Autor Téma: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)  (Prečítané 5258 krát)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #30 : 22. Apríl 2023, 08:14:31 »
Tie prerusovane modre ciary znamenaju prechody pre ludi?

Co vsetko budeme vystavovat, na ake temy? Bude aj Space, prip. SW?
Aky tvar a velkost bude mat CITY mesto, kde bude umiestnene?
Kde predpokladate umiestnenie hracich boxov a velkych MOCov?
Budu na tejto vystave aj tie interaktivne male boxy z All toys?

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #31 : 25. Apríl 2023, 11:01:51 »
Tie prerusovane modre ciary znamenaju prechody pre ludi?
Ano, tie casti musia ostat volne.

Co vsetko budeme vystavovat, na ake temy? Bude aj Space, prip. SW?
Aky tvar a velkost bude mat CITY mesto, kde bude umiestnene?
Kde predpokladate umiestnenie hracich boxov a velkych MOCov?
Poslal som im moj navrh rozmiestnenia stolov (osb dosiek) aby sa vyjadrili, kedze ten priestor poznaju lepsie ako my. Buduci tyzden by to mali posudit a poslat mi ich upraveny navrh s ohladom na rozne hladiska (bezpecnost, zasklenie, priestor na hracie boxy a pod), takze potom budeme vediet kolko je miesta a mozme zacat rozdelovat co by kde mohlo byt. Poprosil som ich aj, ze potom by nam podla toho navrhu aj dopredu pripravili podklad pod tie dosky, aby sme sa nezdrzovali, ale pravdepodobne to este potom bude treba doladit podla potreby. Ale kazdy usetreny cas je dobry.

Budu na tejto vystave aj tie interaktivne male boxy z All toys?

Maju o ne zaujem.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #32 : 25. Apríl 2023, 12:52:41 »
Na výstavu ponúkam pevnosť dioramu na šírku 25cm dĺžka 80cm výška 25cm ak bude miesto poprosím dať vopred vedieť. Do Mesta neponukam tento x nič (chcem si doma pripraviť mesto na väčšie víkendové výstavy). Samozrejme ak bude ubytko budem pomáhať s inštaláciou mesta a výstavy. 🙂

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #33 : 27. Apríl 2023, 21:44:07 »
Vdaka Mikel za robotku.
A super ze si aj im dal ulohy. A ako pises, kazdy usetreny cas je dobry  (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #34 : 28. Apríl 2023, 13:26:16 »
Celkom prompte to poslali, mozme zacat planovat ;) Cervene bodky oznacuju miesta, kde sa nachadzaju elektricke zasuvky z coho mi vyplyva, ze mesto by malo byt uplne vlavo. Trochu som pozabudol, ze niektore Budove exponaty maju vlastne podstavce, ale je mensi problem nieco odstranit ako doplnit ;) Nie som si ale isty, ci sa sem zmesti Modry Kamen, skor by som asi odstranil tu osamelu dosku v miestnosti v mestom a tam dal vlaciky a zvysok miesta nehal na hracie stoly. Co sa hracish stolov tyka, tak vzhladom na dostupne miesto je asi na zvazenie, ci brat tie klasicke velke, alebo radsej 2-3 tie mensie (neviem kolko ich je presne). Zaberu menej miesta a asi je s nim aj lahsie manipulacia.

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #35 : 28. Apríl 2023, 21:29:47 »
Podla tohoto nakresu mame v podstate k dispozicii dve miestnosti o rozmeroch 7,7m x 6m a 7,5m x 6m. Lebo tu vacsiu riadne skresali, este pred dverami je nejaka zabrana (vitrina, zastena) po oboch stranach.

Mesto a hracie boxy mi vychadzaju na miestnost v lavo.

OSB doska ma rozmery 2,50m x 1,25m, tak Modry kamen by sa mal zmestit, je o nieco mensi.
Budove vlaky su na dlzku 3m - ale tusim sa zmestia od steny po dvere namiesto tej osamotenej OSB dosky v lavej miestnosti.

