Autor Téma: CITY  (Prečítané 143256 krát)

Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: CITY
« Odpoveď #165 : 11. Október 2015, 14:04:03 »
Asi zase pošlu pár mejlů tomu kravaťákovi z kladna, protože některé moje výtvory by se stoprocentně prodávali lépe než tohle.  ;D ;D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #166 : 11. Október 2015, 14:41:35 »
To viem René. Ale čo tak spraviť do City poštu, banku, bufet, dake domčeky, nemocnica už dlho nebola a pod. Nie furt Fire a Police. To už pre deti je nuda  >:D >:D >:D

presne tak, clovek ma pocit, ze lego mesto je tvorene len fizlami a hasicmi... stale tie iste variacie... vsak nevadi ked vydaju viac policajtov, ale hasici tak strasne ficia? A ked tak mohli spravit jednu stanicu a nerobit k tomu dalsich 5-6 setov...

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: CITY
« Odpoveď #167 : 11. Október 2015, 15:09:14 »
Pozrel som, videl som, nezapamätal som.

Neplačte nad súčasným stavom, staré skvelé časy sa nikdy nevrátia. Definitívne! Chceš aj naďalej zbierať LEGO?.. Tak zbieraj a vyberaj to pre seba najvhodnejšie. Myslíš, že sa to stalo kokotinou.., tak sa na to vykašli a začni chlastať alebo niečo iné. Nech robia všetci, to čo chcú, napriek tomu, že väčšina bude robiť iba samé somariny. Čo s LEGOm? Dal som, dávam a myslím, že aj budem dávať hromadu prachov a času do tohto plastu. Dostávam zato, hodiny kvalitnej "odreogovacej" práce, plus kvalitný produkt na vystavovanie + možný artikel na výstavu, prípadne to brať ako dlhodobú investíciu (za predpokladu, že nenakupujem debility). A vlastne k podstate, čo nové CITY???? To isté ako predošlé,... Nič. Kto chce kúpi si, kto nie, kašle nato a dostavia si... CITY = NUDA! Ale toto asi vysvetľovať nemusím.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: CITY
« Odpoveď #168 : 11. Október 2015, 20:57:35 »
To viem René. Ale čo tak spraviť do City poštu, banku, bufet, dake domčeky, nemocnica už dlho nebola a pod. Nie furt Fire a Police. To už pre deti je nuda  >:D >:D >:D

Presne tak!!! Súhlasím Dominik! Možností je veľa a aj dnešné deti by si mohli vyskladať pekné city a nie len armádu hasičov a policajtov

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: CITY
« Odpoveď #169 : 12. Október 2015, 07:31:02 »
Ale vsak vsetko vyrabaju len je to trosku uz väcsie misslim modular a urcite deti dostavaju aj toto ;) a nas City nemusi zaujimat nech racej robia modular vsak je to omnoho lepaie nez City ;) ;)

Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: CITY
« Odpoveď #170 : 15. Október 2015, 13:35:42 »
Fotky z Eurobricks byli něčím zásahem asi z vyšších míst stažené, ale plno webů je stihlo zkopírovat.
zde jeden francouzský článek, kdo si je ještě nestihnul prohlédnout http://www.hellobricks.com/2015/10/nouveautes-lego-2016-premiers-visuels/

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: CITY
« Odpoveď #171 : 15. Október 2015, 14:28:53 »
všetko sú to také recykláty z minula no. Jediné čo sa mi páči je ten hasičský tahač s rebríkovým návesom.

A všetky tie budovy alebo objekty robia čím dalej viac a viac orezané...proste stena baráku a konec, žiadna podložka okolo, žiadny náznak cesty, trávy alebo vodnej plochy okolo...šetria pekne, nedoprajú nám nič naviac  ;D

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: CITY
« Odpoveď #172 : 15. Október 2015, 15:18:49 »
všetko sú to také recykláty z minula no. Jediné čo sa mi páči je ten hasičský tahač s rebríkovým návesom.

A všetky tie budovy alebo objekty robia čím dalej viac a viac orezané...proste stena baráku a konec, žiadna podložka okolo, žiadny náznak cesty, trávy alebo vodnej plochy okolo...šetria pekne, nedoprajú nám nič naviac  ;D

Aká stena baráku ???>:D ja vidím len jeden stlp ktorý má akože znazornovať bocne steny a aj ten je tam len preto aby bolo kam napojit strechu  :D -
« Posledná zmena: 15. Október 2015, 15:20:47 od Administrator »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: CITY
« Odpoveď #173 : 15. Október 2015, 16:51:46 »
ááno, tú imaginárnu stenu medzi stĺpmi baráku som myslel.  ;D

Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: CITY
« Odpoveď #174 : 15. Október 2015, 17:16:12 »
všetko sú to také recykláty z minula no. Jediné čo sa mi páči je ten hasičský tahač s rebríkovým návesom.

A všetky tie budovy alebo objekty robia čím dalej viac a viac orezané...proste stena baráku a konec, žiadna podložka okolo, žiadny náznak cesty, trávy alebo vodnej plochy okolo...šetria pekne, nedoprajú nám nič naviac  ;D

Už dva dny sepisuju recenzi pro českého zástupce LEGO, takže mu všechno dám pěkně sežrat.  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #175 : 15. Október 2015, 17:25:34 »
Už dva dny sepisuju recenzi pro českého zástupce LEGO, takže mu všechno dám pěkně sežrat.  ;D

A das nam to potom aj precitat? Zeby sme videli ako si im nalozil?

Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: CITY
« Odpoveď #176 : 15. Október 2015, 18:00:51 »
všetko sú to také recykláty z minula no. Jediné čo sa mi páči je ten hasičský tahač s rebríkovým návesom.

Páčí ? vypadá to jak kdyby ti inženýři nikdy neviděli skutečný Tiller Truck. Žebříková sada z poslední stanice vysoká jak vopice a navíc posazená na zadní jednoduchou nápravu, takhle se nikde žebříky nestaví, navíc ta sada je ze dvou těch novejch kusů a spojená jedním starým aby to došáhlo nad kabinu tahače ale spíš je to pro parádu než praktické protože to můžeš akorát zvednout nahoru, nic k vysunutí tam není a to je celá sranda, která se ti ještě v půlce zlomí při zatížení.

tady máš menší ukázku toho co chci poslat tomu manažerovi, základ je podle té jedné fotky a dokončil jsem to podle reálných předloh a vlastní fantazie.

 

A das nam to potom aj precitat? Zeby sme videli ako si im nalozil?

Ale jo, zatím popisuji hasičské sety, plus pár návodných obrázků jak by se to líbilo mně, asi si tady na to udělám samostatné téma.
« Posledná zmena: 15. Október 2015, 18:12:07 od Míla »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: CITY
« Odpoveď #177 : 15. Október 2015, 20:03:22 »
Míla: tak "páči"...hmm... neni moc podľa reality, ten rebrík je idiotsky vysoko jak spomínaš a ešte k tomu má na opačnom konci základňu  ;D, ale vzhľadom k tomu, že takáto súprava ešte tuším nebola + zvyšné sety sú mizéria, sa mi to zdá ok.  (jak ten dizajnér rozmýšlal pri navrhovaní...že jak sa tam ti požiarnici dostanú na ten rebrík...by ma zaujímalo)

Ten tvoj je super, presne hentak to mávajú. Ked to teraz takto možem porovnať, tak ten od lega sa mi už nepáči. A ešte aj ten samotný rebrík keď sa nedá vysúvať, o ničom no. Ja chcem tiež taký postaviť, v tej mojej velkej mierke.

Tak pre manažera chystáš "počteníčko" na zimné večery? Tak super, len či ťa s tým nepošle do riti klepnutím na "delete" ... ;D je možné, že tiež taký rebrík v živote nevidel.


Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: CITY
« Odpoveď #178 : 15. Október 2015, 20:17:01 »
Chceli vimisliet nieco nove ale nezadarilo. Mali zopakovat v modernom style set 6340
Obrazok: http://www.brickshelf.com/gallery/ericqqaazz/6340/neo_img_img_1873.jpg

Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: CITY
« Odpoveď #179 : 16. Október 2015, 10:49:25 »
Ten tvoj je super, presne hentak to mávajú. Ked to teraz takto možem porovnať, tak ten od lega sa mi už nepáči. A ešte aj ten samotný rebrík keď sa nedá vysúvať, o ničom no. Ja chcem tiež taký postaviť, v tej mojej velkej mierke.

Tak pre manažera chystáš "počteníčko" na zimné večery? Tak super, len či ťa s tým nepošle do riti klepnutím na "delete" ... ;D je možné, že tiež taký rebrík v živote nevidel.

Když jsem mu poslal "počteníčko" na tehdy ještě nepředstavené sety pro rok 2014 tak i ocenil moje návrhy a prozradil jak daleko jsou od pravdy, takže uvidíme co odepíše letos.


Míla: tak "páči"...hmm... neni moc podľa reality, ten rebrík je idiotsky vysoko jak spomínaš a ešte k tomu má na opačnom konci základňu  ;D, ale vzhľadom k tomu, že takáto súprava ešte tuším nebola + zvyšné sety sú mizéria, sa mi to zdá ok.  (jak ten dizajnér rozmýšlal pri navrhovaní...že jak sa tam ti požiarnici dostanú na ten rebrík...by ma zaujímalo)
Teď jsem kouknul na brickset do katalogu a myslím že jsem našel důvod vzniku tohoto vozidla, mám k tomu i názornou ukázku.
Nejdříve klasická vozidla.

1980 Snorkel Pumper


1987 Snorkel Squad


1994 Hook & Ladder


Pak juniorizace
2000 Fire Fighters' Lift Truck


A v roce 2001 začali vznikat vozidla která se mohli stát předlohou pro nadcházející model návěsového žebříku.

2001 Jack Stone Fire Attack Team


2004 DUPLO Fire truck


2007 DUPLO Fire truck


2011 DUPLO Fire truck


2015 DUPLO Fire truck


A v letošním roce po několika letém úspěšném prodávání nereálného návěsového žebříku dětem ve školce přišel šéf DUPLO vývoje do kanceláře v City a povídal: "Hele u nás se tohle prodává velmi dobře nechcete to taky skusit ?" City inženíři se na sebe podívali a postavili tohle:



Takže závěr je jasný.  ;D ;D ;D ;D
« Posledná zmena: 16. Október 2015, 10:53:07 od Míla »