Autor Téma: Vystava Svaty Jur (7-10.9.2023)  (Prečítané 2055 krát)

Odhlásený MatoZJura

  • Príspevkov: 21
Vystava Svaty Jur (7-10.9.2023) Nové
« : 24. Máj 2023, 12:23:31 »
Ahojte TatraLUGaci.
Rad by som Vam so suhlasom Mateja (papluh) dal do pozornosti zamer zorganizovat vystavu Lega vo Svatom Jure.
Okrem seba zastupujem aj Centrum colneho casu vo Svatom Jure v ktorom vediem ako dobrovolnik LEGO kruzok.
Mam tam velmi sikovne decka, ktore mali napad, ze radi by sa odprezentovali formou vystavy u nas a postavili LEGO mesto.
Taky nastrel coho sme schopny sme si uz vyskusali vo februari na LEGO tabore (pripajam foto)

Ale k podstate veci.
Niekde v termine medzi 2 - 10.9. planujeme DOD v nasom CVC, pocas ktoreho by sme zamyslali aj takuto LEGO vystavu.
Nakolko ale nie sme schopny postavit zaujimave instalacie hladame pomoc aj medzi Vami clenmi TatraLUGu.
k dispozicii budu 2 miestnosti o 90m2 z coho jedna by mala byt cisto vystavna a v druhej by mala byt aj herna zona pre deti.
Na prizemi by mala prebiehat vystava modelarov.

Aktualne je cely tento zamer v rovine hladania comitmentu na termin. od 11.9. uz zacinaju v CVC kruzky takze po tomto termine uz nic podobne mozne nebude.
Predstava vystavy aj celeho DOD je ideal streda az sobota/nedela.
Priestory su uzamikane pocas vystavy budu pod zabezpecovackou a kamerami.
Pocas celeho casu bude zabezpecena nepretrzita pritomnost ludi z CVC pripadne nepohrdneme pomocou.

Ak Vas niekoho tato myslienka oslovila a mal by chut pomoct vystavenim exponatov pripadne podielat sa na stavbe nejakych dioram velmi nas to potesi.
« Posledná zmena: 24. Február 2024, 22:20:27 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #1 : 24. Máj 2023, 12:59:43 »
áno, možem potvrdiť  8)

bavili sme sa o tom, že by sme vedeli doniesť ukázať niečo z AFOL zbierok tak ako zostane po inštalácii Prievidze, na spôsob Trnavy. Minimálne mne zostane kopec sériových setov.
Požičať hracie stoly.
A prípadne nejaké interaktívne veci (modely,aktivity) pripraviť cez prázdniny, CVC a krúžky by môhli byť vďačné na nejaké premiéry.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #2 : 24. Máj 2023, 14:47:01 »
Čau rad podporím výstavu mojou tvorbou. Najlepšie by bolo z môjho pohľadu štvrtok inštalovať od rana do poobedia, od piatku do nedele výstava. 

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #3 : 24. Máj 2023, 21:21:24 »
ak to bude v mojich silach tak by som dorazil z dalekho vychodu :D

Odhlásený MatoZJura

  • Príspevkov: 21
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #4 : 24. Máj 2023, 22:49:24 »
Wau dakujeme za podporu cenim si to.
Postupne doladime detaily.
Pridam podorysy a fotografie miestnosti.

Este raz vdaka.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #5 : 29. Máj 2023, 22:14:44 »
Môžem poskytnúť , len diela ktoré nie sú viazané na výstavu v Prievidzi .
Hlavné podmienky sú : Prevoz z Pezninka do Svätého Júra a naspäť
                                  Pomoc s manipuláciou/nosením ,niektoré debny sú "dvojchlapové"
                                  Na inštaláciu oboch diel potrebujem približne 3-4 hodiny

V odkazoch v prvom príspevku je i rozmer diel.
Pre obe diela mám i vlastné stoly ktorých výška je 72 cm

Hrad Modrý kameň

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=2065.0

Kláštor Hronský Beňadik

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=2585.0

« Posledná zmena: 29. Máj 2023, 22:17:49 od Buďo »

Odhlásený walrus

  • Príspevkov: 38
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #6 : 14. August 2023, 20:56:39 »
Tiez sa snazim nieco vytvorit, dufam, ze to na vystavu stihnem. Kazdopadne pomozem s instalaciami kto bude potrebovat.

Odhlásený MatoZJura

  • Príspevkov: 21
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #7 : 15. August 2023, 00:49:37 »
Ahojte vsetci,
dakujeme za zaujem a podporu vypada ze sa to nazbiera na peknu vystavu.

Ospravedlnujem sa ze az teraz pisem ale cele leto sa nam vdaka manzelkynej zlomenej nohe tak skomplikovalo ze som raz ze mam cas spat.

