Autor Téma: 75192 - UCS Millennium Falcon  (Prečítané 22151 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #15 : 02. September 2017, 17:23:06 »
Asi sa ocakava, ze sa aj ja vyjadrim k tomuto setu (kedze druhy admin sa uz vyjadril :D). Nie som fanda SW (skor Star Treku), ale niektore SW sety sa mi pacia. Millennium Falcon patri medzi ne. Asi aj preto, ze je to jedna z ikonickych lodi SW sveta. UCS Millennium Falcon patri medzi 3 sety ktore mi prechadzali rukami, chcel som ich do zbierky, ale nakoniec som si nenechal ani jeden kus. Tie dalsie dva su Taj Mahal a Emerald Night. Kedze nepatrim medzi ludi ktori by mali vela penazi, potesili ma chyry ze by mal dostat reediciu. Spociatku som ocakaval kopiu povodnej verzie (co by mi stacilo), ale neskor zacali presakovat informacie o podstatne vyssom pocte dielov. No a pri pohlade na vysledny produkt musim uznat, ze dizajnerom sa podarila skvela praca! Novy Falcon je podstatne krajsi, uhladenejsi, detailnejsi ako povodna verzia. Najlepsie to je asi vidiet na tejto fotografii, kde som vyznacil tie najmarkantnejsie rozdiely:

ila_rendered

1. Chodba ku kokpitu je podstatne krajsie spracovana, je zaoblena, ale ta strbina na rohu to kazi. Myslim, ze pri tejto cene setu mohli vyrobit novy diel, nasledne vyuzitelny v inych radach (napr. Nexo Knights)
2. Dokovacia chodba vyzera na pohlad krajsie, ale predlohu vystihuje konickym tvarom viac povodna verzia
3. Veza na vrchu lode je detailnejsie spracovana a hlavne pekne zaoblena
4. Konstrukcia radaru je krajsie spracovana
5. Kokpit je presklenny s potlacenymi dielmi

Zmenil sa aj dizajn povrchu lode, ma viac detailov a celkovo viac koresponduje s predlohou. Model sa skutocne vydaril a mne by nevadilo ani kedy tam neboli diely na alternativnu verziu. Tiez celkom nechapem nariekania nad figurkami. Pre mna za mna by tam nemusela byt ziadna. Naco? Je to vystavny model, mne by tam nechybali. Ked su - OK. Tento set si kupim (aj napriek trochu premrstenej cene) ciste preto, ze ako fanusik LEGA by som ho mal mat. Je to (zatial) najvacsi set aky LEGO vydalo a patri sa mat takyto skvost v zbierke. Kseftarom by som len chcel odkazat, ze ak rataju s tym, ze na tom raz zaryzuju ako majitelia povodnej verzie - nech na to zabudnu! Tento set bude masovo dostupny a v dnesnej dobe si ho kupi kazdy kto bude chciet (a mat nan) - a to nielen fanuskovia LEGA. No a ako som sa uz s Paliasonom a MiKeLom bavil - vdaka za tento set, ale rad by som videl v takejto krabici radsej nejaky Technic, alebo CREATOR EXPERT set. ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #16 : 02. September 2017, 20:13:38 »
ak rataju s tym, ze na tom raz zaryzuju ako majitelia povodnej verzie - nech na to zabudnu! Tento set bude masovo dostupny a v dnesnej dobe si ho kupi kazdy kto bude chciet (a mat nan) ...

Skor bude problem odhadnut koniec setu, kedze moze byt v predaji 3, 5 ale aj 8 rokov ako death star. TLG by bolo hlupe, aby tento skvost stiahlo z obehu skoro a nechalo zarabat inym...tym padom je to priestorova a financna pasca na kseftovanie - par skatul tohto giganta v skrini znamena obrovske priestorove naroky + zamrznute tisice na mozno dlhe roky...

vdaka za tento set, ale rad by som videl v takejto krabici radsej nejaky Technic, alebo CREATOR EXPERT set. ;)

Toto ma tiez napadlo - i ked som fanusik SW, osobne by som ako najvacsi set videl nieco realne, nejaky landmark, predsa len je trochu zvlastne, ked vlajkova lod lega bude v podstate stavba z vymyslenej predlohy.. proste je to len nafuknuta lod, ktora by kludne mohla byt mensia a nic by sa nestalo.. ale ked si predstavim hrad s 7000 dielikmi, tak tam by sa mohlo ist do super detalov... ale chapem, ze toto je predajna tutovka, kdezto nejaka socha slobody za 800 ecok by mohla skoncit slabsou predajnostou...
« Posledná zmena: 02. September 2017, 20:15:25 od mesje »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #17 : 03. September 2017, 13:07:35 »
Hothbricks majú na stránke obrázok so "šupátkom" aby sa dalo porovnávať medzi starou a novou verziou zhora.
https://www.hothbricks.com/millennium-falcon-ucs-faut-absolument-comparer-deux-versions-lego/


Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #18 : 03. September 2017, 21:04:15 »
Za mňa len - MUST HAVE !!! Ďalšie komenty k tomuto setu nie sú potrebné...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #19 : 03. September 2017, 21:15:52 »
Nádherný by byl nějaký hrad.... jenže za ten by zase Lego sotva mohlo chtít 20 000 CZK jako za "Tisíciletého Sokola". Jak vidno i přes tu naprosto šílenou cenu si tahle stavebnice najde dost kupců. Já pořád čekám modulární policejní stanici a ono houby houby houbičky. AFOLové jsou zkrátka AFOLové. Ani dvacet tisíc je nezastaví - (Nu když někdo byl schopný dát sto tisíc za starší provedení...) tak čemu se divím. Na druhou stranu - dvacet tisíc (a víc) dneska stojí lecjaký smartphone, tohle může být konečně investice a loď je to kultovní z kultovní ságy (byť se mi poslední díly vůbec nelíbí).

