Autor Téma: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021  (Prečítané 6541 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« : 18. September 2021, 11:09:38 »
Keďže sa to minulý rok podarilo tak je tu práca aj na túto sezónu.

Tentoraz to bude trocha väčšie ;D viď predbežný plán dole.

Čo hľadám
Ľudí ktorí pomôžu stavbou modulu alebo aspoň budovy. Zložitosť je od uzatvorenia a zasneženia fabrického setu po komplet terén (viac v zozname).
V oboch prípadoch sa nemusí jednať o MOC/MOD roka, podstatné je aby to bolo vystaviteľné.

- Sú na to cca 3 týždne, moduly/stavby by som chcel zozbierať a kompletizovať do 10.10., čím skôr tým lepšie.
- Sety, hrubý materiál (baseplate, plate, 2x4 brick,...) a zasnežovancí materiál (1x1 plate a drobnosti) budú poskytnuté
- kvôli logistike je lepšie ak stavitelia budú z (okolia) Bratislavy alebo aspoň operatívne robiť odovzdávky tu
- zas pomoc bude odmena v naturáliach plastikáliach teda v LEGO dieloch

Ako to má vyzerať
- Základom má byť modulový systém podobný tomu použitý u Microcity - tj na výšku : baseplate + brick + plate (úroveň terénu) + tile (úroveň chodníku)
- Alternátívou (kde to bude možné) je že sa dodá stavba len na plate podklade a pre ten sa spraví miesto na predpripravenom module ( v tom prípade bude treba povedať a dodať dopredu )
- Väčšína stavieb je v štýle modifikácie origo setu tak aby spredu zachoval originál dizajn (plus prerábka na zimnú - zasneženú verziu) a z druhého kusu je dorobená vhodná zadná stena (pre ilustráciu )
- Predbežný plán je na obrázku dole

čo bude treba spraviť (alias ponuka)
ku všetkým dielam platí že sa modifikujú zasnežením (máme tony 1x1 white plate a aj niečo ďalšie  ;))
- 31120 Creator 3-in-1 Středověký hrad - 2 kusy - hlavný bod programu a MOC, má byť spolu s kopcom s tunelom na prechod vlaku (pre inšpiráciu viď kopec minule) - samotný hrad by mal mať predok ako A model (samozrejme bez vodného mlyny) a prípadne dotvoriť časťami z B/C modelu a uzavreť.  Podľa plánu je k dispozícii dosť modulov, oranžová farba na mape ;D  Je k dispozícii dosť 2x4 brickov na masu, netreba vymýšlať žiadne komplikované super-MOC štýly. Ten môj kopec som stihol asi za 4 večere, neni to nič ťažké  :P
- 76388 Harry Potter Výlet do Prasinek - súčast "dediny" sú 4 kusy - 1. má vyzerať ako originál doplnený zozadu 2. kusom, 3. a 4. majú ísť na MOC v podobnom štýle
- 75947 Harry Potter   Hagridova bouda: Záchrana Klofana - súčasť "lesa" - 2 kusy - 1. má vyzerať ako originál doplnený zozadu 2. kusom
- 75968 Harry Potter Zobí ulice 4 - do "mesta" - 2 kusy - 1. má vyzerať ako originál doplnený zozadu 2. kusom
- 60291 CITY Rodinný dům - do "mesta" - 3 kusy - keďže dom je origo z 3 strán otvorený tak treba viac zavierať a spraviť mohutnejší, ale nie vyšší, pohľadový roh má byť ako originál
- 41427 Friends   Emma a její obchod s oblečením - do "friends zony"  - 2 kusy - 1. má vyzerať ako originál doplnený zozadu 2. kusom (zatiaľ nedodané, má prísť neskôr)
- 41679 Friends   Domek v lese - účasť "lesa" - 2 kusy - 1. má vyzerať ako originál doplnený zozadu 2. kusom


- moduly na koľaje a cestu plánujem robiť ja ale môžno spravím vzor a outsourcujem

- hľadám príklady na zasnežené stromy, najskôr zasnežené ihličnany, k dispozícii sú malé a veľké biele listy

aktuálna posádka
- papluh (ja) - plán, kompletizácia, infraštruktúra, všetko čo zostane
- KLF - nejaké domy do mesta
- MikeL - domy do Friends zóny
- Buďo - kopec a hrad, vlak
- Liondee - HP 76388
- BrickBee - Creator domy

Okrem toho kopca sú to relatívne priamočiare veci, ale zas nieje moc času, preto prosím hláste sa čo najskôr.