Tak teraz spiste ake stavby kolko miesta zaberu, podla toho sa urci kde budu umiestnene.
A zvysne miesto sa podeli medzi jednotlive temy.
A zvazte ake velke bude mesto, ci na vsetky 4 OSB dosky, alebo menej.

Sup sem s navrhmi aby sme isli do Prievidze s jednoznacnym planom rozmiestnenia exponatov - bude aspon menej chaosu pri rozkladani.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #36 : 28. Apríl 2023, 22:17:38 »
Podla tohoto nakresu mame v podstate k dispozicii dve miestnosti o rozmeroch 7,7m x 6m a 7,5m x 6m. Lebo tu vacsiu riadne skresali, este pred dverami je nejaka zabrana (vitrina, zastena) po oboch stranach.

Pred akymi dverami aka zabrana? Je to to iste ako na predoslom nakrese - modre ohranicenie. Pocitove skresanie je sposobene stalou expoziciou, ktoru sa rozhodli ponehat aj pocas tejto vystavy.

Ides sa chopit organizacie? Ja budem len rad, aktualne viem ten cas vyuzit aj inac ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #37 : 02. Máj 2023, 13:16:32 »
Tak snáď návnada na novinky zafungovala  >:D

Skúsil som to nejak dať do Sketchup-u, zdroj je tu ak by sa stým niekto chcel hrať.
Sú tam OSB tak ako to oni navrhli. A skúsil som dať stoly, obe varianty, do miest kde by si to predstavovali, aj so zaznačením pol metrového miesta na hranie kde sú plochy. Úprimne som si neni istý či je to dobre dávať deti "pod nohy očumovačov", ale možno sa to bude musiet riešiť až na mieste podĺa pocitu a nie papiera.

OSB2-4 + 1/2 z OSB1 - mesto, s miestom na lokalne pamiatky od Buda, (aj niekto iný robí v tej mierke?), rozloženie viď druhý priložený obrázok, kolotoče na kraji OSB4 majú význam kvôli prístupu k mechanike (a postrkávaniu Roller Coaster-u) ... skúsenosť z Brezna.
1/2 z OSB1 - polovica je vyhradená na zimnú hradnú krajinu z kopcom od Buďa, dôvodom je že má pohľadové podzemie a iná doska (okrem OSB5) toto neponúka
OSB5 - asi Modrý kameň ak pôjde ? kvôli pohladovosti z 2 strán ho dať sem ak má vlastný podstavec o to lepšie
OSB6-8 - zatiaľ neznáme
OSB9+časť OSB10 - miesto pre Buďove vlaky (konštrukciu je lepšie dať ku stene a nie na opačnú stranu) a možno sa pred nimi zmesti aj remorkér, vedľa na OSB10 by mohli ísť Buďove bytovky
časť OSB10 + OSB11 - zatiaľ neznáme
Stena v chodbe - "akvárka" z obchodov a prípadne mozaiky.

Zostáva tak cca 4-4,5 OSB voľnej

Z ponúknutých veľkých MOCov registrujem ešte, to zabere cca 1,5 OSB
77x205 - Preator-ov Egypt  (za týmto zoztane voľný "slíž", tu by sa napr hodil Titanic na nejakom podstavci, prípadne ak má ešte Preator tú budovu električky ... nech sa ostáva pri historickej téme)
77x128 - Muffin-ove Tatrovky  (tu by som zas pridal nejaké Technic či iné vozidlá do okolia)

Zostáva ešte tak 3 OSB,  sú ešte nejaké MOCy čo som zabudol ?




Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #38 : 02. Máj 2023, 13:45:58 »
Doplnim z dnesneho telefonatu - OSB5 sme zrusili, viac menej aj Modry Kamen a na toto miesto by sa mohli dat Budove vlaky.