Akorát trochu nechápu proč to za tu cenu není třeba motorizované a osvětlené ? To by bylo fajn, kdyby třeba ty rampa byla spustitelná  za pomocí pneumatického systému a osvětlení by bylo fajn...
« Posledná zmena: 03. September 2017, 21:25:47 od PC CZ »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #20 : 03. September 2017, 22:51:24 »
Akorát trochu nechápu proč to za tu cenu není třeba motorizované a osvětlené ? To by bylo fajn, kdyby třeba ty rampa byla spustitelná  za pomocí pneumatického systému a osvětlení by bylo fajn...

To aj mna napadlo - ten diodovy pas vzadu si to doslova pyta. Len by musel byt napajany na nejaky mini zdroj.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #21 : 03. September 2017, 22:56:35 »
To by určitě nějak vyřešili, mně jako nostalgikovi se stýská po Light&Sound. Set za dvacku by si to zasloužil.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #22 : 03. September 2017, 23:13:20 »
Myslím že v tej bezinteriérovej časti by sa miesto na AAA box našlo. Skôr ide o to že tých modrých rúr je tam 2x3 takže by bolo treba aspoň 3 PF LEDky. A keďže sú dosť bodové tak by to nasvietilo len jeden koniec. To by musel byť iný diel tie transparentné rúrky. Niečo ako bolo Fiber optics na starých Technic setoch (ako 8480) aby to viedlo svetlo s tým ze časť rozptýli.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #23 : 04. September 2017, 07:21:12 »
Nádherný by byl nějaký hrad.... jenže za ten by zase Lego sotva mohlo chtít 20 000 CZK jako za "Tisíciletého Sokola". Jak vidno i přes tu naprosto šílenou cenu si tahle stavebnice najde dost kupců. Já pořád čekám modulární policejní stanici a ono houby houby houbičky. AFOLové jsou zkrátka AFOLové. Ani dvacet tisíc je nezastaví - (Nu když někdo byl schopný dát sto tisíc za starší provedení...) tak čemu se divím. Na druhou stranu - dvacet tisíc (a víc) dneska stojí lecjaký smartphone, tohle může být konečně investice a loď je to kultovní z kultovní ságy (byť se mi poslední díly vůbec nelíbí).

Akorát trochu nechápu proč to za tu cenu není třeba motorizované a osvětlené ? To by bylo fajn, kdyby třeba ty rampa byla spustitelná  za pomocí pneumatického systému a osvětlení by bylo fajn...

Tiež sa k tomu vyjadrím súhlasím s vyššie napísaným, z môjho pohľadu - taká veľká krabica, také drahé a pritom taká blbosť :-) . Asi fanúšikovia SW nebudú súhlasiť, ale je to len môj názor, nikdy som žiaden diel SW nevidel a nič mi to nehovorí - skôr Startrek ako písal KLF. Taký veľký set som očakával že bude z úplne inej témy a nie SW a dokonca reedícianiečoho čo už raz vydali. Ale fanúšikov si to asi nájde dosť. Osvetlenie chýba jednoznačne, svetlovody boli využité aj vo vlakoch.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #24 : 04. September 2017, 08:55:37 »
Nasvetlenie neni problém, podla mna spravit costume svetla by bolo aj lepsie nez sa serkat s tymi tazkopadnymi ovetlami od lego ktore ajtak ani prd poriadne nenasvitia.

Som zvedavý ako je riesený priestor mimo interierovej casti- ci sa tam da pohrat a dorobit zbytok tak ako sa patri  :)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #25 : 04. September 2017, 11:41:00 »
Podľa ofiko fotiek - myslíte, že chystajú aj reedíciu ISD 10030 ?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #26 : 04. September 2017, 11:41:46 »
PRESNE TOTO ISTE MA NAPADLO, KED SOM TEN DETAILIK ZBADAL!!! ;D Dost analogia!
« Posledná zmena: 04. September 2017, 13:58:35 od KLF »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #27 : 04. September 2017, 11:48:03 »
PRESNE TOTO ISTE MA NAPADLO!!! ;D Dost analogia!

To by ma naštvalo o hodne viac, než reedícia MF  >:D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #28 : 04. September 2017, 14:30:55 »
To by ma naštvalo o hodne viac, než reedícia MF  >:D

Casom urcite spravia, teda ak sa bude MF dobre predavat - tak budu povzbudeny. Cital som v komentoch od ludi ze radsej chcu ISD ako MF :D

Odhlásený Marian21x

  • Príspevkov: 17
Re: 75192 - UCS Millennium Falcon
« Odpoveď #29 : 10. September 2017, 13:53:51 »
Inak v roku 2018 by mal byť dostupný aj na iných predajných miestach ako len cez oficiálny lego.com/shop, čiže napríklad v ToysRus sa dá tým pádom kúpiť s 20% zľavou a inde možno ešte lacnejšie.