ila_rendered




« Posledná zmena: 25. Október 2021, 03:24:58 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #1 : 18. September 2021, 12:24:07 »
Taketo nejake jednoduchsie stromy napr. Viem aj CAD subor poskytnut, ak by dakto chcel stavat.

ila_rendered ila_rendered

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #2 : 18. September 2021, 20:01:23 »
Môžem poskytnúť
32x32 hokejové ihrisko
32x32 trhovisko (zelenú podložku ma ak nájdem bielu prerobím)
Podklady by som mal vedieť dodať
Tretí model 32x32 cintorín keby náhodou sa niečo od minula zmenilo

Stromy mi môžeš poslať na email matej522@seznam.cz

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #3 : 18. September 2021, 23:29:00 »
No z tej ponuky fakt neviem ale možno by som dačo spáchal dake mocáre ked mi dačo donesieš :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #4 : 18. September 2021, 23:36:35 »
Tak pre teba snáď len ten kopec je výzva :D A hrad nejak tiež zvládneš  ;D Čo ty na to ?

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #5 : 19. September 2021, 13:40:03 »
Tak pre teba snáď len ten kopec je výzva :D A hrad nejak tiež zvládneš  ;D Čo ty na to ?

Dalo by sa :)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #6 : 19. September 2021, 23:53:15 »
Kopec s hradom bych vedel postaviť . Len parametre tunelu potrebujem vedieť . Pozrel som čo mi ešte poostavalo ,materiálovo by to bolo ok .
Koľko z tých bielych brickov môžem použiť /  a koľko ich bude treba na zvyšok celého projektu ponechať.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #7 : 10. Október 2021, 08:56:09 »

- Sú na to cca 3 týždne, moduly/stavby by som chcel zozbierať a kompletizovať do 10.10., čím skôr tým lepšie.


Zabalené ,pripravene na prevoz . Ďalší krok je na tebe.  ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #8 : 20. Október 2021, 22:10:06 »
Tak už sa to blíži do finišu.

Ak by sa niekto chcel pridať pomôcť tak v sobotu (23.10) by som mal dokončovať (nejaké terenne dokončovačky, opravy, stromy a pod) a následne baliť túto diorámu, miesto mám na konci Petržalky.
Montáž bude v nedeľu.

Ešte by sa zišlo na nedeľu nejaké väčšie auto/menšia dodávka na prepravu, sú tam dosky polovičnej OSB (125x125cm ktoré sa mne ani nezmestia)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #9 : 20. Október 2021, 22:36:09 »
V sobotu možem prísť pomôct , samozrejme ma budeš musieť usmerňovať /komandovať čo kde a jak kam  ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #10 : 22. Október 2021, 20:13:42 »
Netreba nič zapožičať?

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #11 : 22. Október 2021, 20:15:36 »
mozem v sobotu aj nedelu ...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #12 : 22. Október 2021, 20:30:41 »
Netreba nič zapožičať?
Jedine ak by som prišiel o odvoz tak by sa zišlo auto s väčšou kapacitou :D
Alebo ak by 9V koľaje nespolupracovali tak nejakú rezervu


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #13 : 25. Október 2021, 03:55:49 »
Výklad mal v sobotu generálku a v nedeľu bol nainštalovaný.
Zatiaľ len foto z mobilu, viac až keď tam pôjdem s niečim lepším na fotenie.

ďakovačky (v poradí podľa plochy  ;) )
Buďo - za stavbu kopca a hradu naň. A aj vlaku. A za pomáhanie počas celej soboty.
MikeL - za prípravu Friends modulov a ich dokončenie na mieste v nedeľu (plus zapojenie do tvorby flóry)
KLF - za postavenie winterizáciu policajnej stanice a Diagon Alley
Liondee - za stavbu 3 domov zo 4 ks 76388ky
Kamil - za komplet zimný modul s uzavretým CITY domom z 3 setov 60291
Brickbee - za dokončenie a winterizáciu Creator domov 31097 a 31105
duroduro - za pomoc na inštalácii v nedeľu (vrátane tej plastovej flóry  >:D )
a pomohli aj dvaja ľudia z neoficiálneho SAAB klubu - prvý strávil časť soboty zaškatulkovaním mojho 9V bastlu do prezentovateľnej formy, druhý v nedeľu poskytol dodávku a pomohl naložiť a odviezť

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #14 : 25. Október 2021, 09:10:30 »
Je to pecka  (y)
Páči sa mi ako ste zakomponovali tie HP sety do toho aj ten hrad...  :oldman:

Ešte keby tam bol HP vlak tak dokonalosť...  ;)