Lokalne pamiatky od Buda by som do mesta nedaval, nebdu sa tam hodit. Robi historicku verziu s prislusnymi dobovymi kulisami (kone, vozy), plus by som povedal, ze zaberu viac miesta ako si tomu vyclenil (poslal som Budovi otazku ohladom odhadovaneho potrebneho miesta, uvidime co odpise, ale z toho, co som mal moznost vidiet to odhadujem na viac, nehovoriac o tom, ze ked sme sa len kostol snazili spolu namierkovat, tak zaberal viac ako 3x3 baseplates, ktore, ak to dobre lustim, si tomu venoval ;))

Co sa MOCov tyka, este viem o astronomixovom Machnaci, zatial je dohoda, ze ho tam dopravi este pred instalaciou a niekde ho do instalacie uskladnia.

Z neMOCov z mojej strany Friends + tvoj MOC, co zaberie tak 3/4 OSB.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #39 : 02. Máj 2023, 14:04:18 »
- ok, tak do mesta máme čo dať, prerobím to. Aj ďurovi sa dostane miesto na vlaky :D
- ad OSB5, týmpádom ale remorkér pôjde inam aby sa ušetrilo miesto v miestnosti, hej ?
- Inak by som možno nejakú vitrínu alebo niečo malé dal aj k tomu stĺpu oproti mestu, nemajú niečo ?

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #40 : 02. Máj 2023, 14:32:14 »
Žiaľ ja sa tentoraz nebudem vedieť zúčastniť, takže priestor, ktorý by som zabral, bude voľný pre niečo iné. Síce som písal, že nad účasťou budem uvažovať, ale nejako mi to nevychádza ani časovo, keďže aktuálne riešim sťahovanie a LEGO mám momentálne na troch miestach s rozptyplom cez 100km.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #41 : 02. Máj 2023, 15:24:14 »
- ad OSB5, týmpádom ale remorkér pôjde inam aby sa ušetrilo miesto v miestnosti, hej ?
Tak nejak by som to. Ak by bol Titanic, tak by mohli ist k sebe, Titanic by sme dali na nieco aby bol vyssie a remorker pod neho a jedna OSB zabrata ;)

- Inak by som možno nejakú vitrínu alebo niečo malé dal aj k tomu stĺpu oproti mestu, nemajú niečo ?

Co sa toho miesta tyka, tak maju najskor zistit, ci sa bude dat predlzovackou potiahnut elektrika na chodbu a ak nie, tak by sa tam dalo najzaujimavejsie akvarko, ktore by bolo aj napajane, ostatne by boli potom na chodbe. Alebo pripadne ako pises, nejaka vitrina s drobnostami.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #42 : 02. Máj 2023, 21:31:55 »
Doterajsi sumar, poprosim hlavne ludi, ktori sa nevyjadrili co ponukaju o doplnenie a vsetkych o potvrdenie ci stale maju zaujem alebo uz nie.

