Autor Téma: Co bude dál v "Classic themes ?" (Castle, Pirates, Space) UCS ?  (Prečítané 1537 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Tak jsem si před chvíli dotáhnul obrovskou žlutou krabici. Je tak velká  a těžká, že firemní taška se rozervala  asi po 250m. Strčil jsem ji zatím do skříně, vyndal návod  a uvědomil si. Je konec.  Konec - a zvonec.  LEGO udělalo naprosto úžasný hrad  za (pro mě) neskutečné prachy. Ale - vlastně - tím pádem  je asi konec.  Máme tu reinkarnaci Classic Space (tu ještě nemám), Reinkarnaci Black Seas Barracudy, velkou modulární policii (taky ještě nemám) reinkarnaci Forestmanů a teď  Lion Castle.  Co jsem miloval v dětství ? Kosmonauty, policajty, hasiče a hlavně piráty a rytíře. A taky jsem chtěl  raketoplán, víš  ten s tou kanadskou rukou mamí.  Všechny tyhle sety se vrátily, někde musím být tak trochu "hurry" aby to nedopadlo jako s modulární hasičárnou. Ale v podstatě - je konec. Všechno po čem jsem jako malý  chalan toužil se  vrátilo v mnohem opulentnějším a přesnějším provedení, z hraček se staly regulérní modely jen v takovém milém LEGO stylu. Takže zbývá v podstatě jen poslední - pořádný americký  nosatý dálkový US TRUCK alá Model Team. A v podstatě je konec. Aspoň na pár let. Jasně, chtěl jsem "parní mašinku", ta vyšla teď, ale v HP  provedení které mi nic neříká, takže "normální vlak" hned tak nebude a že by se objevil ještě další mega hrad (třeba  tentokrát s Black Falcony) asi  jen tak nehrozí... Teda jasně, samo, doufám že bude, stejně jako imperiální loď, Futuroni  a hlavně - Vesmírná Policie vs. Blacktron... ale to vše je hudba budoucnosti... Líbil by se mi Titanic, otázka je jestli ho seženu za normální cenu (pořád jsem počítal, že bude za míň a on není vůbec.) a je tu taky jedna věc o které se nemluví... Když se stane a některý z těhle obřích modelů se vám rozprskne o podlahu - tak už to možná nikdy nikdo neopraví...

Takže já dodělám Forestmanny, pak se pustím do Lion Castlu, dokoupím si to co chci... ale něco mi říká - že je prostě konec... Konec s klasickými tématy mého dětství, konec s nostalgii... Taky to není už kam dávat a ty ceny  se vyšplhaly na nesmysl, hrad jsem MUSEL mít protože jsem na něj čekal CELÝ ŽIVOT... Ale i tak si připadám divně, když si uvědomím, kolik stál.

Možná to přehoupneme přes tu čtyřicítku. Ale je vůbec co reinkarnovat ? Uvidíme.  Každopádně, pokud  TLC hodí ceny u budoucích setů o 50-100%  výš, už to v sobě  "nevokecám". Nějak si nedovedu představit zaplatit třeba za imperiální loď 15 000  když piráti stáli ani ne 6000 a jsou TOP. U dalšího hradu 20, když už tenhle je super. 

Takže  - co myslíte, že bude dál ?

a) Nic - Castle, Space a Piráti už další nebudou.
b) Budou a to:
1) Black Falcon Castle
2) Space Police vs. Blacktron
3) Space - Futuron  Monorail
4) Imperial Ship/Fortress (2 in 1 jako u New Black Seas Barracuda ?)
5) Forestmen v oficiální řadě (ignorující Castle in Forrest)
6) Vrátí se Model Team - US  HEAVY  TRUCK
7) Vrátí se Fabuland !
8) Bude parní lokomotiva, ale až po EoL H-P UCS

Já osobně  tipuji:

1) Imperial Ship (ale nechci vidět tu cenu) 
2) Blacktron/Space Police 1 (černobílá kombinéza, rudý visor u SP a možná černobílo-žluté provedení + žlutozelený visor u Blacktronu tzn. kombinace SP 1 a Blacktronu 2)
3) Něco s Forestmany  a Black Falcony (ne nutně  hrad, třeba  hospodu o velikosti kovárny)

Obří set alá  LKC tak deset let nepředpokládám... Ale tipuji, že by se mohl objevit ke 100.výročí a bude to modelová  reinterpretace 6086. 


Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Co bude dál v "Classic themes ?" (Castle, Pirates, Space) UCS ?
« Odpoveď #2 : 15. August 2022, 20:24:05 »
Myslím, že nejsi sám a nespekulovalo se, že koleje na horské dráze jsou na nový monorail vhodné ? Ono by to vlastně chtělo i pořádné letiště, se vším  všudy a nějakým krásným letadlem, klidně bych bral i retro s Dakotou nebo Tante Ju... Teoreticky by možná šlo udělat i nějaké moderní menší letiště, ne všechno jsou kolosy alá Frankfurt atd... Což je vlastně další set, co by se mi líbil, detailně udělané letadlo, což samo možné je, ale otázka je za kolik, protože zrovna letadlo není nenáročné (jestli má být pěkně oblé...)

Ale klidně bych monorail jako další nostalgický set predikoval. Byť klasický vlak se mi líbí víc (v reálu tyhle "Shuttle" jsou přece dneska robotizované a prakticky nemají interiér...)  jen si tam člověk  stoupne a ono ho to odveze z letiště do města a obráceně.

Zrovna letošní rychlík je IMHO docela hezký (a už nemá Playmobilácký čumák z jednoho kusu) a kdyby opravdu udělali pořádné nádraží s krásnou parní lokotkou... Ne, že by ta zbrusu nová HP nebyla hezká, je, jenže mně H-P nic moc neříká (na druhou stranu, je fakt, že ho má rádo docela dost holek kolem 30).

Otázka taky je, jak na tom jsou "Pure Train"sety s prodejností, protože Krokodil skončil v EoL vcelku rychle.  Možná proto, že to je elektrická lokomotiva a ne parní, byť samozřejmě to je veterán. Mně by se fakt líbil Big Boy, ačkoliv to je "amík" a tím pádem se nedá použít na evropské železnice a  jak jsem už psal, když filmový vlak, tak Orient Express.

Takže jestli bude monorail, tak tipuju, že spíš  coby návrat "Futuronu" než městská kyvadlová doprava... To mi fakt příjde nudné... Ale sci-fi vlak (minimálně oblíbená  propieta různých videoher) by se naskýtal...

S vlakovými sety mně s...ou. Do Icons/UCS  dávají Mickey  Mouse a HP :/ a místo parní lokomotivy udělají elektriku, kterou rychle stáhnou.... Teda takhle - co dělají vlastně z parních vlaků (od časů krásného Emeraldu) krom westernových kraťáků nebo Hogwarts Expressu ? NIC !  A jestli se nepletu, tak ten nový UCS HE ani nejezdí na lego kolejích, protože je moc velký ?

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Co bude dál v "Classic themes ?" (Castle, Pirates, Space) UCS ?
« Odpoveď #3 : 16. August 2022, 08:16:21 »
Ja by som chcel reinkarnáciu https://lego.brickinstructions.com/en/lego_instructions/set/6399/Airport_Shuttle :-\
To si asi každý praje  :'(
Mohli by urobiť z nových koľajníc z horskej dráhy  :)