Autor Téma: 42056 - Porsche 911 GT3 RS  (Prečítané 53261 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #30 : 26. Apríl 2016, 11:27:36 »
Creator ide tiez dopredu a tiez tam nie je problem vyrobit nove oble diely, napr. blatnikove, kapotove, stresne. Vedia to ine firmy (MEGA BLOKS), vie to aj LEGO. Netreba sa na Creator donekonecna pozerat ako na hranaty Minecraft. Takze predpokladam, ze ak by v TAKEJTO mierke spravili sportove auto, tak by si dali zalezat aj na zaobleni. Inak podla mna Chrobak bol vdaka plateom vcelku pekne zaobleny! A ze to bolo riesene stupnovitostou? NO A? Tak sa dizajnovo riesia aj LEGO modely v skutocnej velkosti. Opticky to splyva do oblin (to nas ucili uz na stavebnej fakulte). V Technicu nech by Ti spravili akekolvek panely - vzdy by si tam mal nejake medzery.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #31 : 26. Apríl 2016, 11:43:33 »
Vyrobiť sa dá všetko, to jasné, keby mám 3d tlačiareň, tak to Porsche má karosériu jak real
Ale tipujem ,že hentaký blatník v Creatore v takej velkosti nikdy neurobia - hladko bezstudovo - načo, keď to je v Technicu... a na ten blatnik potrebuješ nejak nadviazať dalši diel...nie, nie, to už miešame zaoblené technic tvary do klasického lega...TLG ma inú predstavu než my odbornicí tuna  8)

ježiž ten chrobák...uff, šak ako rešpektujem ked sa takéto stupnovité modely niekomu páčia, ale mne nie. Hentak stupnovito keby je spravene to Porsche, tak by si ešte bol vdačný za aktuálnu technic verziu ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #32 : 26. Apríl 2016, 11:50:14 »
Tak tebe sa studovite veci nepacia, to viem. Ale ja zas nemozem prekusnut tento panelovy Technic dizajn. To je hnus podla mna. Uz fakt radsej znesiem viac hranatosti na ukor tychto panelov a flexineviemcoho...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #33 : 26. Apríl 2016, 11:59:43 »
trochu offtopic, ale na ukazku, kto je cielova skupina :D

http://bricksafe.com/pages/blakbird/Collection/Cars

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #34 : 26. Apríl 2016, 12:50:43 »
trochu offtopic, ale na ukazku, kto je cielova skupina :D

http://bricksafe.com/pages/blakbird/Collection/Cars

je to sice pekne, ale tie diery to kazia. To sa proste neda urobit dokonale. Iste, technic vie vyuzit obluky, ale to sa da aj v creatory, resp to nejako sklbit. Vsak ked vyjde nejaky trapny bionicle alebo ina blbost a ma 20 specialnych dielikov, tak neni problem dorobit specialne dieliky aj pre creator auto. Alebo potom nech ten technic urobia natesno bez medzier. Ale radsej dat specialne dieliky do creatoru, ako sa snazit z plátov vyskladat technic auto. Suhlasim s KLF, technic je o strojoch, pohybe, tam potom nevadia diery (najma ked clovek vidi, ako tam funguju piesty a ozubene kolesa), ak sa robia verne modely, kde je prioritny dizajn, tak potom jednoznacne creator expert! Suhlasim, na co su nam prevody, ked to mam robit rucne - koho to bude dokedy bavit?
Idealne spravit nieco medzi creatorom expert a technic - spravit dokonalu kapotu, a pod to dat motor, prevody, a blbosti, a dialkove ovladanie - potom si na to pride kazdy - kto chce mat dokonaly model, tak ho vystavi, decko bude mat krasne auto na dialkove ovladanie, a technikar si otvori kapotu a bude pozerat ako to pracuje. Toto vyslovene chyba v legu - volakedy boli take "creator" sety s motormi - nebol to technic, ale creator, takze decka si mohli skusat vyskladat rozne druhy vozidiel a pohrat sa s prevodmi, bez toho, aby to malo technicarsku nepritazlivost. Toto dnes chyba. V beznych setoch su motory len vo vlakoch, a potom uz len technic. Tieto UCS auta mohli byt takym prepojenym medzi dvoma svetmi, a potom aj ine modely mohli byt taketo medzi - napr creator vozidla s motormi, s alternativou roznych mlynskych kolies a pod.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #35 : 26. Apríl 2016, 16:49:44 »


offtopic:

vtip na dnes:
Jano: "Počuj Fero, robím pirátsku loď s lega, nevieš ako by som najlepšie spravil kormidlo?"
Fero: "jasné, pozri si, ako má urobený volant to nové Porsche 911 GT3 v technicu..."
« Posledná zmena: 26. Apríl 2016, 17:31:19 od Paliason »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #36 : 28. Apríl 2016, 11:54:23 »
... Druha vec je fakt brutal cena..preco limited 41999 mohla stat 180e a toto takmer dvojnasobok? ...

Tiež som sa nad tým zamýšlal...to exkluzivne balenie + knižka + licencia nemože robiť rozdiel 100 eur.
Bude to v tom, že ten 41999 bol zložený zo štandardných dielov, pre ktoré nemuseli vyrábať komplet nové formy, ale to Porsche má napr. tie nové kolesá vyrobené len pre tento jediný set. A ako je všeobecne známe, tak tie formy sú svinsky drahé. Takže investicie,  vrazené do bežných foriem ktoré chrlia dieliky nachádzajúce sa v desiatkách rôznych setov, sa im vrátia ovela skor pri tých predajoch. Ale takáto limitka Porsche, ked bude náklad zase tých 20.000 kusov, tak musia navýšiť cenu aj o 30 eur aby sa im to vratilo a neprerobili na tom.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #37 : 28. Apríl 2016, 12:18:07 »
Skôr ma zaráža to, že zas je 300$ = 300€. Ak by tam bol pomer ako pri AROCSe tak je to 260€ (alebo drahšie v dolároch)
Zdá sa ale že toto je pri UCS a podobných veľkých setoch za posledné roky normou (SW UCS, GB HQ, Minecraft Village, Simpsons, Temple of Airjitzu, Helicarrier ... výnimka je len Batcave)
Takže to nieje len o Porsche  >:(

« Posledná zmena: 28. Apríl 2016, 12:20:31 od papluh »

Odhlásený mirec

  • Príspevkov: 32
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #38 : 28. Apríl 2016, 12:58:28 »
Tie kolesa v buducnosti urcite pouziju v nejakom inom sete, mozno budu v inej farbe. Kvoli 80.000kolesam (4kolesa v 20.000setoch)sa naozaj neoplati vyrabat forma. A ked sme uz pri tom, z formy sa vyberie jadro a da sa tam druhe a nemusi sa vyrabat cela nova forma. Ale cena je naozaj velmi prestrelena....na druhej strane, keby ten set predavali za 1.000€ aj tak by na to nasli kupcov...takze sa teste, ze bude stat "len" 300€.
Ja som to nebol!!!

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #39 : 28. Apríl 2016, 13:46:36 »
Tak padla informacia, že plánujú v budúcnosti viac takýchto exklusiv modelov urobiť v technicu, tak može to byť pravda...keď to budú ale všetko limitky, tak stále to bude v menšich nákladoch oproti obyčajným setom ktorých robia - neviem, trepnem - 100 tisíce...šak uvidíme no.

Ja som neni zberatel ale stavitel, pre mňa ten set má hodnotu hlavne koli dielikom novým...ciže mne by stačilo, keby robia aj nejakú "socka" verziu ,len v hnedom kartóne zabalené sáčky s dielmy za 100,-eur  ;D
Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať na bricklinku, či to budú ludia rozoberať na diely na predaj...predpokladám že asi nie.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #40 : 28. Apríl 2016, 14:02:12 »
Skôr ma zaráža to, že zas je 300$ = 300€.

No buď rád, že padlo euro a už je to cca 1.12 usd za 1 euro, takže to až tak nekrici ten cenovy rozdiel ako ked bol kurz cez 1.3. Skôr ma stve, že amici majú mnohé ine vyhody, ako oveľa lepšie zlavy, vacsia dostupnosť exkluziv setov v bežných sietach, dlhší predaj setov, lepšie promo akcie, atd. Na to že lego je európska znacka, je to trapas.

Odhlásený mirec

  • Príspevkov: 32
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #41 : 28. Apríl 2016, 14:30:56 »
Je to trosku odveci, ale keby nahodou niekto planoval kupit tento set v rakusku alebo niekde inde tak dajte vediet....rad by som sa pridal...lebo aj ked je kua drahy jednoducho ho musim mat inac budem mat abstak. Nie je na DO, nulova hratelnost, ziadna motorizacia ale aj tak verim tomu, ze bude nadherny vo vitrine...akurat si mohli odpustit to radenie a namiesto uplne zbytocnej tasky v kufri mohli dat radsej nahradne koleso....
Ja som to nebol!!!

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #42 : 28. Apríl 2016, 17:33:01 »
Tie kolesa v buducnosti urcite pouziju v nejakom inom sete, mozno budu v inej farbe. Kvoli 80.000kolesam (4kolesa v 20.000setoch)sa naozaj neoplati vyrabat forma. A ked sme uz pri tom, z formy sa vyberie jadro a da sa tam druhe a nemusi sa vyrabat cela nova forma. Ale cena je naozaj velmi prestrelena....na druhej strane, keby ten set predavali za 1.000€ aj tak by na to nasli kupcov...takze sa teste, ze bude stat "len" 300€.

No silne pochybujem ,ze sa pouziju inde - ten dizajn ma Porsche chraneny a neda sa len tak pouzit "hocikde", najma nie znackovym vyrobcom hraciek ako je LEGO... Ten disk ma svojho autora, svoj nazov, svoju ochrannu znamku, tam to nepojde lena tak ho nahodit na daky vymysleny sportscar bez licencie...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený mirec

  • Príspevkov: 32
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #43 : 28. Apríl 2016, 17:52:05 »
Samotny disk nie je v licencii, nakolko ta nie je ziadne logo...v licencii su iba stredove "spunty" s oznacenim RS..a to aj hovori v tom videu
Ja som to nebol!!!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #44 : 28. Apríl 2016, 18:06:50 »
Tak vyzerá ako ten na oficiálnych fotkách, takže to bude kópia originálu a niekto na to práva vlastní.
Ale ako si už vravel s tými formami, oni ich robia viacvrstvé, takže im "stačí" vymeniť tú vrstvu kde je "výplet" disku, teda ak si nedali rovno robiť aj iné vzory.
Hovorili, že vývoj trval 3 roky, tj ak to bude séria, tak ďalšie modely majú už rozpracované. V prípade superšportov bude rozmer diskov rovnaký a aspoň zrecyklujú pneumatiky.