Autor Téma: matejova lego zbierka  (Prečítané 35250 krát)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #75 : 03. Apríl 2015, 19:37:01 »
 :) :) :) :) :) :P :P :P  8) 8) 8) 8) 8) 6515( ma samolepky len na fotke nie su) 6512- 2x mam sice navody nic moc.
Viaceri z nas takto zacinali, ale odporucam Ti zamerat sa konkretne serie a nie zbierat vsetko. Pojde to velmi do penazi a hlavne sa Ti to bude hromadit a nic nebudes mat kompletne. Ovela rozumnejsie je zamerat sa na konkretnu seriu (napr. Legoland, Western) a tu sa snazit skompletizovat. Viem o com hovorim... ;)
No ja som ties takto zacinal, no vsimol som si ze to ide do penaz. Zameriam sa na Classic town a classic space. Pokusim sa to skompletizovat.
Nádherné prírastky ;) Mám rád klasickú éru LEGO setov. Zameriavaš sa na nejaké obdobie, tému či zbieraš všetko, čo sa Ti páči?
Dakujem, aj ja. Zameriavam sa hlavne town bol som taky ze som bral vsetko co sa mi paci ale teras len Town Space(Classic) City( Okrajovo)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #76 : 04. Apríl 2015, 07:37:47 »
 ;D ;D ;D ;D :P :P :P :D :D :D :D
Predstavujem Vam prvy vlak 171- posledny vozen je z ineho seta dokym som to postavil trvalo a chyba vagon na drevo. Tento vlak jazdy len po modrych kolajniciach povodnych, ja mam sive, nie je funkcny ani nemal by byt.
Predstavujem Vam druhy vlak 117- posledny vagon nema dostatok dielikov a chyba kabel ked zozeniem kabel bude funkcny. Tak to je asi vsetko co som chcel ktomu dodat.
                                           Postupne budem pridavat Classic town sety ;) ;)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #77 : 04. Apríl 2015, 10:58:13 »
Tie vlaky keď dáš uplne do pôvodného stavu tak to bude super. Vždy sa mi tieto staré sety páčili :)

PS: Tie CITY moderne by si mal popredávať a zamerať sa na takéto šmaky ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #78 : 04. Apríl 2015, 22:00:44 »
vlaky su super. urcite ich skompletizuj. btw. su pat. pend? ;)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #79 : 05. Apríl 2015, 19:00:38 »
 :) :) :)  8) 8) :) :) :) Este mam 4sety ale tie nejdem prezentovat lebo nie su komplet inac navody mam
Tie vlaky keď dáš uplne do pôvodného stavu tak to bude super. Vždy sa mi tieto staré sety páčili :)

PS: Tie CITY moderne by si mal popredávať a zamerať sa na takéto šmaky ;)
No dieliky uz objednane tak konec Maja by to uz mohlo byt vsetko v poriadku a mozem prezentovat.
No mam aj take sny mat Monarail a metroliner a zopar beznych setov a potom cerveny vlak 70-80roky ak sa nemilim je to set 7745-7740( ten idem setrit a mozno tento rok objednam).
No City to uz nejdem riesit a nemozem to popredat lebo to som vsetko ja nekupoval. Ja by som sa rad zameriaval na taketo šmaky ale tie stoja vela a to je len stastie. INAC tie vagony zo seta 171 su zo seta 724 este lokomotivu a mam dalsy ale lokomotiva sa bude tazsie zhnat.
vlaky su super. urcite ich skompletizuj. btw. su pat. pend? ;)
Jasne uz dieliky mam objednane... BTW?? Nerozumiem po Slovensky a ne skratkamy ;) :D

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #80 : 05. Apríl 2015, 19:50:02 »
Nerozumiem po Slovensky a ne skratkamy ;) :D

BTW =  by the way = "mimochodom"
Otazka zaujima aj mna... ci su pat.pend  >:D

Ak nevies co to je tak UTFG   ;)
« Posledná zmena: 05. Apríl 2015, 19:53:12 od matt251 »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #81 : 05. Apríl 2015, 20:25:28 »
6363 je moja srdcovka... tá rudla tam nemá čo robiť!

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #82 : 05. Apríl 2015, 21:05:11 »
BTW =  by the way = "mimochodom"
Otazka zaujima aj mna... ci su pat.pend  >:D

Ak nevies co to je tak UTFG   ;)
Nie su to Pat.Pend. Nie su to testovacie kocky, ale bezne ;).
6363 je moja srdcovka... tá rudla tam nemá čo robiť!

