Autor Téma: Paliho STUDIO-vé modely  (Prečítané 12711 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #30 : 08. Február 2022, 15:06:19 »
Poslať to niekam je najmenej, to nemám problém. Ale dať tomu formu "setu" nebude na 5 minút no...

Buď tú krajnú oblasť z mólom okresať alebo samostatne len ten palác dať. Neviem. Poraď mi! Jak by som to zredukoval? 

Tu je celá mapa z hry.

ila_rendered

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #31 : 08. Február 2022, 15:17:47 »
No realisticky to nemá moc šancu na Ideas set.
Ale zas oveľa väčšia je dosianuť 10k hlasov pri správnej prezentácii a "zaspamovaní" fór a stránok.
Tj si treba povedať či to stojí za tých 500USD v kredite na Shop@Home za tú prácu.   Najmä ak ide človek za týmto cieľom (a podľa mňa je tam kopec takých) tak nemusí riešit ako moc je to realizovateľné a ísť rovno na efekt  ;)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #32 : 08. Február 2022, 15:42:50 »
Mně se líbí ten palác a možná bych do podzemí udělal kus levelu z 1 se zubatými pastmi, propadávajicí se podlahou a bodly.
Ten level bych navrhoval v podobné velikosti a provedení jako je nový Sonic. A samo by to chtělo přesýpací hodiny, princeznu, myšku a vezíra Jaffara. Proste to nejak zredukovat na 3000 -3500 dilu max. To molo je hezké, tak bych ho použil a k tomu udělal ten palác o rozměru modularu.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #33 : 08. Február 2022, 15:55:06 »
No realisticky to nemá moc šancu na Ideas set.
Ale zas oveľa väčšia je dosianuť 10k hlasov pri správnej prezentácii a "zaspamovaní" fór a stránok.
Tj si treba povedať či to stojí za tých 500USD v kredite na Shop@Home za tú prácu.   Najmä ak ide človek za týmto cieľom (a podľa mňa je tam kopec takých) tak nemusí riešit ako moc je to realizovateľné a ísť rovno na efekt  ;)

Ja to teraz určite nejdem prerábať :D. Len ma zaújima predstava, ako by to malo vyzerať zredukované. To je celé.

Prince of Persia je známa téma myslím, len práve v kontexte tých prvých starých hier to nemá moc šancu. To už je pre pamätníkov, to na Idease vačsina nebude mať tušenie o čo ide.


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #34 : 08. Február 2022, 16:13:09 »
A dokonca na IDEASe, čo som teraz pozeral, je aktuálne návrh z Princa 1 ako modulárne bloky levelu. Heh, tak nenapadlo to len mňa  ;D

Len ledva 500 ludí zatial naškrábal, pomaly mu končí lehota...presne ako som tipoval.
ale pekné to má.

ila_rendered

ila_rendered

Mně se líbí ten palác a možná bych do podzemí udělal kus levelu z 1 se zubatými pastmi, propadávajicí se podlahou a bodly.
Ten level bych navrhoval v podobné velikosti a provedení jako je nový Sonic. A samo by to chtělo přesýpací hodiny, princeznu, myšku a vezíra Jaffara. Proste to nejak zredukovat na 3000 -3500 dilu max. To molo je hezké, tak bych ho použil a k tomu udělal ten palác o rozměru modularu.

Paráda, dobrá predstava, úplne to mám pred očami. Len v podstate celé znova by to bolo treba spraviť, to moje je moc velké...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #35 : 08. Február 2022, 23:31:25 »
Toho bych se nebál, Mario je starši, tohle je z doby kdy frcel Sonic atd. Plus LEGO PoP dělalo, podle filmu, byl tam dokonce tehdy pštros coby figurka.

Ideas je pro 30-40, lidi co vyrustali v '80 a '90. Viz třeba Voltron apod.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #36 : 10. Marec 2022, 00:05:24 »
Wild Wacky Action Bike

Dostal som náladu namodelovať nejaký bizár. Hneď ma napadla táto dvojkolesová nádhera. Bola to fiktívna reklama v jednej epizóde South Parku. (3.séria, Ep.11 - Činpokomončáci)

Modelovanie ma bavilo. Ako taký tréning v Studiu to bolo dobré. Povodne som kostru skúšal z Technicu, ale nevychádzali mi tam správne uhly. Tak je to všetko nakoniec Creator. Kostra je zrkadlovo symetrická, takže to bola aj výhoda, stačilo spraviť len polovicu. Postavené v reále by sa to asi rozpadlo pri jazde. Spodná plocha bočnej oválnej zelenej chujoviny a pomocnej kruhovej chujoviny na druhej strane niesú zarovno kolies. Sú nižšie, je to aj na fotkách vidieť, nevychádzalo mi to akosi.  :D


Model má 766 dielov a dĺžku asi 43cm. Trvalo mi to spraviť za 2 večery.



ila_rendered

Lego-CAD:

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #37 : 10. Marec 2022, 15:18:36 »
Riadny úlet, toto si nejako nepamätám, ale je pravda, že South Park som už nepozeral riadne dávno.  :D
Proporcie aj farby si trafil ok, ja by som ešte zamenil materiál pneu, nech sa tak neblištia, v stud.io je taká možnosť.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #38 : 10. Marec 2022, 15:27:31 »
No presne nad tými pneu som krútil hlavou, že to nevyzerá dobre. Nezbadal som tam nikde tú možnosť, slabo som pozeral...
Prosím ťa teda hneď o radu, kde to je?

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #39 : 10. Marec 2022, 20:53:06 »
Vo farbách, keď zroluješ, tak tam máš aj rubber colors, či už pri tej paletke s dielikmy, alebo aj na paletke, kde meníš farbu označených položiek - tam máš aj možnosť zaškrtnúť, aby ti ponúkalo iba existujúce farby, takže pri pneu by mali byť rovno k dispozícii.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #40 : 24. Marec 2022, 09:38:13 »
Jasné, je to tam. To len ja som doteraz nemal dôvod skrolovať v palete farieb nižšie - lebo som nerobil nič na kolesách...

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #41 : 24. Marec 2022, 09:57:00 »
1978 Chevrolet Camaro

Môj prvý pokus o 8wide vozítko.
 
Nejak extra som s tým ale neni spokojný. Stále mám pocit, že som neprišiel na ideálnu konšteláciu dielikov pre dané tvary...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered
« Posledná zmena: 24. Marec 2022, 10:57:33 od Paliason »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #42 : 24. Marec 2022, 12:50:10 »
Pri tejto malej mierke to nie je ľahké, celkový tvar je OK, problém je v maske, kde je charakteristické, že je lakovaná okolo svetiel, u teba je to spojité cez celú šírku. Možno tam nejako zakomponovať na tie vnútorné menšie svetlá, aby to dostalo to orámovanie.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #43 : 24. Marec 2022, 17:26:20 »
Ahaaaa, ten brick by tam mohlo dobre pasovať, no to veru skúsim.

Ešte rozmýšlam, že vymením to čelné sklo za iné, s menśím sklonom. To, čo má napr. v sete Dodge Challenger 76904. Nieje tam síce to vybratie na pripnutie strechy, ale aj tak vyzerá dobre.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #44 : 29. Marec 2022, 09:29:56 »
nejaké zmeny:
- orámovanie predných malých svetiel
- výmena čelného skla za iný typ + posunutie späťákov viac dozadu
- zaoblenie zadnej časti strechy
- zjednotenie šikmej zadnej časti s oknom do jedného celku

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered