Autor Téma: LEGO Android aplikácie - Lego Scans  (Prečítané 12315 krát)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« : 17. Január 2012, 22:06:14 »
Ďalšou aplikáciou, ktorú som si nainštaloval a ktorú spomínal už i kolega MiKeL je aplikácia Lego Scans.

OBSAH:
Znovu ide o neoficiálnu LEGO aplikáciu, ktorá vznikla v spolupráci s www.brickfactory.info. Táto aplikácia Vám pomôže vyhľadať scan drvivej väčšiny (zatiaľ som nenašiel set, ktorý by tam nebol, ale môže sa stať...) návodov, ktoré vyprodukovala TLC, avšak ONLINE na internete. Samotná aplikácia OFFLINE obsahuje len zoznam setov a tém, podľa ktorých sa sety členia. Zobrazenie setu obsahuje i náhľad setu (náhľad len ONLINE; OFFLINE len ak bol zobrazený už predtým ONLINE - náhľad sa ukladá do pamäte aplikácie), alebo ikonku aplikácie (ak set ešte ONLINE zobrazený nebol).


OVLÁDANIE a PROSTREDIE:
Základná obrazovka aplikácie obsahuje odkazy na 3 základné funkcie:
  • Search scan
  • Browse themes
  • Favorites

SEARCH SCAN
Po kliknutí na "Search scan" sa dostanete na obrazovku s políčkom pre vpísanie kódu setu "Enter Lego box number" a tlačítko "Search".
Reakcia na hľadanie kódu je nájdenie setu (ikonka náhľadu/aplikácie + kód + názov). Po kliknutí na set sa otvorí karta setu s názvom, základným infom ("Box number:", "Year:", "Pages:" - počet strán návodu), náhľadom (len ONLINE) a tlačidlom "Show scan!". Tu už máme s tlačidlom "Menu" (na telefóne) možnosti "Save to SD card" a "Add as favorite".
Po kliknutí na "Save to SD card" sa zobrazí hláška, zobrazená na poslednom obrázku (je teda dobré rozhodnúť sa pri dátovo obmedzenom internetovom pripojení, či si set definitívne stiahnem do mobilu s tým, že je to niekoľko MB súbor) s možnosťami (ako ináč) "Yes" / "No". Ak sa predsa rozhodneme pre "Yes", návod (vo forme naskenovaných strán) sa uloží na pamäťovú kartu / pamäť telefónu, a to do priečinka "LegoScans\'KódSetu'_'NázovSetu' " (napr. LegoScans\4475_JabbasMessage).
Pri kliknutí na "Add as favorite" sa set automaticky pridá do zoznamu "FAVORITES" (viac v stati "FAVORITES" nižšie).
Po kliknutí na tlačidlo "Show scan!" v stave OFFLINE sa zobrazí hláška "Could not decode the image from the server.. Please go to http://www.brickfactory.info and find the scan there!", pričom nezáleží na tom, či návod už predtým bol zobrazovaný ONLINE (aplikácia neukladá návody pre zobrazenie v aplikácii OFFLINE - uloženie je možné len externe).
Po kliknutí na tlačidlo "Show scan!" v stave ONLINE sa nám zobrazí prvá (titulná) strana návodu spolu s tlačidlami posunu ("<< ČísloStránky/CelkovýPočetStránok", "ČísloStránky/CelkovýPočetStránok >>") a ZOOMu ("+", "-"). K možnostiam "Menu" (hardvérového tlačidla telefónu) pribudla (okrem "Save to SD card" a "Add as favorite") aj možnosť "Go to page.." pre presun na konkrétnu stránku v návode. Po kliknutí na možnosť "Go to page.." sa rozbalí tabuľka s možnosťou ručného zadania čísla stránky návodu, ktorú chceme zobraziť, alebo tlačidlá "+" a "-", ktorými nastavíme číslo požadovanej stránky vždy o jedno väčšie alebo menšie. Stlačením tlačidla "OK" na spodku tabuľky sa zobrazíme požadovanú stránku.
Prehliadaniu návodu chýba k dokonalosti už len mriežka náhľadov jednotlivých stránok návodu pre výber stránky podľa náhľadu.

BROWSE THEMES
Po kliknutí na tento odkaz sa zobrazí zoznam niekoľkých desiatok LEGO tém. Po kliknutí na ktorúkoľvek z tém, sa zobrazí zoznam setov danej témy s náhľadmi setov/ikonkou aplikácie (porov. "OBSAH:" vyššie). Po kliknutí na konkrétny set v zozname sa zobrazí karta setu (ďalej podobne ako v stati "SEARCH SCAN" vyššie).

FAVORITES
Po kliknutí na odkaz "Favorites" sa zobrazí zoznam obľúbených setov, uložených podľa krokov, popísaných v stati "SEARCH SCAN". Po kliknutí na set v zozname sa otvorí -na počudovanie- znovu jeho karta.

NÁHĽADY VÝROBCU:


VŠEOBECNÉ a SYSTÉMOVÉ INFO:
  • Výrobca: disco
  • Aktuálna verzia: 2.0.1
  • Veľkosť: 1,11 MB (+údaje = náhľady setov)

Moje postrehy:
+ jednoduchá aplikácia s rýchlou orientáciou
+ prehľadné návody s možnosťou ZOOM
+ rýchly prístup k všetkým návodom ONLINE
+ možnosť uložiť si návod na kartu
- zobrazenie návodu priamo z aplikácie len ONLINE
- veľký súbor (scan) na stiahnutie zaváži pri rozhodovaní pri dátovo obmedzenom internete
- nutnosť poznať kód setu / vedieť ho nájsť podľa témy => ináč hľadanie "natvrdo"

VlastnosťLEGO® InstructionsLego Scans
Obsah-+
Prehľadnosť++
Zoom návodov- (zatiaľ nie nevyhnutné)+ (nevyhnutné)
Download návodov-+
Zobrazenie offline+-
Zobrazenie online?+
Miesto pre aplikáciu (do 10MB)++
Pamäť pre uloženie návodov+-

Celkové hodnotenie:
Výborne, jednoducho a prehľadne spracovaná aplikácia s prístupom k takmer akémukoľvek návodu online.
*Pozn.: Pozor na veľkosť návodov pri dátovo obmedzenom prístupe na internet!
« Posledná zmena: 18. Január 2012, 12:00:50 od phoenicis »

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #1 : 18. Január 2012, 13:34:43 »
Zdravím Ťa kamarát,  ;)
parádne si to tu vycapil. Myslím, že táto téma "IT LEGO"  ;D je veľmi prospešná a zaujímavá. Ja osobné by som sa veľmi rád o tom dozvedel viac, hlavne keď som IT začiatočník. Mám na teba otázku, mám iPhone4, kde nájdem aplikácie a hlavne čo môžem dať do mobilu? Sorry za primitívnu otázku, ale holt moja doména je úplne iná oblasť.

Dík za odpoveď.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #2 : 18. Január 2012, 13:48:19 »
Zdravím Ťa kamarát,  ;)
parádne si to tu vycapil. Myslím, že táto téma "IT LEGO"  ;D je veľmi prospešná a zaujímavá. Ja osobné by som sa veľmi rád o tom dozvedel viac, hlavne keď som IT začiatočník. Mám na teba otázku, mám iPhone4, kde nájdem aplikácie a hlavne čo môžem dať do mobilu? Sorry za primitívnu otázku, ale holt moja doména je úplne iná oblasť.

Dík za odpoveď.

Aplikacie pre iphone bohuzial najdes len na oficialnom AppStore (pristupny priamo z telefonu, alebo cez iTines na PC/Macu).

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #3 : 18. Január 2012, 13:49:40 »
Skvele phoenicis. Rozmyslam, ze kazda app by mozno mala mat vlastnu temu aby to bolo prehladnejsie. Co myslis? porozdelujem to?

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #4 : 18. Január 2012, 14:17:09 »
Vďaka. Sám som to chcel navrhnúť, keď som si pozrel pod sebou už 2 recenzie a úroveň prehľadnosti trošku pokuľhávala  :-\

Môžeš teda vytvoriť samostatné témy pre recenzie apps. Vďaka ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #5 : 18. Január 2012, 14:25:07 »
To P4tr1cius:

MiKeL má pravdu. Aplikácie pre iPhone nájdeš na stránke App Store spoločnosti Apple alebo priamo pripojením v mobile na App Store.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #6 : 18. Január 2012, 15:17:48 »
 Toto som už riešil dávnejšie. Myslel som nejaké iné možnosti. V každom prípade vďaka za odpovede.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #7 : 18. Január 2012, 15:52:52 »
Toto som už riešil dávnejšie. Myslel som nejaké iné možnosti. V každom prípade vďaka za odpovede.

Ine moznosti su nelegalneho charakteru ;) Alebo zmenit telefon.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #8 : 18. Január 2012, 16:05:45 »
Asi zoberiem tú druhú možnosť, iPhone hodím do koša a pôjdem do O2 po paušál a telefon za 1,-EUR. A tam toho potom môžem nasekať koľko len budem chcieť.  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Android aplikácie - Lego Scans
« Odpoveď #9 : 18. Január 2012, 16:23:41 »
Asi zoberiem tú druhú možnosť, iPhone hodím do koša a pôjdem do O2 po paušál a telefon za 1,-EUR. A tam toho potom môžem nasekať koľko len budem chcieť.  ;D

 ;D to by si asi tiez velmi nepochodil

Bohuzial taka je politika Apple, vyzera to pekne, na jednoduche ulohy postacuje, ale ked chce clovek viac, ma proste smolu.