Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184924 krát)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1080 : 21. Marec 2023, 13:59:10 »
naložený set  ;D doslova. Tiež by som sa zaobišiel bez toľkého vybavenia, ale tak fajn, že si to už človek môže urobiť podľa seba, akurát tú bonboniéru si treba kúpiť celú. Ale za mňa to už je jasný narodeninový väčší set, veľmi je podarený, prekvapilo aj že dali odpruženie, farba perfekt. A podľa mňa aj veľmi potentný set na dobré alternatívy, takže sa teším čo vykúzlia machri. Keď som zrátal všetky kolesá tak prvý mi napadol pekný ťahač s čumákom Sand Green Cat :D

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1081 : 21. Marec 2023, 19:31:51 »
Ja očakávam ako prvé predĺženú verziu... ;)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1082 : 22. Marec 2023, 15:22:45 »
Ja staršiu verziu so svetlometmi v prostriedku.
« Posledná zmena: 22. Marec 2023, 15:32:12 od Bača »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1083 : 22. Marec 2023, 16:19:17 »
museli tam dat co najviac balastu... aby si obhajili tu vysoku cenu.. takto to vyzera, ako je to namakane a vacsina ludi to berie ako celok a neriesi, ze tie blbosti hore v zahradke su nanic :-)))
...

...
No a čo sa týka balastu tento obrázok...

Keď už tam tolko toho dali, v domnení, že aké to bude super sa tým všetkým zahrať (dvihnúť na hever, otvoriť box s náradim, doliať benzín s kanistru, vytiahnuť sa s funkčným navijakom, položiť trakčné dosky ...atd.) ,tak potom ale nedomysleli hratelnosť toho najdôležitejšieho prvku - samotného auta. To mám ako točiť kolesami cez volant vnútri? Dobre kyptavé! :D Kde je HOG?

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1084 : 04. Apríl 2023, 15:48:12 »
Defender (y) (y)
S prislušenstvom to trochu prehnali. ;D Komplet so všetkým nahodený sa mi až tak nepáči. Navijak a záhradka sú tam straśne blbé.

Aspon sa bude mat co stratit.....v zahradke su veci ktore si priam ziadaju aby boli nejakym sposobom stratene a potom ked budete kupovat poskladane kusy cez BL alebo bazos, tak tam vsade bude, ze nekompletny model

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1085 : 14. Apríl 2023, 13:07:35 »
Klasický Defender 90 oficiálne vonku
10317 Land Rover Defender 90
https://brickset.com/article/92863/10317-land-rover-defender-90-revealed!
2,336 dielov
€239.99
32x16X16cm
odpružené, navijak, 2 verzie motorov (V8 a diesel), kopec príslušenstva  ::)


paradny set  (y)...tiez pojdem do toho a kupim si ho....mne ta kopa vybavenia nepride ako balast, ja to prave beriem ako velke plus k tomuto setu a podla mna si vacsina vystavia a vystavi tu expedicnu verziu...jedine co ma trocha mrzi je to, ze uz ked si s tym vsetkym dali taku namahu mohli spravit tu starsiu generaciu t.j. verziu so svetlami v strede

v niektorych videach na nete sice vidno nejake tie stavebne chyby ako napr. pri manipulacii odlietavajuci roh strechy, ci odpadavajuce predne blatniky pri privelkom odpruzeni kolies ci odpadavajuca predna maska pri manipulacii s navijakom , no ale asi to prezijem...

technik defender mam tiez a  je brutalne dobry, no tiez je tam nejaka vrodena stavebna chyba prevodovky a rapoce to v nej a zasekava sa a pri niektorych rychlostiach nejde vobec...nemalo by sa take stavat, no ale i to prezijem

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1086 : 15. Apríl 2023, 07:21:08 »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1087 : 14. Jún 2023, 16:26:48 »
Eldorado pevnost odhalena:

https://www.thebrickfan.com/lego-icons-eldorado-fortress-10320-officially-revealed/

no neviem, cakal som viac, po levom hrade a barakude... toto je v podstate replika stareho setu, a dieliky nahnali nahradou tvarovanej podlozky... ziadna pridana hodnota...
a to nasilne trepanie zenskych vojaciek je uz uplne trapne... v realite by sa v tej pevnosti zenske objavili maximalne ako socialne pracovnicky...
« Posledná zmena: 14. Jún 2023, 16:29:35 od mesje »

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1088 : 14. Jún 2023, 18:47:54 »
uz je to aj na ofiku store https://www.lego.com/sk-sk/product/eldorado-fortress-10320 a hej tie zenske vojacky su celkom humorne asi si myslia ze Mulan existovala v kazdej krajine :D

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1089 : 14. Jún 2023, 20:34:20 »
Súhlas, je to to isté ako to bolo v minulosti. Akože...určite lepšie ako nič, to pozor.
Ale po minuloročnom hrade sme asi všetci čakali niečo o dosť lepšie.

