Autor Téma: LEGO v médiách  (Prečítané 96414 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #91 : 08. December 2015, 23:06:58 »
Na Američanov to sedí, to je presne ako na dementov. Kde vrcholom a najťažšou skúškou na strednej škole je pochopenie a vyriešenie kvadratickej rovnice... Potom ostáva už iba nepochopiteľnou a nezodpovedanou neznámou iba to, prečo potom "oni" majú o xyz vyššiu životnú úroveň ako my oveľa chytrejší... (Ale toto už do tohto fóra nepatrí...)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #92 : 09. December 2015, 12:15:50 »
Mozno to bude tym, ze u nas to ako ucebnu pomocku nepouzivaju a nase skoly potom chrlia dementov, ktori nam vladnu a este viac tych, ktori ich volia ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #94 : 20. December 2015, 10:20:35 »
    Proč v Kladně neděláte nic, co se týká stavebnic Lego Duplo?
    Je to kvůli bezpečnosti. Duplo je pro menší děti a nemůžeme riskovat, aby se do stavebnic pro ně zamíchaly menší dílky z Lega, které by mohly vdechnout.


To si robia prdel, nie? :o V Madarsku sa v jednej hale robia DUPLO, aj klasicke.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #95 : 20. December 2015, 11:54:39 »
    Proč v Kladně neděláte nic, co se týká stavebnic Lego Duplo?
    Je to kvůli NEDBALOSTI. Duplo je pro menší děti a nemůžeme riskovat, aby se do stavebnic pro ně zamíchaly menší dílky z Lega, které by mohly vdechnout.


To si robia prdel, nie? :o V Madarsku sa v jednej hale robia DUPLO, aj klasicke.

 >:D

Továreň v Níregyházi je čistejšia než drvivá väčšina slovenských nemocníc. To i čosi napovedá  ;)
« Posledná zmena: 20. December 2015, 11:59:41 od Buďo »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #96 : 20. December 2015, 13:33:59 »
>:D

Továreň v Níregyházi je čistejšia než drvivá väčšina slovenských nemocníc. To i čosi napovedá  ;)

Potvrdzujem Buďove slová! :-)

Odhlásený CSPX

  • Príspevkov: 70
  • Parts collector
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #97 : 24. December 2015, 22:06:05 »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #98 : 24. December 2015, 23:21:52 »
a keď zistil, že latinsky „lego“ znamená „dávať dokopy, spájať“, už pri ňom zostal, pretože časť jeho výroby tvorili drevené stavebnice.

WTF  ??? ??? ???  ake stavebnice. Prva drevena stavebnica, aj ju vieme vobec nazvat stavebnicou je Lego Klodser 1946.

A chcel by som vidiet statistiku kde  je dokazane ze Serie figov Simpson su najoblubenejsia seria.


Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #99 : 24. December 2015, 23:51:38 »
a keď zistil, že latinsky „lego“ znamená „dávať dokopy, spájať“, už pri ňom zostal, pretože časť jeho výroby tvorili drevené stavebnice.

WTF  ??? ??? ???  ake stavebnice. Prva drevena stavebnica, aj ju vieme vobec nazvat stavebnicou je Lego Klodser 1946.

A chcel by som vidiet statistiku kde  je dokazane ze Serie figov Simpson su najoblubenejsia seria.
Čo som čítal a počul ja tak, Lego je skratka dvoch dánskych slov (neviem ako sa to v ich jazyku píše), ale po Slovensky by to malo byť "Dobrá Hra" aspoň takto to viem.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #100 : 30. December 2015, 11:52:45 »
Povrchný výcuc z článku v Telegraph.uk a zas pár ľudí na bazoši bude mat pocit, že ich ožužlané pomixované LEGO je zlato po babičke...
http://www.etrend.sk/ekonomika/hodnota-lega-rastie-rychlejsie-ako-hodnota-zlata.html
a originál
http://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/investing/11817380/Lego-a-better-investment-than-shares-and-gold.html

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #101 : 30. December 2015, 16:46:32 »
Povrchný výcuc z článku v Telegraph.uk a zas pár ľudí na bazoši bude mat pocit, že ich ožužlané pomixované LEGO je zlato po babičke...
http://www.etrend.sk/ekonomika/hodnota-lega-rastie-rychlejsie-ako-hodnota-zlata.html
a originál
http://www.telegraph.co.uk/finance/personalfinance/investing/11817380/Lego-a-better-investment-than-shares-and-gold.html

anglicky je fakt lepsi a podrobnejsi. Dokonca som sa dozvedel jednu dobru zaujimavost

http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?S=4762-1&ColorID=0

mam to dokonca neviem ci nie 3x a aj used ide na 60Eur WTF pojdem to pozhanat v kockach a jeden dam hned do zipsackov

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #102 : 30. December 2015, 18:57:55 »
Cele je to podla mna pofiderne. Cele je to postavene na udajoch z BrickPickeru a ten nema o vsetkych setoch udaje. Napriklad u starych Maersk setoch tam ma hodnotu nula len preto, ze sa ziadny nevyskytol v ich dosahu informacii. Co je logicke - stare Maersk sety v MISB stave sa objavia 1x za rok na ebay a cena ide niekedy aj nad 3000.- €. To samozrejme BrickPicker nezachytil, tak si mysli ze to nema hodnotu.
Mna osobne dost prekvapuje a dojima, ze zrovna  SW modely, Cafe Corner a Taj Mahal su tie TOP. :o Tu je vidno, ze to je ciste o biznise a nie o LEGU. Len preto, ze to ma najviac dielov, tak je to TOP - pretoze to logicky stoji najviac. Rovnaky osud caka Helicarier a GB Headquarter (za to dam ruku do ohna). Dobre, povedzme ze Falcon je pekne prepracovany, Tah Mahal vyzera efektne. Ale Cafe Corner? Death Star???
Dojal ma aj bod 3. v odporucaniach - investovat do setov vydanych po roku 1999 a neinvestovat do setov vydanych pred rokom 2000. Je vidno, ze autor bude asi nejaka mlada generacia, napichana zo sucastnej produkcie TLG, resp. je to zasa ciste o biznise, kedze po roku 2000 sa zacali robit drahe exkluzivne sety. Ako sorry, ale pre mna ako AFOLa  (!!!) ma OVELA vacsiu hotnotu trebars Paradisa v MISB, Airport Shuttle v MISB, alebo promo set zo 70., 80. rokov v MISB, ako nejaky Cafe Corner (a to ho vlastnim).
Co tym chcem celym povedat - cely clanok nabada k tvrdemu biznisu s LEGOm, na ktory doplatime LEN my AFOLy! Pretoze sa do LEGA zacnu montovat kadejaki kseftari, co nemaju k LEGU absolutne ziadny vztah!

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #103 : 30. December 2015, 21:09:42 »
Stotožňujem sa s rozsiahlou a podrobnou úvahou od KLF :-)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO v médiách
« Odpoveď #104 : 30. December 2015, 23:27:06 »
Ako keby sa uz nemontovali :(