Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 186322 krát)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #810 : 09. Marec 2023, 20:32:07 »
Viete mi poradit ako sa da zistit ked mam konkretnu figurku  z akeho setu alebo z ktorej serie tato figurka je?
Prikladam foto nejakej...hladam nie len info o tejto, ale vo vseobecnosti.ci neexistuje nejaky zoznam vsetkych, co lego  vydalo....podobne ako si viem najst napr na bricksete napr podla roku a danej temy, co vtedy vyslo
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený 30dado

  • Príspevkov: 12
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #811 : 09. Marec 2023, 22:01:05 »
ahoj,
disco dude z 2 serie. O ziadnej databaze neviem. Mozno nejaka apka v goggle store?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #812 : 10. Marec 2023, 08:53:35 »
Boli viaceré pokusy ako to robiť strojovo, jeden z posledných čo evidujem je napr tento https://play.google.com/store/apps/details?id=io.brickmonkey.minifigapp&hl=en&gl=US ale aj tam je posledný update na jeseň 2022. A neviem akú to malo účinnosť.

Druhá možnosť je hladať to cez Bricklink.
Buď podla kategórii https://www.bricklink.com/catalogTree.asp?itemType=M
Alebo začať hladať podľa identifikačných znakov dielov, napríklad v tomto prípade jednoznačné vlasy alebo skúsiť vyfiltrovať (farba,typ a popis potlače) iné diely ako napr hlava či torzo a vybrať z výsledkov.

Alebo to buchnúť na nejaké (žívé) fórum a pod a sú ľudia čo to berú ako výzvu  >:D

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #813 : 21. August 2023, 11:23:42 »
Čaute,

Marvel Series 2 CMF už sú v krabičkách, namiesto sáčikov. Chystá sa niekto nejaké zháňať? Že by sme sa dohodli. Vraj sa dajú vážiť.

Ja si z každej série zháňam len zopár figúrok, čo sa mi páči, nie celú sadu.

Diky

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #814 : 21. August 2023, 11:45:11 »
áno, dajú sa vážiť, a ako overenému triedičovi Lugbulku ti možem zapožičať váhu (aspoň potrénuješ na budúci  >:D )
ale, to váženie je nie úplne presné v absolutnej rovine, sú tam tak malé rozdiely že aj vlhkosť balenia môže spraviť odchýlku od údajov z netu. Na druhú stranu (ak nieje nejaká chyba v balení) ak v danom momente povážiš všetky tak relatívne rozdiely by mali sedieť.
Jo a ževraj rovnaké krabičky majú na sebe rovnaký kód, ten sa síce môže líšiť medzi výrobnými/baliacimi várkami z rôznych fabrík, ale v rámci jedného boxy by mal odhaliť duplikáty/rozdiely.
Toľko k teórii. Osobne z toho chcem len malú sovu :D

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #815 : 21. August 2023, 13:00:43 »
Diky Matej, si super.
Ja chcem asi tri-štyri, ale sovu nie.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #816 : 21. August 2023, 15:17:50 »
Na internete su clanky o tom ako predajcovia nachadzaju 10ky otvorenych krabiciek s figurkami v regaloch. Ludia otvaraju krabicky a hladaju konkretne figurky. Ja som s minifigmi skoncil ak sa nevratia k sackom. Pre mna bolo hladanie to pekne pri kupovani minifigov.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #817 : 21. August 2023, 17:53:45 »
Na figy som zanevrel už dávno, keď išla cena do nenormalnej úrovne 4e (3,4e v zlave), to je pre mňa akceptovateľná cena pre top figa, ktorý je špeciálny bud druhovo (zaujimavy vojak)alebo ze predstavuje konkrétnu postavu (kleopatra). Ale aby som toľko platil za bežného figa, čo ma len špeciálne zviera alebo predmet, tak to sorry.
A papierové krabičky sú poslednou ranou tejto série... platit 3.4e za nahodneho figa môže napadnúť len chorý mozog z manažmentu TLG... niesť riziko duplikátov, či traposit s vazenim, to je mimo realitu...
Ani sa nečudujem, že to ľudia v obchodoch otvárajú, to je výsledok, keď je niekto nenazraty a mysli si, že donúti ľudí masívne kupovať náhodné figy... samozrejme nejaké keci o ekológii sú úplná sprostosť, ak by im na tom záležalo, tak zmenšia hrúbku krabic na polovicu a ušetria polovicu splodín pri prevoze loďami a kamiónmi...

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #818 : 21. August 2023, 18:50:42 »
Tak ta ich "ekologia" to su len keci ... ved kolko rokov davaju do krabic letaky ze prechadzaju na papierove sacky a ja som zatial ani jeden papierovy sacok s dielmi v novom sete nemal. Ano, maju vela inych moznosti ako realne byt hned ekologickejsi.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #819 : 23. August 2023, 08:53:24 »
presne.. ekologia.. a Lego?  Ved vsetko v lego je PLAST.... kupite set a este aj tie plastove kocky su v v plastovych sackoch.... tak na co sa tu hraju, ked sa tvaria, ze figurky budu balit do papierovej krabicky.. je to len a len o tom, ze chcu predavat viac.. aby si ludia nemohli nahmatat, ako tomu bolo doteraz a kupovali viac a viac,.. ked chcu mat celu seriu... Keby sa dala kupit cela sada naraz, ked vyjde tak nech to davaju pre mna za mna aj do preglejky, je mi to jedno... ale ked kupim original z legoshopu napr 10 figuriek tak mam vacisnou tak tri postavicky.. zbytok su rovnake, co mi su nanic.. ved toto nie je kindervakicko.. ked si nieco kupujem tak to nema byt macka vo vreci. Mimochodom.. mal to uz niekto v rukach? v tej krabicke  kocky uz su volne, alebo su v sacku, ako pri inych setoch.. lebo ak su este v priesvitnom sacku tak potom ta ekologia teda dostava poriadne na frak...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #820 : 27. August 2023, 13:28:57 »
Tak sme dnes kupili 12 krabiciek... mali sme celkom dobru uspesnost..9.. takze 3 mame dvakrat.. co by bolo celkom fajn, ale... tie tri co mi chybaju mam podla lega ziskat ako? Sancu tomu este dam a zopar kupim..ale kludne sa mi moze stat , ze aj ked kupim dalsich 100 tak tam tie tri nebudu a mozem sa aj zblaznit.. jedina moznost je, ze si ich budeme tu alebo niekde inde napr na bazosi vymienat alebo predavat a kupovat...... ved predavalo sa to aj doteraz...len bol zavrety sacik a nahmatane... teraz to bude otvorene..
Tak ak bude tu na fore niekto, kto to zbiera a vieme si nejake povymienat tak mi dajte vediet....
Najviac ma stve, ze to skryvaju za ekologiu a  je to len sproste ziskavanie penazi...presne ako ma stvalo pred rokmi, ked som chcel  tasku v tescu, co bola zadarmo, tak sa ohanali ekologiou...ale ak som si ju kupil tak uz im ekologia nevadila..je to pokrytectvo..
« Posledná zmena: 27. August 2023, 13:32:02 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #821 : 28. August 2023, 08:51:31 »
áno, dajú sa vážiť, a ako overenému triedičovi Lugbulku ti možem zapožičať váhu (aspoň potrénuješ na budúci  >:D )
ale, to váženie je nie úplne presné v absolutnej rovine, sú tam tak malé rozdiely že aj vlhkosť balenia môže spraviť odchýlku od údajov z netu. Na druhú stranu (ak nieje nejaká chyba v balení) ak v danom momente povážiš všetky tak relatívne rozdiely by mali sedieť.
Jo a ževraj rovnaké krabičky majú na sebe rovnaký kód, ten sa síce môže líšiť medzi výrobnými/baliacimi várkami z rôznych fabrík, ale v rámci jedného boxy by mal odhaliť duplikáty/rozdiely.
Toľko k teórii. Osobne z toho chcem len malú sovu :D
Ahoj, môžeš poskytnúť nejaké údaje k tej Tvojej váhe? Napríklad: na aké váhové jednotky by to malo mať rozlišovaciu schopnosť? Prípadne typ. Ďakujem.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #822 : 28. August 2023, 10:50:16 »
Nič zázračné, pôvodne som kupoval na triedenie projektových dielov túto  a následne teraz na Lugbulk jej inú verziu, na LB je výhoda že má o niečo väčšiu plochu, do vrecka je asi vhodnejšia tá prvá.
Pôvodne som vyberal náhodne podľa toho čo bolo niekde najlacnejšie. Podobné typy používajú aj rôzne iné LUGy (aj) pod inými značkami a potom sú také čo majú 200+ Eurové priemyselné váhy >:D
Ono je to nejaká čína čo sa pod rôznymi krytmi s rovnakými špecifikáciami displeja a typmi (poprehadzovaných) tlačítok predáva kade kde. Pozor v rovnakom obale kľudne aj s 2,3 a viac rôznymi rozsahmi a presnosťami (tipujem že buď iná kalibrácia senzora alebo len vymenená súčiastka)
Ja som bral len tie 0.01g / 500g verzie. S prehľadom dokážu počítať aj najľahší dielik čo mám po ruke 0.07g
Ak to dávam pekne do stredu tak to skáče tak 0.01-2g konzistentne. Ak sa to snažím rozhodiť že ich dám napr len do jedného rohu plochy tak to už neni tak ideálne, ale stále v rámci váhy jedného kusu.
Ešte iní tvrdili že ako sa vybíjajú alkalické baterky a klesá napätie tak to hádže nekonzistentné čísla. Mne alkalické skapali pri úschove a s NiMH mi to nerobí.
Z pohľadu LB sú to veci ktoré nie sú úplne podstatné/dajú sa ľahko podchytiť keďže to závísí od relatívnych výh v krátkom čase.
Pri porovnávaní absolútnych hodnôt skrz dlhé časové obdobie či meraných inými to bude chcieť viac cviku. Ale napríklad na zoradenie jednej krabice v jednom momente to bude ok.

