Autor Téma: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)  (Prečítané 5254 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #15 : 08. September 2022, 09:42:05 »
Pre mňa je to trochu z ruky, ale ak by sa našiel priestor pre moje tatrovky, tak by som určite uvažoval o účasti.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #16 : 08. September 2022, 13:26:55 »
Urcite uvazuj  :oldman:

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #17 : 28. September 2022, 17:29:07 »
Ahojte. Vieme aké budu k dispozícii priestory na výstavu? Postreboval by som to vedieť čo najskôr, keďže ma oslovili z Radole z múzea na ten istý termín. Ďakujem.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #18 : 30. September 2022, 12:17:41 »
Presne nie, len to, co som pisal v prvom prispevku. Odvtedy sa zatial este neozvali. Takze kludni si dohodni ako uznas za vhodne a ak ti nieco ostane, moze sa vystavit aj tu (ak sa to bude konat).

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #19 : 03. Október 2022, 12:25:59 »
ahojte, ak bude dosť priestoru v meste, môžem priniesť do Prievidze velký kostol . Trocha by pýtalo povylepšovať mu ešte okolie, model bol limitovaný dielikmi z Haunted House.

https://rebrickable.com/mocs/MOC-94649/povoq/blessed-house/#details

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #20 : 19. Október 2022, 09:51:49 »
Ahojte, vcera mi potvrdili z muzea, ze maju vystavu schvalenu a ak sa nic nepredvidane nestane, tak vystava bude. Tak mozme zacat premyslat, co vsetko vystavime. Poslali mi aj podorys vystavnych priestorov, takze vieme hned kolko vystavnej plochy bude k dispozicii.

Tu je kratke vysvetlenie k planu priestorov
"Cerveny pas vo vacsej vystavnej miestnosti oznacuje priestor, ktory mozno nebude moct byt vyuzity (Pokusime sa to vyriesit inak, ale aktualne zatial hrozi, ze v nom budu musiet zostat niektore velkorozmerne predmety z aktualnej expozicie, ktore sa prekryju panelovou stenou.). V tom pripade by v planiku uvedena dlzka vyuzitelneho priestoru miestnosti bola asi o meter kratsia. Zeleny pas na chodbe naopak vyznacuje priestor, ktory sa da tiez vyuzit na instalaciu, minimalne plosnych zostav na stenach, ktore su opatrene zavesnou listou."

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #21 : 15. November 2022, 14:26:40 »
Ahojte, aj ja by som sa rád zúčastnil.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #22 : 02. Február 2023, 09:06:28 »
Ahojte,

vystavu mame potvrdenu a uz mame aj dohodnute terminy. Instalacia cez vikend 27.-28. maja 2023 a deinstalacia bude cez vikend 16.-17. septembra. Mozme zacat riesit co vystavime.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #23 : 02. Február 2023, 11:07:59 »
Tak ja ponúkam Egypt panorámu, akurát to vychádza, že mi to vojde na celé auto...  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #24 : 03. Marec 2023, 13:52:51 »
Z muzea by boli radi, keby sme postavili aj nieco z mesta Prievidza a to nieco aj konkretizovali. Konkretene by tam radi mali Farsky kostol sv. Bartolomeja - hlavne ten a nie v sucacnej podobe, ale v podobe ako vyzeral na zaciatku 20. storocia (je o dost jednoduchsi). A k tomu idealne dve blizke/prilahle budovy - Kralovsky dom - taktiez v dobovej podobe, kedze aktualne vraj uz vyzera o dost inac a nakoniec byvalu budovu postovej stanice - ako inac v povodnej podobe. Chceli by to mat pokope aj s nejakym tym zivotom okolo (postavicky, koniky, koce), takze asi minifig mierka.

Nevyzera to zlozito, vacsinou rovne biele steny s oknami/dverami, stechy z drevenych sindlov (cize nieco v dkbrown/black). Ak by mal niekto zaujem nieco z toho postavit, poslem podklady, ktore mi dodali. Kralovsky dom  bude trosku o fantazii, z fotiek co mam vidno len jeden roh budovy a ten je viac menej zhodny s aktualnou podobou, takze zvysok asi bude potrebne dohladat/domysliet, budova posty je jedna vacsia poschodova budova a dve mensie s velkym dvorom medzi nimi a spojenymi murom.

Plus prikladam finalny podorys vystavnych priestorov, ktore budu k dispozicii (oramovane modrou).

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #25 : 03. Marec 2023, 14:08:44 »
Ahoj, mozes podklady poslat na mail (jayor14@gmail.com), zatial sa nezarucujem ci nieco postavim ale ked budem mat kocky tak mozno dokazem nieco spachat :D



Z muzea by boli radi, keby sme postavili aj nieco z mesta Prievidza a to nieco aj konkretizovali. Konkretene by tam radi mali Farsky kostol sv. Bartolomeja - hlavne ten a nie v sucacnej podobe, ale v podobe ako vyzeral na zaciatku 20. storocia (je o dost jednoduchsi). A k tomu idealne dve blizke/prilahle budovy - Kralovsky dom - taktiez v dobovej podobe, kedze aktualne vraj uz vyzera o dost inac a nakoniec byvalu budovu postovej stanice - ako inac v povodnej podobe. Chceli by to mat pokope aj s nejakym tym zivotom okolo (postavicky, koniky, koce), takze asi minifig mierka.

Nevyzera to zlozito, vacsinou rovne biele steny s oknami/dverami, stechy z drevenych sindlov (cize nieco v dkbrown/black). Ak by mal niekto zaujem nieco z toho postavit, poslem podklady, ktore mi dodali. Kralovsky dom  bude trosku o fantazii, z fotiek co mam vidno len jeden roh budovy a ten je viac menej zhodny s aktualnou podobou, takze zvysok asi bude potrebne dohladat/domysliet, budova posty je jedna vacsia poschodova budova a dve mensie s velkym dvorom medzi nimi a spojenymi murom.

Plus prikladam finalny podorys vystavnych priestorov, ktore budu k dispozicii (oramovane modrou).

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #26 : 22. Marec 2023, 00:02:54 »
Zoznam veci k vystaveniu.

Hrad Modrý Kameň  200 cm x 125 cm
Polička s vlakmi       300 cm x 100 cm
Tlačný remorkér Gemer s člepom  185 cm x 21 cm
Bytovka dostavaná    75 cm x75 cm
Bytovka vo výstabe   75 cm x75 cm

Moc moduláry do CITY 32x32+16x32+16x32  (baseplate)   upravim do letnej verzie
Moc crator hrad do CITY  32x32 (baseplate  približne)        upravený do letnej verzie
Kopec s Levím hradom a drevenice    3x3   (baseplate 32x32)  upravený do bezkoľajovej verzie (z tunelu bude vezenie)
Bonsai   16x32  (baseplate)

Keďže priestoru je pomenej, dajte vedieť ak niečo z toho sa nezmestí /nehodí .


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #27 : 22. Marec 2023, 12:20:26 »
Len upravujem, ze kopec s hradom je vrátane okolia (prístav a kopec s drakom) na 5x5 baseplate tj 128x128 cm, bez toho sa tam moc dreveníc nezmestí  >:D

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #28 : 23. Marec 2023, 09:36:47 »
možem ponúknuť Technic-y

Odhlásený Maroš

  • Príspevkov: 4
Re: Hornonitrianske muzeum - Prievidza (Maj - September 2023)
« Odpoveď #29 : 10. Apríl 2023, 19:31:28 »
uff toto tento rok určite nestíham, teraz som len rozobral posledný výtvor a triedim dieliky... najskor niečo stíham postaviť do vianoc aby to nebol stres ale zábava ;-) (Teda aby to bolo niečo hodné vystavenia nie len narýchlo zbúchané)