v amerike raz zdanil, navyse ked ide napr o 10x predrazeny dielik, to je uz fakt mimo realitu...  Hlavne ze im unikaju miliony na roznych odrboch, co robia cinania s kontajnermi z Ciny, ktore vylozia niekde v Hamburgu a dovezu sem akoze je to z EU...
Ono je to vzdy loteria, ci to stopnu na colnici alebo nie - mne stopli cca 2 z troch zasielok. Takze toto riziko treba zohladnit pri kupe. Da sa "pohrat" s dvojitou platbou predavajucemu a potom deklarovat len jednu platbu, akurat amici poctivo pisu realnu cenu na balik, co moze vec skomplikovat... hlavne po americkych zasielkach idu colnici jak štuky, to vedia ze tam je vsetko lacnejsie a ludia si tam objednavaju veci, ale take Norsko im uniklo (europsky stat, ale neclen EU je pre nich asi prilis komplikovane).
« Posledná zmena: 22. December 2014, 01:36:04 od mesje »

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Ebay
« Odpoveď #66 : 22. December 2014, 07:02:17 »
Neuniklo, este mi z Norska neprisla zasielka ktora nebola prelepena colnikmi. Boli to ale mnozstva drobnosti za par eur. Ono zalezi mozno aj co je napisane v papieroch. Take lego je urcite lakavejsie na preverenie ako plastic toy parts
bye

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Ebay
« Odpoveď #67 : 22. December 2014, 10:57:36 »
Objednavam z USA uz skoro 20 rokov LEGO (ebay/BL). Z mojich skusenosti plati:

- DPH som platil LEN pri vacsich MISBoch
- clo som neplatil nikdy
- pouzite LEGO a diely mi colnica nezadrzala nikdy
- ceny z USA za postovne nie su nijak markantne odlisne od cien z Europy


Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Ebay
« Odpoveď #69 : 26. December 2014, 16:34:14 »


Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Ebay
« Odpoveď #71 : 25. Január 2015, 18:58:50 »
http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=34922843 Zberatel likviduje osobnu zbierku, ak mate o nieco zaujem hrajte, ja uz som vyhral s edice Classic town zopar setoch :P ak by ste vyhrali mozme to spolu objednat ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Ebay
« Odpoveď #72 : 25. Január 2015, 19:33:11 »
sety nemaju krabice!

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Ebay
« Odpoveď #74 : 13. Február 2015, 07:47:23 »
Nasiel som taketo ponuky, velmi skvele ponuky http://www.ebay.com/sch/trommlergott/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from= .