Autor Téma: LDD by muffin  (Prečítané 25886 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #90 : 18. Apríl 2021, 09:28:53 »
Sice to uz nie je digitalna tvorba, ale suvisi s tym, co tu bolo prezentovane. Momentalne som sa konecne trochu pohol s Tatrovkou a kym mi pride dalsia varka dielov, riesim drobnu dilemu so svetlami. Prave sa mi viac pozdava ako je, lave by sa este dalo vylepsit nalepkou na tej vnutornej ploche. Strany z pohladu sofera.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #91 : 19. Apríl 2021, 09:47:03 »
Pravú stranu by som tiež zvolil radšej, to je proste normálne svetlo ako má byť. Ten oranžový stred ešte vymeníš?

Ľavá je z "Dish inverted 2x2" ?? Neviem, tá diera a výstupok...to ti asi nepomôže moc nálepka...(ale musel by som to vidieť)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #92 : 19. Apríl 2021, 11:52:33 »
Hej, lava strana je dish inverted 2x2, z uhla to nie je take zle, len ta bradavka tam trochu vadi a samozrejme ta farba. Na pravej ten oranzovy stud v strede je jumper, na ktorom to drzi - dalo by sa vymenit za nejaku neutralnu farbu, ale bolo by to vidiet zvrchu pod blinkrom, co velmi nechcem.

Inak zistujem, ze je celkom problem splasit oranzove panely a liftarmy na jednom, dvoch miestach, aby nemali uplne ustrelene ceny.  ::) :-\

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #93 : 19. Apríl 2021, 13:17:24 »
Inak zistujem, ze je celkom problem splasit oranzove panely a liftarmy na jednom, dvoch miestach, aby nemali uplne ustrelene ceny.  ::) :-\

Uff... esteze som sa vlani poponahlal! >:D

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #94 : 19. Apríl 2021, 14:02:42 »
Uff... esteze som sa vlani poponahlal! >:D

(Odkaz na prílohu)

Hehe, provokater  :D
Jeden typ panelov plus 1-2 dlzky liftarmov nemusia byt problem, ale ja potrebujem nakombinovat konkretne 4(resp.5) druhov panelov a okolo 5-6 dĺžok liftarmov, vratane L-kovych 2x4, a brat to pokial mozno z europy.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #95 : 19. Apríl 2021, 14:26:30 »
Na pravej ten oranzovy stud v strede je jumper, na ktorom to drzi - dalo by sa vymenit za nejaku neutralnu farbu, ale bolo by to vidiet zvrchu pod blinkrom, co velmi nechcem.

možno by som do stredu jumpera dal kúsok takejto alebo podobnej trubky na zamaskovanie farby. Tieto sa strihali aj priamo v originál setoch ako napr 21003: Seattle Space Needle tak sa to dá považovať za oficiálnu techniku (aj keď nikdy také mini kúsky  >:D )

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #96 : 20. Apríl 2021, 09:07:00 »
Muffin, z tohoto by sa ti niečo hodilo?

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #97 : 20. Apríl 2021, 09:41:41 »
Kokos, tie 3x 11 panely by sa mi zisli Palo!!! :oldman:

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #98 : 20. Apríl 2021, 10:36:55 »
Už sú na ceste tri balíky, 5x11 a 3x11 panely od nejakého Reného z Rakúska  ;D za celkom pálku, zvyšok z Bulharska a Nemecka za relatívne OK ceny. Jediné, čo nemali, boli liftarmi 1x11, tak som zobral niečo navyše z iných dĺžok a nejako to preskladám. A ešte mi chýbajú nejaké drobnosti na detaily, ale to keby som dal do wishlistu, tak mi zas ponúkne len toho Portugalca, čo má všetko, ale nosí to asi osobne po celej Európe pri tých cenách za diely.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #99 : 20. Apríl 2021, 11:49:34 »
Už sú na ceste tri balíky, 5x11 a 3x11 panely od nejakého Reného z Rakúska  ;D ...

poznám, ten je spolahlivý...

Kokos, tie 3x 11 panely by sa mi zisli Palo!!! :oldman:

môžem ti ich odložiť.
ten rovný 3x11 je tam ale len jeden. aj tie 3x11 Curved chceš?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #100 : 20. Apríl 2021, 12:03:01 »
Myslel som 2x11. A tie male paneliky a liftarmy, ci beamy.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #101 : 20. Apríl 2021, 17:46:51 »
Rýchle ručičky on-line  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #102 : 20. Apríl 2021, 17:49:32 »
Tomu ver! ;D Mal som dobreho ucitela! >:D Uz mi to Palo odlozil. (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #103 : 21. Máj 2021, 16:31:13 »
Tak snad naposledy este vyuzijem toto vlakno a pri dalsej aktualizacii spravim nove, adekvatne.
Fazu jedna na Tatre 148 S1 povazujem za ukoncenu a to preklopenie digitalu do realu.
Teraz pride na rad ladenie, hlavne po technickej stranke. Zadne odpruzenie pri znacnej vahe korby sa ukazuje slabe, predne je naopak prisilne a viac deformuje konstrukciu, ako pruzi - plus pruziny su asymetricky umiestnene, co nerobi dobrotu - zrejme to skusim vymenit za dva pary soft pruzin, no su na vystave a kupovat nove nechcem, kym to netestnem. S tym zadnym zatial neviem, krajne riesenie je tam tiez pridat pruziny, hoci to nebude take elegantne.
Pohon naprav potrebujem prepojit s motorom, idealne cez medzinapravovy diferencial, tam je priestor natesno, par vystuzi podvozku sa bude musiet presunut.
S riadenim to bude este viac natesno, pod motorom mam vyrieseny posuv s ozubenim, ale s umiestnenim sprevodovania na volant to bude fuska.
No a s dvihanim koby to tiez nie je ideal, v spodnej faze tam vdaka uhlu piestu vznikaju celkom velke sily a kedze piest velmi nemam ako premiestnit, bude treba spevnit celu konstrukciu uchytenia korby na podvozok.
Ked toto vsetko bude ako-tak fungovať, tak by sa este patrilo to trochu poladit aj vyzorovo, pridat par detailov, spetaky, vyfuky, zadne blatniky, interier kabiny...
Tvarovo by chcelo trochu upravit strechu, je nejaka hranata, trochu mi vadi fuga medzi kapotou a blatnikom a tiez tvar kapoty nie je ideal, ale ten asi necham tak, ked ma neosvieti nejaka muza.





Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #104 : 22. Máj 2021, 22:22:52 »
Muffin, je to pekne len ta horna cast kabiny mi strasne bije do oci. Sklon celneho skla zvacsi, ale HLAVNE tu strechu pories. To musi byt zaoblene. Skus tam tie male oble paneliky pouzit, pripadne nieco taketo: