Autor Téma: Technic  (Prečítané 218771 krát)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #780 : 26. Máj 2020, 18:29:33 »
Sián vo štvrtok
https://twitter.com/LEGO_Group/status/1265281632677879808
som zvedavý či to naozaj bude svietiť alebo je to len kreatívne video

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #781 : 28. Máj 2020, 13:07:43 »
Tak 42115 Lamborghini Sián FKP 37 je vonku
https://brickset.com/article/51617/42115-lamborghini-si%C3%A1n-fkp-37-revealed!
https://www.lego.com/en-us/campaigns/lamborghini-sian/media

už je aj v online obchode https://www.lego.com/sk-sk/product/lamborghini-sian-fkp-37-42115 nečakane rovnaká cena ako v DE 379.99 Eur  >:D

funkcie už klasika - 8r prevodovka s pádlami; nastaviteľný spoiler; otvárateľné dvere (ok tie su trocha nové), kapota a kufor;
nové disky, panely ...
60 x 25 x 13 cm
3696 dielov





« Posledná zmena: 28. Máj 2020, 16:12:52 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #782 : 28. Máj 2020, 13:57:52 »
Pre mňa najhorší set z tejto serie... tie deravé svetla to totálne zabili. Diery sú slabinou týchto modelov, žiaľ je to daň za technic, ale tu to zaslo už ďaleko...
A tá cena - škoda komentovať...ešte o 10e dvihli už aj tak šialenu cenu bugatti. A to aj 300 za porsche bolo veľa za model, čo nemá motory, hydrauliku a mechanizmy na úrovni podobne drahých technikov...

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Technic
« Odpoveď #783 : 28. Máj 2020, 14:06:16 »
Ta cena je uplne prestrelena! Kde skonci TLG s cenami? Ked bude stat krabica 1000?
Ale na druhej strane, pokial sa najde dost blaznov co si ho kupia....tak preco nezvysovat, nie?

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #784 : 28. Máj 2020, 18:05:04 »
Mne sa to celkom paci, diery mi nevadia, je to bezna sucast technic modelov a tu su zakomponovane relativne OK. Funkcie nicim neprekvapili, otazka je skor, ci budu lepsie vyladene, ako pri predchodcoch(nezmyselne prevody na porsche, slabe pruzenie na bugatti).
Cena sa mi samozrejme nepaci, ale tento trend asi bude pokracovat s tym, kolko je po svete afolov. Keby si niekto chcel postavit porovnatelny MOC podla navodu v rovnakej mierke(uz ich je celkom dost), vyde to podstatne drahsie.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #785 : 28. Máj 2020, 18:10:02 »
Skôr či neskôr príde oficiálny set aj s takou cenovkou. Je to len o tom to správne naceniť výrobu z ich strany (najmä ak to nepojde cez retail predaj ale napriamo cez LEGO), potom ani objem výroby v pár stovkách kusov nebude vadiť.   Ak to bude správne licencované (napr SW) tak sa to predá, bude jasné že to je robené pre dospelých a zberateľov čo sa týka (ne)ústupkov pri dizajne a príde nejaký čislovaný certifikát tak aj dosť rýchlo. Stačí si len pozreť za čo idú niektoré staré veci a tých pár desiatok-stoviek kupcov si to nájde. Alebo čo ľudia dávajú za top smartfóny ktoré vydržia na výslní rok a po 3-4 rokoch prestanú byť podporované a s vytrieskanou baterkou.

Čo sa týka ceny na diel tak to neni až tak ďaleko (pod 10%) od mnohých iných Technic setov bez elektronických dielov ale aj predraženého balenia. Ono keď sa človek pozre na tie "lifestylové" foto tak tam nevidí žiadne dieťa ako pri lacnejších setoch, samí dospelí s príjmom (podľa štylizácie okolia), tak im nanavýš cenu za diel. Však aj tá motorka Ducati  >:D

No späť k Sián-u
Dizajnérske video
- zaujímavá je cca akurát posledná tretina kde je vidieť nejaké prototypy a farby s ktorými to skúšali (na nástenke) ... také Teal Lambo  >:D
- pre mňa (ako nie veľkého hltača noviniek od superáut) zaujímavé boli vyjadrenia k reálnemu Siánu ako má odvolávky na Countach

A speedbuild
- tá prevodovka je v nových veľkých rámoch, bude zaujímavé porovnanie ako a či sa zmenšila oproti Chironu. A dovolilo ju to ukázať zospodu.
- pozerám že odstúpili od spojenia dvoch veľkých častí ako u Chironu a je to pekne budované postupne  >:D Niektorí to evidentne nezvládali dať funkčne dokopy práve na tom Chirone.
 

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #786 : 28. Máj 2020, 18:49:15 »
Nenadchne, neurazi.

MiKeL to najlepsie vystihol, lepsie to nedam. ;D Dvomi slovami a vystizne. Musim ale povedat, ze po vzhliadnuti ofiko fotiek sa mi viac paci ako nepaci. V ramci Technicu z toho dizajnu vydolovali asi maximum a nie je to zle.
A farba? Lamborghini Sian vychadza z futuristickeho konceptu Lamborghini Terzo Millennio. Ten v reale pravdepodobne v Lime farbe nikdy neexistoval, no objavil sa v Lime farbe v hre GTA 5 a ako model firmy Bburago. Tak mozno prave tu sa inspirovali v TLG... O0

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Technic
« Odpoveď #787 : 28. Máj 2020, 19:53:52 »
Souhlasím, že tyhle auta by se mi líbily v lego systému.  Debatu nad barvou beru s úsměvem - je to jen probarvený plast a ne barva. Výsledkem je že modrl za 400€ v evropských nebo za 10 000 v českých působí hračkovitě... prostě velký "autí" na písek...dát k tomu špagát a děti to mohou tahat..
Zlatý technic z '80. Tyhle panelové hrůzy se mi nelíbí.
A pořad doufám v lego system kamion. Anthem sem ignoroval z výse uvedeného důvodu...


Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Technic
« Odpoveď #788 : 28. Máj 2020, 22:21:27 »
MiKeL to najlepsie vystihol, lepsie to nedam. ;D Dvomi slovami a vystizne. Musim ale povedat, ze po vzhliadnuti ofiko fotiek sa mi viac paci ako nepaci. V ramci Technicu z toho dizajnu vydolovali asi maximum a nie je to zle.
A farba? Lamborghini Sian vychadza z futuristickeho konceptu Lamborghini Terzo Millennio. Ten v reale pravdepodobne v Lime farbe nikdy neexistoval, no objavil sa v Lime farbe v hre GTA 5 a ako model firmy Bburago. Tak mozno prave tu sa inspirovali v TLG... O0

René myslíš tento Terzo Millennio? :)

https://rebrickable.com/mocs/MOC-42005/engsaher/lamborghini-millennio-terzo/?inventory=1#comments

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #789 : 30. Máj 2020, 16:21:59 »
Sarielov recenzia. že to dal za 32 hodín non-stop (aj s videom) 8)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #790 : 30. Máj 2020, 17:51:26 »
No vida - ide to aj bez samolepiek! Snad to bude trend u vsetkych setov.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Technic
« Odpoveď #791 : 30. Máj 2020, 19:02:04 »
Sarielov recenzia. že to dal za 32 hodín non-stop (aj s videom) 8)
Čo dal za 32 hodín? Veď build time tam má 9h

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #792 : 30. Máj 2020, 20:13:20 »
Čo dal za 32 hodín? Veď build time tam má 9h

No recenziu aj s post-produkciou videa.
Aby bol medzi prvými.  >:D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #793 : 08. Jún 2020, 15:28:24 »
Kvalitne spravený model ten Sián. Neviem čo viac si može fanúšik Technic priať. Respektíve čo ste tu poniektorí od toho čakali?

Ja tam ten progres vidím v dokonalejšie ztvárnených líniách auta a v nových panelových dieloch.
Diely na kapote tam sedia ako uliate ,skoro celá plocha už je zakrytá a tvarovo je tiež správne. Blatníky a prah takisto doležité. Malé špáry a diery tam budú stále, pretože oni nebudú (dúfam) nikdy vyrábať presné odliatky karosárskych častí - stále sú to zatial univerzálne diely.

Predné svetlá presne kopírujú tvar na reálnom aute. Na ňom je vnútro vyplnené čiernym plastom, v modely sú deravé a treba si domyslieť. Tie čierne vnútorné diely robia pozadie a spolu so zelenou linkou vytvárajú ten pretiahnutý slížik celého predného svetla. Príde mi to v poriadku. (na Porsche bola velká diera pred svetlom len taká bezdôvodná - ktorú proste nevedeli zakryť, tam mi to vadilo.)

Tvary to ma špicové, toto v Creatore nemáš šancu dosiahnuť.
Z tých troch áut v tejto sérií mi príde tento Sián zatial najkrajší, najdotiahnutejší.

Že to bude stáť okolo 380 eur bolo dopredu jasné. Prvé Porsche malo skoro o 1000 dielov menej a preto stálo "len" 300.

Divná logika tu zaznieva: "že v Technicu len pracovné stroje" Tak to nech zrušia najlepšie celý Technic, pretože aj pracovné stroje by vypadali ovela krajšie v Creatore. A už vidím tie náreky, keby 3 roky vkuse robili len bagre, žeriavy ,nakladače a nič iné... :)
Každý nech si vyberie, je to dobré tak ako to je.

casto model, co mohol byt creator, je namiesto toho technik. v ramci creator expert su to pritom super modely, patria medzi to najlepsie z lego ponuky a vernejsie to zodpoveda realite...

Hej, hlavne ten Aston Martin 007 je ukážkový. To sme tu tuším úplne všetci zdrbali, čo si pamätám. Úplné nechápačky, najhoršie čo vydali ...a také podobné hlášky :)  Najkrajšie autá v Creatore sú tie, ktorých reálna predloha je z velkej časti takisto hranatá... tzn: Mustang, Mini, F40, Caterham sú super! VW Beatle a Fiat už nič moc. A nemožne šeredný Aston Martin 007 je na poslednom mieste. Dookola tie iste reči sa tu vedú :) a pritom jednoduchá vec. Veď superšportové autá kedysi robili ako Creator - téma Racers. No nehorázne kredence hranaté... čo ti budem hovoriť, úplná mizéria už na prvý pohlad.

A farba? Lamborghini Sian vychadza z futuristickeho konceptu Lamborghini Terzo Millennio. Ten v reale pravdepodobne v Lime farbe nikdy neexistoval, no objavil sa v Lime farbe v hre GTA 5 ... Tak mozno prave tu sa inspirovali v TLG... O0

Ja len upresním:
GTA-hry oficiálne nemali nikdy licencované vozidlá. Čiže ked si kupiš a nainštaluješ tú hru, žiadne Terzo Millennio tam nenájdeš. Takéto veci si vytvára fanúšikovská-modderská komunita. A tá farba je volitelná v gáraži, kde si môžeš dať hocijakú.
TLG myslím nepotrebuje sledovať nejakých modderov hier, majú asi priame podklady od zdroja, ked platia licenciu tej automobilke  :)
« Posledná zmena: 09. Jún 2020, 09:39:22 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #794 : 09. Jún 2020, 09:10:49 »