Instscifi drobnosti
Praetorpyramida
Juri
  • MOC Na gazdovskom dvore 2×3baseplate
  • MOC Hrad black falcon 2x3 baseplate
Seebo
  • Traktor Case IH Magnum
  • TECHNIC-Quadtrac CASE
  • TECHNIC-Traktor CASE
  • TECHNIC-Komatsu HD 405
  • ďalší Komatsu dumper pre zmenu kĺbový
  • scania 8 kolesový tahač s teleskopickým ramenom -nisu natiahnuté pneumatické hadičky
sylmerhaunted kostol do mesta
Budo
  • Hrad Modrý Kameň  200 cm x 125 cm
  • Polička s vlakmi       300 cm x 100 cm
  • Tlačný remorkér Gemer s člepom  185 cm x 21 cm
  • Bytovka dostavaná    75 cm x75 cm
  • Bytovka vo výstabe   75 cm x75 cm
  • Moc moduláry do CITY 32x32+16x32+16x32  (baseplate)   upravim do letnej verzie
  • Moc crator hrad do CITY  32x32 (baseplate  približne)        upravený do letnej verzie
  • Kopec s Levím hradom a drevenice    3x3   (baseplate 32x32)  upravený do bezkoľajovej verzie (z tunelu bude vezenie)
  • Bonsai   16x32  (baseplate)
  • Lokalne stavby
Jammo
  • Športové autá - 42083 Bugatti, 42115 Lambo, 42096 Porsche, 8145 Ferrari
  • Stavebné stroje - 42030 Volvo nakladač, MOC Volvo grader, 42100 Liebherr, 42070 Truck
  • Práca s drevom - MOC Mercedes, 9397 Truck, 42054 Class
astronomixMachnac
danny01, duroduro, jagomesto (niekto este nieco ine?)
papluh
  • mesto + GB HQ aj s autom, minifig delorean z BTTF a Scooby Doo
  • Friends MOC bytovku
  • Jurassic Park bránu s veľkým T-Rexom a Ideas kostrami
  • zopár čínskych setov
  • 4 mozaiku Beatles aj s Ideas Yellow Submarine
  • nejaké Creator autá
  • prípadne kvety
  • Bricklink staré hasičské auto
  • UCS Falcon
  • A aj B model Galaxy explorera s pristavacou plochou
  • velky delorean z BTTF
  • Mimon, toho co nema kamil postaveneho
  • Ideas WallE aj Brichheadz verziu
kamil
  • Vozidla - Creator expert - Volkswagen T1 Camper Van 10220, MINI Cooper 10242, Ferrari F40 10248, Volkswagen Beetle 10252, Fiat 500 10271, Ford Mustang 10265, Porsche 911 (verzia turbo) 10295, Chevrolet Camaro Z/28 (verzia bez strechy s bielymi pasmi) 10304
  • Do mesta - Creator expert sety, Modularne budovy, Assembly Square 10255, Parisian Restaurant 10243, Detective's Office 10246, Pet shop 10218, Bookshop 10270, Old Fishing Store 21310
    Do mesta - Creator domceky, 3ks MOC Creator domy
    Doplnky do mesta - vozidla, 2ks MOC motorove clny do City, policajnu a hasicsku lod, stromceky, lampy, kontajnery (pristav/vlaky)
  • oficialne sety - biely dom s cervenou strechou (set 4956, verzia 1), 2x biely dom s modrou strechou (set 5891, verzia 1 a 3 - nie poschodovy), rodinny dom (set 31012, verzia 2), zrub (set 5766, verzia 1), plazovy dom zlty (set 4996, verzia 1), plazovy dom bledo modry (set 7346, verzia 3 - poschodovy), majak (set 5770, verzia 1) (ten je zatial u misoku), domcek na strome (set 31010, verzia 1)
  • Pirates lode
  • Mimoni (Kevin a Stuart)
  • Microcity moduly (budova zeleznicnej stanice v Cadci, aparthotel Belveder v Tatranskej Lomnici - zatial je hotovy z 2/3)
  • A ak by sa robila aj nejaka space diorama, tak mozem prispiet statickym monorailom (sirka 8 studov, dlzka cca 100 studov, kolajnica z brickov 2x4 na lezato, velke podstavce pod kolajnicu).
    Je dostavany asi z 2/3. Dostaval by som ho a k tomu mohol poskladat bud nejake nastupiste, alebo nejake drobnosti k tomu.
    Moja predstava k takej diorame je, ze by tam mohli byt rozne space raketky a vozidla, kludne zmiesane aj s vecami zo SW.
    Nejake raketky by som k tomu dodal aj ja, pripadne nieco dostaval (podla toho ako budem stihat).
MiKeLfriends, erb, nejake sochy
matejpevnost diorama
jayorHP skoro cely hrad obe edicie co vychadzali, sezamovu ulicu(21324) a office (21336)
drdanoTitanic
sami2001Lego Masters finalist
TOMEScania, Jeep, Magnum
« Posledná zmena: 24. Máj 2023, 11:05:04 od MiKeL »

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #43 : 03. Máj 2023, 13:53:51 »
záujem

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #44 : 03. Máj 2023, 15:21:34 »
záujem

A vedel by si upresnit co konkretne a kolko miesta to asi zaberie?