Autor Téma: Môj tretí príspevok  (Prečítané 14460 krát)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Môj tretí príspevok
« : 15. September 2019, 12:36:22 »
Ok, ok, ok, prehovoril si ma, pridám aj popis.

Ahojte,
som staviteľ začiatočník a toto bude výtvor, ktorý chcem so sebou zobrať na výstavu. Robot a jeho dielňa.
Zatiaľ len Work In Progress, ďalšie fotky pridám neskôr. Tak o dva týždňe, keď to bude hovoté.


Dano

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #1 : 17. September 2019, 17:10:24 »
Vitaj u nás Dano!

Tak na začiatočníka to máš nakročené dobrým smerom! Čakal som totálnu amatérčinu, podľa toho, ako si to na stretávke popisoval.

Sci-fi téma, ktorú si si zvolil, je mi blízka. Začnem odspodu:

Podlaha super, použitie stavebnej techniky sa mi páči. Že to nieje holá placka - máš PLUS. Že tam niesú study - máš dalšie PLUS. Na zvyšok treba počkať, ked dokončíš.

Stojan so zbraňou Super! To sa mi velmi páči. Tá zadná rúčka tam veľmi pasuje a aj spodný kryt. Tipoval by som to na brokovnicu! ?

Robot-mechanik je blbo nafotený, ale to je pochopiteľné pri rozpracovanom stave. Páči sa mi, že má každú ruku inú. Rôzne detaily, (výklopná lupa) Hlava sa mi naopak moc nepáči. Ale chcelo by to záber aj z iných uhlov, takto len zpredu vidieť, je málo. A tých farieb na ňom je trochu príliž, ja by som to zredukoval...ale to je na tebe.

Na dokončenú scénku som dosť zvedavý, čo tam ešte pribudne za zariadenia a nástroje atd...
Potom to lepšie nafoť, a hlavne na inom ako čiernom pozadí...na čiernej to dosť zaniká.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #2 : 17. September 2019, 19:58:09 »
Inst/Dano

Som rád že som ťa ukecal ,k popisu diela  8) Takéto sci-fi záležitosti treba i s lórom ,to robí veľa  ;)
Taktiež nemal som poňatia z krátkeho popisu čo čakať . I nedostavané dielo vyzerá dobre .
Samotná zbraň super  (y)
Robot (pre mňa z nerozpoznateľných lego dielov) ako z iného sveta ! Tak to má byť  :D

Dobre ideš na to sci-fi  (y)

Myslím že i viacerí sú zvedaví na tvoje staršie diela i tie nové  ;)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #3 : 18. September 2019, 06:33:15 »
Ďakujem za feedback, páni.

@Paliason: Podlaha je taká aká je, lebo sa mi minuli všetky šedé kocky, tak som musel imrpvizovať a rozhodol sa spraviť ju nerovnomernú :D Z toho dôvodu bude priliehajúca stena celá tmavošedej farby.
Brokovnicu tipuješ správne. Je inšpirovaná (prime) zbraňami z PC hry Warframe. Robot-mechanik bol robený naschvál toľkými farbami. Dúfam, že to bude len od vkusu a nie že bude mať na farby každý rovnaký názor, ako ty  :D
S čiernym pozadím máš pravdu. Asi to budem musieť nafotiť na parketách u mňa, keďže sú svetlé. Lebo sa mi nezmestí do light boxu.

@Buďo: Lore pridám, ale nie je to nič extra.


Nejaké staršie výtvory (robené na mini súťaže) nájdete tu: https://www.flickr.com/photos/140735150@N04/

Sakra, už nemôžem editovať pôodný príspevok, tak pôjde popis sem:
MOC chcem brať na jednu výstavu a tá má tento rok tému "Just build it" = "Proste to postav". A nápad spraviť robota čo stavia zbrane pre ostatných robotov/mechov som mal už dávnejšie, tak som sa rozhodol ho zrealizovať práve na ňu.
Čo som si nevšimol, bolo že podtéma výstavy k "Just build it" je "We invite all Builders to consider collaborations!". Ja som sa síce na kolaborácii nemohol s nikým dohodnúť, ale náhodou mám kvázi kolaboráciu zabudovanú v MOCu, lebo ostatní roboti (ktorí tam isto budú ako každý rok) si môžu "zakúpiť" vyrobené. Win!

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #4 : 29. September 2019, 23:33:21 »
Dva dni pred odletom na výstavu sme zažili s modelom hnev padajúcej pištole na silikón.
Našťastie je už všetko znova v pôvodnom stave, keďže Lego je proste Lego

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #5 : 06. Október 2019, 01:03:45 »
Reprezentácia Slovenska na BrickCon 2019 v Seattle, WA. Teda ja  :D

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #6 : 06. Október 2019, 14:59:25 »
Pekné tričko  :P

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #7 : 06. Október 2019, 18:19:40 »
 (y) Dobry vytvor, dost velke to vyzera byt.
Aj sa to nejako hybe ako si chcel?

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #8 : 06. Október 2019, 23:00:35 »
Ooo bože ako ti závidím  :o O:-) !

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #9 : 07. Október 2019, 01:18:38 »
Diky, diky.
Hej, hýbe sa to presne, ako som plánoval, čo ma teší. Baterky vydržali neuveriteľných 13 hodín (ostatní mi predpovedali tak 4-5).

Dám sem neskôr video, keď to uploadnem na YouTube.
Je to asi 50 cm široké a 40 cm vysoké.
Jediná vec, čo mi nevyšla, je vanička s vodou. To doma dorobím.

A diky, tričko je vlastný návrh  ;D

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #10 : 27. Január 2020, 18:29:17 »
Som si postavil fáro.
A hej, viem že v minifig mierke má veľkosť nákladiaku, alebo vlaku, ale čo už :D
Išlo mi o vyprázdnenie šuflíčka prekypujúceho týmto dielikom:

Tak to muselo byť čo najdlhšie proste. Nájdete ho na viacerých miestach modelu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #11 : 27. Január 2020, 18:34:49 »
Neni to zle! (y)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #12 : 27. Január 2020, 21:54:15 »
Cool fáro ;)  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #13 : 28. Január 2020, 08:08:56 »
Pekne, takéto steampunkovsko-MadMaxovské vozítka sa mi vždy páčili, dá sa tam popustiť uzda fantázie  ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #14 : 28. Január 2020, 08:25:17 »
Mňa by zaujímalo čo na to  hovorí Paliason...  ;)
Podľa mňa je to také hravé a netradičné a v celku inšpiratívne...  O0