Co sa tyka info k vystave.
7,8,9,10.9. bude samotna vystava
Miestnosti k dispozicii od 3.9 do 10.9.2023
Samotne vystavy:
stvrtok 7.9. od 16:00 -19:00
piatok 8.9. od 16:00 - 19:00 od 17:00 s animacnym programom v lego casti
sobota od 9:00 - 19:00 od 16:00 s animacnym programom a vystupeniami.
nedela od 14:00 - 17:00 od 15:00 s animacnym programom a vystupeniami.

V nedelu po 17tej sa bali.
priestory su k dispozicii na instalciu od pondelka rana a prakticky nonstop.
My planujeme zacat stavat Lego City mesto od pondelka po praci.
Kontaktna osoba som ja 0903 059 728.

Co sa tyka prevozov exponatom dalsich veci prosim dajte vediet co kde je a kedy by sa to dalo previezt aby som dohodll auto.

Pripadne otazky sem namna.

Dakujem zatial.

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #8 : 16. August 2023, 18:01:22 »
ospravedlnujem sa ale casovo mi to nijak nevychadza takze nemozem dojst

Odhlásený MatoZJura

  • Príspevkov: 21
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #9 : 16. August 2023, 23:07:20 »
Ahojte,
rad by som zosumarizoval co bude mozne vystavit a kto by vystavoval aby sme to doladili priestorovo.
Za CVC je to Lego City mesto aktualne sme niekde 5x3 m. system statych ciest bez modularu, cisto s vyuzitim beznych Lego City setov.
Prosim odpovedou na tento koment mi poslite co dalej moze byt vystavene a priestorove poziadavky.

Dakujem.
Martin (z Jura)

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #10 : 17. August 2023, 19:11:42 »
Ahojte, na vystavenie môžem poskytnúť moje Technic modely - Crawler, Volvo nakladač, Mercedes Arocs, Mindstorms robot, Model Team helikoptéra, a tiež City sériové vlaky. Môžem priniesť tiež armádu Castle vojakov (cca 800ks) a hrady 7946 a 31120.
Nakoľko sa vraciam večer 5.9. z liečenia, tak môžem prísť s vecami najskôr 6.9. poobede.

Môžem taktiež priviesť veľké Lego hracie stoly, ktoré sú teraz uskladnené u mňa v Trnave (tie by išli následne Buďovi do Pezinka)

Odhlásený MatoZJura

  • Príspevkov: 21
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #11 : 18. August 2023, 01:06:51 »
Ahoj Jago,
tie stoly mi matej spominal, tie by boli velmi super a pomohli by moj stolar zial zlyhal a nestiha mi nic take spravit do vystavy.
Tie ponukane hrady s armadou su priestorovo ako narocne??

Vdaka za odpoved.
Martin

Odhlásený MatoZJura

  • Príspevkov: 21
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #12 : 18. August 2023, 01:07:46 »
ospravedlnujem sa ale casovo mi to nijak nevychadza takze nemozem dojst

Nic sa nedeje verim ze to nebude posledna vystava na ktorej sa budeme moct stretnut.

Martin

Odhlásený MatoZJura

  • Príspevkov: 21
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #13 : 18. August 2023, 01:44:51 »
Trosku offtopic ale pridam fotky z nasho Lego tabora, ktory bezi tento tyzden ... objavil som medzi deckami 2 sakra sikovnych chalanov, ktory si robia uz aj MOC.
Ale zaroven som zistil hrozne veci, ze dnesne deti 8,9,10 r nevedia stavat Lego a to ich rodicia prihlasili ako velkych lego fanusikov ...
Decka ma priklincovali poziadavkou ked dostali prideleny set aby ho postavili, ze ci im ho spravim ja.
Tak sm cumel ako vyorana mys .. ze ved ty mas vedet stavat? ze doma stavas ... a decko na to ze ja poviem ocinovi a on mi to postavi a ja sa pozeram ...
Akoze aj ja mam tiky stavat ale v zivote by som za decko nic nepostavil ... to len taky poznatok, ktory ma odrovnal ... ila_renderedila_renderedila_rendered

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Vystava Svaty Jur
« Odpoveď #14 : 18. August 2023, 11:23:53 »
Ja môžem doniesť
- Creator autá - Mustang, 2x Fiat 500 (snád to nebude predvolebná agitácia  >:D >:D) , 911 Targa verziu, London Bus, VW Beetle, VW T1 Camper ... ešte mám v krabici ECTO-1, Camaro, Vespa
- Technic bager (PF), buldozér (PF), Volvo nakladač (PF), žltý autožeriav (na Sbrick tj treba app do mobilu), Unimog (manuálne), bielo modré lietadlo (manuálne)- tj buď staticky alebo s obsluhou aj na dialkové pri aktivitách
- Ideas knihu (verzia karkulka )
- Ideas bludisko - to by tiež mohlo byť zaujímavé na aktivity
- pár setov z čínskeho nového roku
- ... ani neviem čo ešte