Autor Téma: Technic  (Prečítané 218710 krát)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #870 : 05. Október 2020, 09:17:34 »
Takto nejak by som si predstavoval pohyby Technic modelov.

Hned by som sa s tym hral  ;D ;D ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #871 : 05. Október 2020, 11:26:50 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #872 : 05. Október 2020, 11:31:26 »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #873 : 05. Október 2020, 12:05:27 »
Takto nejak by som si predstavoval pohyby Technic modelov.

kokso, to su modely? som chvilu na to kukal ako na original...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #874 : 05. Október 2020, 22:05:19 »
Niečo mi hovorí, že tam asi nebudú platové osky a prevody.... ::)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #875 : 06. Október 2020, 09:41:41 »
Niečo mi hovorí, že tam asi nebudú platové osky a prevody.... ::)

;D hrach na stenu... 
Chalani tu budú dookola porovnávať neporovnatelné.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #876 : 06. Október 2020, 09:43:51 »
Hrach na stenu je muffinova hlaska. Uplne mimo misu! Tu nikto netvrdi, ze LEGO model ma mat 30kg, a teda kovove osky! bavimew sa o POHYBE, nie dizajne, velkosti a vahe!

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #877 : 06. Október 2020, 10:29:55 »
samozrejme že o pohybe sa bavíme.
- je ti jasné, že plast nieje železo, a teda čo z toho vyplýva pri zábere motora cez plastovú osku...
- aj 3 kilový model je pre lego vela + tie nasčítané velké vôle všade v prevodoch: to sa výsledne všetko prejaví na pohyboch
Tie RC-čka čo porovnávate to je proste strojarina a technika ako v realných vozidlách, len zmenšené. Zabudni, že lego tomu može konkurovať.

Malá buginka z lega do 500 gramov ti pojde pekne!  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #878 : 06. Október 2020, 10:39:07 »
Ani ta mala buginka nejde - vid Top Gear kara.

Samozrejme, ze tie plastove osky NEHRAJU rolu pri tom, ako sa model hybe! Oni zas nie su tak makke, aby nepohli plastovym modelom do 3kg. Tu ide o MOTORY a o ovladanie!!! Realisticky plynuly rozjazd nie je vecou plastovej osky (mozno minimalne v torznej tuhosti osky). Sprevodovanie tych modelov je dalsia vec, ktora by tomu pohybu pomohla. Zaujimave, ze nezvladaju uplne pomaly pohyb! Ziadny model. To je o motoroch a prevodoch, nie o kovovych oskach. Btw. ja by som sa kovovym oskam a kolieskam v Technicu nebranil ani za cenu vyssej ceny. Ale chapem ze to by bola pre TLG tazka hereza, ked este aj z vlakov odstranili kovove osky. Osrat! Tieto Technic RC modely su pekne len na policku, nie na hranie (aspon nie nas AFOLov a pre decka je to zbytocne dizajnovo vymakane). Mohli to Volvo kludne spravit bez RC, s HoG a aktuatormi a hratelnost by bola lepsia a cena o 1/3 nizsia! Cest vynimke Liebherr - ten funguje pekne.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic
« Odpoveď #879 : 06. Október 2020, 13:13:46 »
ano porovnavat sa to da len tazko, tie kovove modely su aj cenovo niekde inde, riadne pálka, ale zase s tym strojom uz co to aj na zahrade porobis  ::). Pri tom kovovom podla mna jedine co pridava realistickejsiemu pohybu je vaha, cize pera viac peruju, hlina sa podnim aj zatlaca, neskace to jak koza, cize ked to ma mat vahu musia byt kovove casti, cize tuto vlastnost v legu nebudeme mat nikdy. Co ale o pohyblivosti, to som nazoru ako KLF, to fakt nie je o materiali, ale o tom co pise: ovladanie, prevody atd. a pevne verim ked uz sa pohli smerom riadenia cez Appku tak budu posuvat aj ovladatelnost tychto strojov smerom co najblizsie k profi modelarstvu, snad.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #880 : 06. Október 2020, 13:34:50 »
K tejto teme by sa najlepsie vedeli vyjadrit chalani, co sa realne zucastnuju trial truck stretnuti, viem o viacerich slovincoch, madaroch, poliakoch, a aj v cechach by sa asi nejaki nasli. U nas sa tomu realne nikto nevenuje a tym padom je to zbytocna teoreticka debata. Ani creator modely predsa nebudete porovnavat vyzorom s die cast modelmi. LEGO je a bude predovsetkym univerzalna stavebnica, co so sebou vzdy prinasa obmedzenia a kompromisy.

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: Technic
« Odpoveď #881 : 08. Október 2020, 16:09:45 »
samozrejme že o pohybe sa bavíme.
- je ti jasné, že plast nieje železo, a teda čo z toho vyplýva pri zábere motora cez plastovú osku...
- aj 3 kilový model je pre lego vela + tie nasčítané velké vôle všade v prevodoch: to sa výsledne všetko prejaví na pohyboch
Tie RC-čka čo porovnávate to je proste strojarina a technika ako v realných vozidlách, len zmenšené. Zabudni, že lego tomu može konkurovať.

Malá buginka z lega do 500 gramov ti pojde pekne!  ;D
Maš pravdu plastová oska dĺžky 7 studou sa začne krútiť už pri váhe mojho CASE traktora. Chcelo by to lepšie kolieska a osky nie len z pohľadu technického ale aj nový pevnejší materiál.

Tie RC kovové modely sú reálne omnoho prepracovanejšie ako hociaký lego MOC.

A to nehovorým o motoroch ktoré používame v RC a ktoré sa používajú v legu to je nebo a zem čo sa týka rozdielov.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #882 : 13. November 2020, 17:25:37 »
neni to LEGO a neviem kam to dať
BuWizz spravil motor ktorý replikuje starý buggy motor ale s pripojením na PF


Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #883 : 18. November 2020, 10:29:48 »
na FB sa uz ukazuju nove modely 2021. vypada to, ze pridu aj nove pneumatiky  :o

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #884 : 18. November 2020, 10:44:17 »
jj, je tam lepšia foto z katalógu čo unikol dávnejšie
menšie "šípovité" a stredné "štuplové"