Jo sefe to som len tak na dekoraciu dal, bo ked vzdvihaju motory potrebuju rudlu lebo vtej dobe to nebolo cim si pomoct ;). Nojo uz skoro budem mat hotove aj 6362 a objednane 6365 >:D.
Davam tu posledne fotky co som vyhral mozno v priebuhu tyzdna mi nieco pribudne.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #83 : 05. Apríl 2015, 23:26:50 »
Nie su to Pat.Pend. Nie su to testovacie kocky, ale bezne ;).

Pat. Pend nie su testovacie kocky. Boli to vsetky diely do cca. roku 1974 a znamena to patent pending = caka sa na patent. Podla toho, ci su diely oznacene pp alebo nie vies priblizne urcit, ci je ten set original alebo vyskladany neskor. Preto sme sa aj cudovali, preco si chcel aby som vymenil svoje pat. pend biele diely za belsie, kedze tie sa tazko zhanaju ;) neviem, ci vies po anglicky, ak nie, mozem to skusit prelozit http://www.leggodt.nl/items/lego/date-patpend.php

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #84 : 06. Apríl 2015, 06:20:58 »
Pat. Pend nie su testovacie kocky. Boli to vsetky diely do cca. roku 1974 a znamena to patent pending = caka sa na patent. Podla toho, ci su diely oznacene pp alebo nie vies priblizne urcit, ci je ten set original alebo vyskladany neskor. Preto sme sa aj cudovali, preco si chcel aby som vymenil svoje pat. pend biele diely za belsie, kedze tie sa tazko zhanaju ;) neviem, ci vies po anglicky, ak nie, mozem to skusit prelozit http://www.leggodt.nl/items/lego/date-patpend.php
Tak som sa pozeral na vozik a na podlozku su tam napisane PAT.PEND. mozno aj na kockach niekte bude napisane ale to sa mi nechce rozoberat mislim 117 171 ten som nenasel ze by mal PAT.PEND.
Ale aj tak nevady ze nebudu original hlavne ze to dako spravim aby jazdilo. No ja som do teras nikdy neskumal az taku hostoriu kocky ;) tak ze som nevedel sorry. Diky za odkaz!!

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #85 : 06. Apríl 2015, 21:00:08 »
Nic si z toho nerob. Ja som to donedavna tiez nevedel ;)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #86 : 09. Apríl 2015, 17:11:17 »
Lego co mi este prislo a vzacne polybagy NINJAGO mam uz 3(vzdy pri casopisoch vzdy za smesnu cenu 2012 len 2 polybagy 6€ aj s hrackamy :D :D a teraz kamos zas s casopisu od nekal zohnal NINJAGO 2015 tak mi donesol 2ks :D.) 2012 NINJAGO uz mam len pomiesane v krabici ale 2015 V MIP ostanu.
Potom Creator to uz mam dlho. Dotycnej osobe velka Vdka ;)! Stale MIP
City polybag sice mam ho 1ks ale zachvilu zas mi pride dalsy :D zatial MIP.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #87 : 03. Jún 2015, 16:19:26 »
Vyhral som lego 6386 wow aj krabica mozno aj navod neviem ci je to komplet ale chcel som len krabicu a navod martinn ma povzbudil vo svojej zbierke tak som to ku konci vyhral za 30€ :P :P
Ked to bude na SR a postavene skompletizovane foto!! :-) http://bricker.ru/images/sets/LEGO/6386_main.jpg?1249653300

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #88 : 03. Jún 2015, 20:39:49 »
pekný setík ak bude komplet aj s krabicou a návodom za tú cenu, tak je to dobrá kúpa

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: matejova lego zbierka
« Odpoveď #89 : 08. Jún 2015, 13:23:51 »
pekný setík ak bude komplet aj s krabicou a návodom za tú cenu, tak je to dobrá kúpa
Navod neobsahuje, na 100% aj nekomplet lebo to nasiel este z decstva ;) asi si necham len krabicu a zbytok predam
Inac som vyhral aj 740 basic nekomplet len 20-40% ale krabicu obsahuje(navod idem kupit) inac obsahuje aj tie(neviem ako sa to vola ale ak sa nemilim) plastove vložky

« Posledná zmena: 08. Jún 2015, 18:26:01 od matej »