Ešte nejaké dáta ku kódom
V USA (DFWLUG) takto odsledovali kôdy na malých boxoch
Citovať
Agatha Harkness - 128R3 - 0110xxx
Moon Knight - 522R3 - 0003xx
Mr Knight - don't have yet
Werewolf by Night - 128R3 - 0035xx
She-Hulk - 727R3 - 0012/3xx
Hawkeye - 328R3 - 0155xx
Kate Bishop - 428R3 - 020/3xxx
Goliath - 229R3 - 011xxx
Echo - 128R3 - 008xxx
Beast - 528R3 - 007xxx or 129R3 - 007xxx
Storm - 229R3 - 001xxx/011xxx
Wolverine - 128R3 - 005xxx

V Austrálii (od Frostbricks) zas takto, keďže podĺa písmena je to z Kladna tak by to mohlo byť relevantnejšie pre nás

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #823 : 28. August 2023, 14:54:08 »
Uz som sa potesill..ale marne...ja som kupoval v draciku a mam uplne ine cisla...zial ked to syn rozbaloval tak som nepridelil.kazde cislo ku konkrernej postavicke..ale...mam 12 krabiciek a 12 roznych cisiel...hoci 3 postavicky mam 2x...takze aj ked bola rovnaka postavicka, kod bol iny...ano aj v tom zozname je na kazdu postavicku 3 kody.. ale ktovie kolko kodov na kazdu je...a s tym vazenim..neviem si predstavit, ze v obchode si polozim na pult vahu a kazdu krabicku vazim......musel by som to asi spravit velmi rychlo aby nestihla prist sanitka, ktoru zavolaju z blazinca... :)
« Posledná zmena: 28. August 2023, 15:18:43 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #824 : 28. August 2023, 15:37:54 »
Citácia od: j.dodo link=topic=261.msg53058#msg53058 date=1693227248
...a s tym vazenim..neviem si predstavit, ze v obchode si polozim na pult vahu a kazdu krabicku vazim......musel by som to asi spravit velmi rychlo aby nestihla prist sanitka, ktoru zavolaju z blazinca... :)
Ja sa už vidím ako v obchode vážim jedna radosť. Je to hra, ktorej pravidlá nastavuje Lego - nemôžem za to, čo zo mňa Lego urobilo. Už aj teraz, keď prehmatávam sáčky pri sústredenom pohľade na roztvorený letáčik pred sebou, priemernou rýchlosťou 1 za 5 sekúnd, som za úchyla. S digitálnou váhou sa mi imidž zmení na technicky vybaveného šialenca - to je určite zmena k lepšiemu.