A tie vojačky :D
Tak o dva roky už budú tieto sety obsahovať čisto ženské postavy a muži budú vo vazení :D

Veľké plus je, že vnútri tej skaly bude určite niečo zaujímavé čo bude dobre vyzerať. Pričom v starej pevnosti nebolo vlastne nič kvôli baseplate.
« Posledná zmena: 14. Jún 2023, 20:39:44 od Frco »

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1090 : 14. Jún 2023, 20:44:45 »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1091 : 14. Jún 2023, 22:39:04 »
Tak tohle je po všech retro setech jednoznačné zklamáni - ať jde o Galaxy Explorer, Barracudu, LionCastle... tak vždy šlo o rozvinutí tématu a přetvořeni původni hračky v model. Tady někdo vzal starý set, nahradil základovou desku základnou z kostek, přidělal pidi loďku a jinak replikoval starou hračkoidní pevnost - v hračkoidni pevnost... Barracuda stála svého času stejně a nabidla zajimavý ostrov plus nejhezči lego plachetnici ever... Jako WTF... Měli radši udělat pořádny bitevnik, nebo aspoň velkou pevnost... nebo ještě lépe - velkou pevnost s bitevnikem a ne skoro repliku stareho setu akorát s přidaným dungeonem... Tady si počkam na slevu a radsi zkusim ulovit bricklink pevnost Black Falconů... Jsem zvědav na reakce a prodejnost, podle mne je to pěkně velký krok zpét a slušela by tomu o 50€/1500CZK menší cenovka.

Že tam jsou ženské ksichtiky neřešim, nahradit je mužskými je dilem okamžiku, ale chybí tam kapitán Roger Redbeard...

Takhle to budi dojem, že za admirálem jede jeho milenka....

Obrázek na krabici, kde admirál hoduje s ženskými v uniformě- jako budi to úsměv ( Že by kurtizány převlečené za vojáky ? )

By je neubylo kdyby tam šoupli žraloka ( v originále sice neni ale...)...a červenýho papagája...

V podstatě mi vadí, že tam nedali ubikace pro mužstvo.. jako v nèkterých MOC... ale tak do modularu snad půjdou snadno dodělat...

(Jasnè hrad taky nemá kasárny a je mnohem větší, ale obytné prostory má, tady není nic (sklep se sudem...))

A ta galleona je zkopirovaná z Imperial Trade Post, který ovšem ovládali červeni a ne modři.

Barracuda Bay byla ovšem nápaditějši (latrina, ubikace, výčep, kajuta se sochou atd...)
« Posledná zmena: 14. Jún 2023, 23:08:11 od PC CZ »

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1092 : 15. Jún 2023, 14:48:13 »
Tešil som sa na tento set. Za mňa celkom spokojnosť.
Veľkosť je celkom fajn, keby to bolo honosnejšie, už by cena išla príliš vysoko. Plusom je loďka s plachtami. Mínusom zase absencia väčšieho množstva pirátov.
Samozrejme "vojačky", to je čistý fail  :).
A krabica je dizajnovo  (y).

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1093 : 15. Jún 2023, 16:41:14 »
ad Eldorado
- príde mi to ako nejaké skúšanie ako rôzne referencovať klasicku - od komplexne prerobenej Barracudy s extra 2v1, cez voľne inšpirovaným veľkým Levím hradom, a "len" nafúknutým Galaxy Explorerom až po toto čo je veľkostne a štýlovo originál  "rozmenený" na menšie dieliky
- som zvedavý čo to spravé s trchom pôvodného setu kde v poslednom čase boli výpredaje hlavne rôznych ohraných kusov, aj keď dosť zaváži či to skončí ako retailer exklusiv alebo pôjde do kadeakého eshopu
- celkovo je to fajn, k Barracude sa to štýlom a mierkou bude hodiť
- no a nakoniec je tu smiech cez slzy ako sa dospelí ľudia budú zavzdušňovať nad tým že si musia v hračkárskej stavebnici vymeniť 2 hlavičky aby mali historickú reprezentáciu... pričom LEGO je plné skratiek, zjednodušení, mixovaní štýlov/dôb/kontinentov/.... ale zrovna pri ženských hlavách to zrazu je dôležité. Ak to čo i len jednému dievčaťu pomôźe s "to nemôžeš lebo na obale je to chlapec" tak mi to za tú výmenu stojí...

a k novinkám
zaujimavý poličkový set za nie až tak zaujímavú cenu, ale sú tam zaujímavé dieliky čo by mohli prísť do PaB či LB (rohy striech, nové kapre, rastliny a diely nane)
https://www.lego.com/en-sk/product/tranquil-garden-10315

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #1094 : 15. Jún 2023, 17:03:06 »
Pre mna je nove Eldorado velkym sklamanim >:( . Tesil som sa nan a cakal som set kvality aspon hradu levieho rytiera. Explorer a hlavne Barracuda nastavili latku fakt vysoko. Pri novom Eldorade mi pride remake Blacktron Invadera aj napriek tomu ze je to nalepkovo ako velmi kvalitny set.